The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics

04.02.2020

The Dark Crystal: Age of Resistance Tactics je herní adaptací stejnojmenného seriálu z produkce Netflixu, který vznikl coby prequel klasického loutkového fantasy filmu Temný krystal z roku 1982. Odehrává se v kouzelné světě Thra obývaném nespočtem bytostí, především pak hodných Gelflingů a jejich pánů Skeksisů, strážců Krystalu pravdy. Hra je situována do období otevřeného povstání skupinky Gelflingů poté co vyšlo najevo, že krutí vládci zneužitím Krystalu vysávají z Gelflingů životní sílu, aby si zajistili věčný život. Hráč se tak během hraní má možnost setkat s novými postavami i starými známými ze seriálu i filmu, mezi nimiž nechybí např. odvážná Deet, moudrá vědma Aughra nebo intrikánský komoří skekSil.

Jedná se o izometrickou taktickou strategii sestavenou z více než padesáti soubojů na tahy, které se odehrávají na omezené ploše rozdělené do čtvercových dlaždic. V nich budete bojovat s až 14 různými hratelnými postavami proti přesile, naštěstí však vaší hrdinové disponují celou řadou speciálních schopností a kouzel. Svěřence si můžete různě uzpůsobovat, přidělovat jim povolání nebo je vylepšovat skrz získané vybavení a dovednosti. Krom toho je váš úspěch v nerovných bojích závislý na vašem plánování, taktice, využití specifik prostředí nebo náhodných událostí ve svůj prospěch a znalostí silných stránek i slabin všech účastníků souboje.

O téhle hře jsem dosud neměl tušení, ale jelikož se mi seriál líbil, začal jsem se těšit...než jsem viděl trailer. Navíc ani náznak atmosféry ze seriálu.