@Charllize (12.06.2018 10:56): Možná kdybys nedělal ty neustále divoké defenzívy, tak by tu tahle diskuze vůbec nebyla. A neměl bys ten mylný dojem, že dělám z komára velblouda. Nech si projít hlavou, zda chyba je v nějaké anti Bethesda inkvizici nebo v tobě a tvém neustálém startování.

@Crash (12.06.2018 10:59): Zmínil jsem chybu s přáním, aby už v dalších TES hrách nebyla. Kde vidíš fanatismus?
K tomu kradení - nebylo by řešení, kdyby bylo nutné v přítomnosti cizí osoby odehrát nějakou minihru, podobně jako u lockpickování? To by umožnilo zrušit akci v případě překlepu a bylo i realističtější, protože ukrást někomu něco pod nosem přece jen trochu šikovnosti vyžaduje.
@Charllize (12.06.2018 09:47): Proč proces a proč ti přijde, že "nevyšel"? Upozornil jsem na známou blbost v Bethesda hrách a doložil ji odkazy. Následně si ty i všichni další, kteří se k tématu vyjadřovali, uvedl, že se jim to stejné taky stalo. Valcik pak uvedl, že problém se netýkal jen neúmyslného kradení a připomněl to vtipným Fallout obrázkem. Z čeho máš zase osypky?
@Jab (12.06.2018 08:04): @SilentWolf (12.06.2018 08:29): budte tak hodni a radsi nevyjadrujte zadna prani ohledne dalsich TES. Beha mi z toho mraz po zadech. Dekuji

Ja mam TES hry rad, stravil jsem v nich plno casu a vim toho o nich hodne. To se nechlubim, jen konstatuju. Takze to ze bych nevidel chyby je nesmysl, je hodne pravdepodobne ze jich vidim vic nez vy. Ale taky vidim ty dobre veci, a je jich hodne. Zrovna tak jako ja jsem si nedokazal uzit vedmaka tak uplne stejne si vy nedokazete uzit TES. Ale zrovna jabuv pripad, i presto ze mu tady celkem dost lidi reklo ze s tim potiz nemelo jako chybu ani problem nevidim. Takze Jab tady zase s velkou snahou poradal exekucni pt oces ktery mu moc nevysel. Sance ze o TES budu mluvit hanlive je skoro nulova, ty hry me bavi a mam je rad, takze k tomu neni nejmensi duvod.
@Charllize (12.06.2018 00:08): Já tam slyšel Oblivion hned od začátku, takže nejsi jediný :) Nemohu si pomoct, ale mě se Skyrim verze nelíbí ... nejlepší byla verze z Morrowindu, taková pomalá, jednoduchá, ale krásná ...
Todde to mě nedělej. Já ještě nedohrál TES: Arena, Dagerfall, Morrowind, Oblivion a Skyrim, a on už tady má být TES VI? Nač ten spěch? :)
@Jab (12.06.2018 08:18): Bohužel to stále dost lidí hraje jako The Sims. I díky modům apod. Ti by se mohli nakrnout, kdyby na svůj stolek doma nemohli položit lžíci.

Sám jsem se kdysi bavil tím, že jsem veškeré klenoty naházel na stůl a kochal se pohledem na lup :D bez modu to sice vypadalo jako ovoce, ale byl to fajn pocit. Museli by holt udělat odvážný krok kupředu, což podle mě neudělají a bude to víc The Simsácké. A jelikož to vyjde zřejmě až za extrémně dlouho, tak je to v podstatě jedno. :D

Každopádně díky tomu jak je to daleko, možná ten vylepšený Skyrim i zkusím. :D DLC jsem ještě nehrál a určitě už budou mody o kus dál, než byly kdysi.
@valcik (11.06.2018 22:23): tak stačilo by aby ten junk nešel sebrat. Vždy je porod sebrat třeba ovoce z mísy.. bez mísy. :D

To jsem myslel tím, že doufám, že v novém TES VI půjde sebrat vše, i půda pod nohama.. aby na světě nezbylo nic, jen vzduchoprázdno a postava bude levitovat v temnotě. Pak si člověk může říct, že hru dohrál. :D

Protože se fakt děsím toho, že po tolika letech to bude vše při starém. Jen se stavbou hradů a s novou generací chyb.
@valcik (11.06.2018 22:23): +1. Ale améba argumenty "ustojí". Chyba to totiž není v Bethesda hrách ale jen při obdobné situaci ve Witcherovi 3. Sice to nedává smysl, ale to nic, co Charllize napíše, tak proč dělat najednou výjimky. Taky se mu to stávalo, ale hra za to nemůže. Bethesda hry totiž nemají chyby. Bethesda je tedy logicky ani neopravuje (jak se stalo i u této). Bethesda jen změnami vychází vstříc hráči, který je nešikovný, hloupý nebo rovnou kretén. To je jak vtipy Rádia Jerevan. :)
@Vurhor (11.06.2018 23:59): ja to tam moc neslysim ale mozna na tom neco bude. Znamy mi rikal neco podobneho jako ty. Ja osobne tam slysim Oblivion..trochu. Ono to bude na rychlo zplacane nejak. Todd potreboval fanousky uklidnit aby jim nekdo neposlal bombu :)
@Charllize (11.06.2018 23:43): Jó tak je jasný, že to bude znít jinak, ale používají stejný motiv. Ty počáteční bubny jsou typický, tojo, ale později je v tom zřetelně slyšet pasáž, kterou lze snadno rozeznat ze skladby Dragonborn od 0:35. V žádný jiný TES hře než ve Skyrimu jsem ji neslyšel.
Já si u toho traileru spíš lámu hlavu, proč je tam kus hudby ze znělky charakterizující Skyrim a ne třeba ten krásný klasický Elder Scrolls theme.
@Charllize (11.06.2018 22:29): Áno, som presvedčený o tom, že ak zajtra vlezem do obchodu kde nakupujem dve dekády a omylom hodím rohlík do tašky namiesto do košíka, predajca ma napomenie a postará sa aby so ho riadne zaplatil. Zvlášť ak to spravím v zamyslení rovno pred ním, keď sa na mňa pozerá. Obaja sa na tom zasmejeme a vec je vybavená, neskočí na mňa s teleskopickým obuškom, paralyzérom a so zúrivou grimasou na rypáku..
@valcik (11.06.2018 22:23): jednou te pozvu na sezeni, a vysvetlim ti jak bethesda sere na detaily, az skoncime budes se citit lepe.

pro zacatek k tve argumentaci, ten obchodnik nechal zbohatnout i tebe, diky tomu ze jsi k nemu natahal tuny bordelu co jsi nekde sebral a on je vsechny koupil. Takze ano, kdyz mu chces krast tak te vezme mecem po kebuli. Nebo si snad opravdu myslis ze kdyz budes chodit 20 let do obchodu z pecivem a pak jim tam zacnes krast budou delat ze nic ? Leda ze by ho vedla tvoje sestra :)

Daleko lepsi je zminit se o moznosti investovat do obchodu, ziskani lepsi ceny u opacneho pohlavi nebo pripadne vlastnit obchod jako takovy s moznosti pravidelnych prijmu. Nebo po ziskani lepsi reputace v oblasti moznost vzit si skoro co chces ze stolu a skrini darem.

A jeste ti pridam jeden detail. Trosku to zobecnim. Zachranis strom urostred mesta, vyznacny strom, zasadni pro mesto. Proste uschnul a je hnusnej. Po ukolu tomu venovanem, po nejakem case, strom zacne kvest. Lide ve meste o tom mluvi. Strom kvete vic az vic az je ozdobou mesta. Z okoli se zacnou stahovat poutnici aby se na ten zazrak podivaly.

A na zaver. Existuji tri dily knihy o Dwemerskych podzemnich mestech, je v nich precizne vysvetleno jak je podzemni elfove staveli, proc bylo tamto tak ci tamto onak. Potom kdyz navstivis nejake takove ruiny, je to presne dle toho jak se pise v te knize. Do detailu.

nemel mi o lenivcich z Bethesdy..

rad jsem ti neco vysvetlil, pac mi prijdes fajn a i pres neustalou buzeraci Bethesdy te povazuju za fajn uzivatele, a nevadi mi s tebou ztracet cas:)
@Charllize (11.06.2018 20:37): Že sa niekomu o milimeter posunie pri ovládaní cez K+M kurzor a namiesto rozhovoru ukradne predmet, neznamená že je to hloupej kretén. Naopak, keď omylom zhrabneš bezcennú prútenú ošatku a obchodník, u ktorého si predtým stokrát nakupoval a nechal si ho zbohatnúť, na teba po jedinom drobnom omyle vytiahne obojručák a sekne ťa do lebene, je hloupej kreténskej dizajn. Dá sa to velice jednoducho ošetriť, viď napríklad rovnaké situácie v hrách od Larianu, to iba lenivci z Bethesdy vo svojich konzolových rubačkách serú na detaily. ;-)
@Charllize (11.06.2018 20:37): :D Tak od toho tam snad jsou savy.

Ale jo, jasně, máš pravdu... tady to zjednodušeování her jak blbečky mi taky vadí. Zas si ale dokážu představit, že člověk co hraje celý život dokola FIFU nebo CoD a pak si jednou za rok koupí nějake RPG, tak absoultně netuší co má dělat bez všech těch vysvětlivek a šipek apod. Taky takové lidi znám.
@Charllize (11.06.2018 20:06): Jsem si zcela jistý, že právě ve Skyrimu se mi stalo, že mi nějakou NPC s questem zabila random nějaka potvora a já tomu nemohl zabránit. Kvůli těmhle věcem spíš vznikají nesmrtelná NPC, tvůrci většinou nejsou schopni udělat tak dokonalou AI aby se vyhli případným problémům.

Každopádně když jsem hrál Dark Souls, tak jsem byl tak vylekaný z toho, že po nějakem boss fightu, kde jsem pak musel vylezt na věž a bušit do zvonu, slezl z té věže a dole stala poměrně důležitá NPC a já ji okamžitě rozsekal jak jsem se lekl. :D

@Charllize (11.06.2018 20:06): Správný vývojář by tam dal oznámení:
"Opravdu chcete tento předmět ukrást? Je to zločin, za který můžete nést následky!"
<ANO> <NE>.
:D
Jinak se mi to moc nestávalo, myslím že jen párkrát u nějakého obchodníka ve Whiterunu, tuším že prodával/a lektvary. Jinak jsem se snažil jít přímo k nim :)
@Jab (11.06.2018 19:16): kdyz prijdes treba k obchodnikovy tak stoji za pultem a ma kolem sebe veci. Ten obchodnik ma vzdycky jmeno, nejmenuje se iron axe nebpo fork aby jsi si to mohl poplest. Navic predmety co jsou kradez jsou cervene. To ze neco omylem cornes si neumim vysvetlit jinak nez tvoji neopatrnosti a tim ze zrejme vletis do obchodu jako silenec a aniz bys neco resil tak kliknes.

Proti hlouposti hracu musi vyvojar bojovat, dokonce i jinak pomerne prikladna Bethesda. Takze pak vznikaji nesmrtelna NPC, ukazatele na mape, POI na radaru, fast travely, kouzla ktera navadeji k cili (to kdyz je ukazatel ukolu malo), dungeony maji na konci druhy vychod a tak dale. No a treba priste daji predmety kolem NPC s vystraznou tabulkou pro debily jestli to chce vzit nebo ne. Samozrejme je muzou dat na pevno jenze to by pak nesly ukrast, coz by zase vadilo dalsim hracum.

navic modovane hry dokazi vytvaret ruzne nesmysly ktere pak vypadaji ze patri do zakladni hry, na to bacha.
@themacs (11.06.2018 19:03): Mám těžce omodovanou hru, tak nevím, jak byl originál. Při krádeži ti dá obchodník v mém Morrowindu možnost předmět vrátit (pokud to neuděláš, tak zaútočí). Nicméně stejně je na tebe bounty a klesla mi reputace i u frakce, v které obchodník byl. Stráž mi následně oznámila, že mám dost divné metody. Ale páč je ta má Dunmerka Knight of the Imperial Dragon, tak to dál neřešili a bounty nechtěli.
@Jab (11.06.2018 18:34): Aha, tak to si právě nepamatuji, neboť první run jsem dal tak před 14 lety a druhý run mám rozehraný teď, ale nestalo se mi to ještě :D u stráží to není problém ...
To byl problém hlavně u Gothicu 2 v hlavním hradu kdy před králem ležela soška. :-D a loadingy trvaly dlouho. :D
@Jab (11.06.2018 18:21): to se asi nedockas. Protoze to neresim a je mi srdecne jedno jake mas z mojich prispevku pocity. Navic mi to tak vubec neprijde. Jen ti oznamim co si myslim. Jestli potrebujes dalsi kudrlinky kolem je tvuj problem.