Terminator: Resistance - Annihilation Line

10.12.2021

rozšíření

Terminator: Resistance Annihilation Line je príbehové rozšírenie pre hru Terminator: Resistance, strieľačku z pohľadu prvej osoby situovanú do ponurej fiktívnej blízkej budúcnosti sužovanej vojnou, ktorú vedú stroje proti ľuďom.

Dej rozšírenia sa odohráva v polovici príbehu hlavnej kampane zo základnej hry. Opäť sa v ňom stretávame s Jacobom Riversom, vojakom Pacifickej divízie Hnutia odporu. Z rozkazu Johna Connora, vodcu Hnutia odporu, je zaradený do malej prieskumnej jednotky, ktorú vedie seržant Kyle Reese, ikonický hrdina pôvodného filmu. Jednotka je poverená úlohou preskúmať, prečo sa prerušilo spojenie s civilnou osadou, a pri jej plnení sa prieskumníci dostanú hlboko do nebezpečného územia v tyle nepriateľa v post-apokalyptickej Kalifornii.

Tvorcovia rozšírenia sa inšpirovali snovými sekvenciami Kyla Reesa z filmu a okrem nepriateľov zo základnej hry sa môžeme stretnúť s novými, doteraz nevidenými protivníkmi ako T-600 alebo HK Centurion.

@Bravewolf (30.01.2023 23:04): 3070. Hrál jsem původní hru na Titan V a to ani necuklo. Nejhorší je, že ani nemělo smysl zkoušet snižovat nastavení, protože i na 2560x1080 to běželo přes 200 fps. Ale jsem ten typ, který prostě hraje s vsyncem a kartu zbytečně netrápí. Každopádně se to hrát i dohrát dalo. Kdo ví kvůli čemu to vlastně bylo.

Asi pětihodinový nášup si sice odehrává cca v polovině příběhu původní hry, ale je možné jej hrát i bez jeho znalosti. Hráč dostane k přerozdělení pár zkušenostních bodů do začátku a veškeré vybavení je mezi hlavní kampaní a DLC nepřenositelné, vzájemně se tedy neovlivňují.

Už od začátku je znát, že se nejedná o nějaký levný cash grab. Minimálně první úrovně mají větší množství detailů než původní hra a působí propracovaněji, ačkoli jsou to všechno jen statické kulisy. Odpočinkové kecací pasáže střídají otevřené mise a ty střídají naskriptované akční koridory, které mi paradoxně daly nejvíce zabrat.

Extreme obtížnost s sebou totiž nese nejen nefunkční rentgenové vidění, ale taky přestřelenou výzvu v částech, kde postupuju s celým týmem a akce je poněkud hektičtější. Parťáci jsou naštěstí nesmrtelní, ale problém je v koncentraci nepřátelské palby mým směrem, pokud vystrčím hlavu. Kvůli chybějící mechaniky střílení za zákrytu je potřeba postupovat obezřetně a mít dostatek lékárniček.

Z nových nepřátel stojí za zmínku zastaralejší verze téčka, T-600. S minigunem a gumovou hlavou můžou působit komicky, ale mají větší resistenci proti plasmovým zbraním (než T-800) a většinou nejsou sami... Narazil jsem na pár technických škytanců, mj. i na nepříjemné lagování v jedné misi nebo zmizelé nastražené pasti, které jsem se škodolibou radostí a pečlivostí rozmístil v domě, kde měly vlítnou na přepadovku Téčka... bohužel, po quickloadu bylo všechno pryč. Zamrzí, nenasere.

I přes vyšší cenovku je AL rozhodně důvodem si bezútěšnost zdecimovaného el-ej připomenout.

BONUS - komentář k modu Infiltrator:

Něco kolem padesáti minut hraní za Infiltrátora, resp. Terminátora. Byl uvolněn zdarma jako herní mod, takže se vlastně ani nejedná o DLC. Odehrává se v upravené mapě původní hry, ale přidává svých pár nových odboček. Nutno dohrát bez ukládání.

Velký problém představují snipeři, kteří dokáží ubrat značnou část "zdraví", jinaxou lidští nepřátelé spíše neškodní. Narazil jsem na dvě nové zbraně - granátomet a minigun, přičemž jsou obě tak trochu excesivní a mají zřejmě odkazovat na árnýho druhý díl.

Hráč postupně sbírá intel o poloze komandéra, kterého má zabít. Jeho poloha se generuje náhodně a přístup do jeho bunkru je možný až po sesbírání daného množství intelu. Infiltrator zároveň obsahuje pár zajímavých odkazů na film. Dobré, krátké. Ocenil bych větší množství videosekvencí.
Když borci z Teyonu poslali léta páně 2019 na trh svoji představu o hře na terminátory byl jsem trošku skeptik protože jejich předchozí hra byla všemi oblíbený Rambo. Řekl jsem si však "drž se svého kréda vole, udělej si svůj názor" a tak jsem také učinil. Inu, dobře jsem udělal, tak skvělou zábavu jsem dlouho nezažil (více v mém komentáři u původní hry). Později jsme dostali první přídavek jménem Infiltrátor - asi hodinovou hříčku kde se ujmete role záškodníka s umělou kůži a jdete si to vyříkat s odbojem. Bylo to krátké ale úderné a hlavně zdarma (jo a taky plné odkazů k filmu). Pak dlouho nic a najednou přišlo jako blesk z čistého nebe další - tentokrát placené - DLC. Jeho zasazení se odehrává zhruba v polovině původního titulu a jedná se o cca pěti hodinovou pecku. Pakliže jste něco jako já a milujete atmosféru prvního filmu tak zde budete nadšením vrnět blahem. Sakra, rád bych řekl víc, ale....no...tyvole, nemůžu. Co však říci mohu je, že jste Jacob Rivers a po boku jedné zajímavé partičky se vydáváte na velice speciální misi do které vývojáři dali kromě srdce i duši. Hra je opět velice příběhová, najdete zde vedlejší úkoly a starou dobrou hratelnost hned vedle skvělé muziky a zvuků samotných. Dočkáte se taky novostarých terminátorů, příjemných diskuzí se svou partou, kultovních map a v neposlední řadě opravdu dobré zábavy (kterou si můžete vynásobit deseti pokud znáte nazpaměť Terminátora 1). Jestli bych si něco od srdce přál, tak další díl, ale RoboCop mi bude muset jako výplň stačit a jestli to bude alespoň z poloviny dobré jako Resistance, mám se na co těšit. A pakliže váháte nad koupí a jste fans, neváhejte a plaťte plnou cenu, tohle studio si to zaslouží. Smekám imaginární klobouk.

Pro: Doplnění původního příběhu - Skvělá muzika a zvuky - Parádní odkazy na první film - Zajímavé nové postavy

Proti: Kdyby to mělo o dvě tři hodinky navíc, nezlobil bych se, ale je to spíše přání jako zápor