Mno, tak jsem si to par hodin zahrál a snad to i vypada na můj osobní návrat k sjrpg který vzasade skončil někde mezi druhou a třetí Disgaeou.
Znalci velmi hlasitě tvrdí ze Ogre Tactics je etalon a nejlepší srpg na světě.

Mne se hodně líbí takový ten typicky old jrpg feeling a všechny ty portréty, inventáře, statistiky a další věci jsou mi hodně příjemné.
S grafikou samotnou to je samozřejmě horší a ještě větší facelift by tomu nezaskodil. Pajdulaci jsou tak základní ze kolikrát nevím kdo je kdo. Taky se mi vůbec nelíbí ze dali pryč náhodné souboje při putování po mapě a nahradili je příkazem Train v menu který jde zadat ve městě kdykoliv. Nelíbí se mi to hlavně proto ze ty náhodné souboje by podle mne dávali tomu světu a mapě pocit ze jakoby víc existuje. Plus taky ze by to vyžadovalo vetsi pozornost a připravenost při putování. Přece by nebylo tak těžké dat do options položku random encounters on/off, Train on/off. Pak taky trochu pochopitelné level omezení postav v rámci postupu příběhem, kdy díky tomu některé souboje hráč odehraje takzvane zadarmo než dojde tak daleko v příběhu aby mu hra ten level cap posunula výš. Ale u tohohle typu hry to trochu chápu.
Komplet dabing taky potěší. Ale za 1599 což je doporučena cena to pochopim jen u core fanoušků. Ve slevach proč ne.
@Fritol (18.12.2022 09:04): By mi stacilo možná i 700 třeba. Pro mne to je momentálně dost nejisté, jelikož mám blok na sjrpg, ale tohle se mi líbí jelikož to má takovej staromodni smrnc a je šance ze by to přes ten blok prošlo. Ale jistý to není tak nechci platit moc. A když to bude trvat moc dlouho tak je možný ze ztratim zase zájem :)
Digital stojí 1320, což je úplně mimo a SE nikdy digital moc nezlevnuje. Mívají třeba 50% a tak, třeba 80 nebo 90% sem u nich snad nikdy neviděl pokud jde o japonsky hry.
Další hra která by měla mít pro remaster separátní profil. Těch změn tam je dost a výsledné hodnocení to muže výrazně ovlivnit.
Podle ohlasů na Steamu se v tom remasteru (?) změnily mechanismy pro změny povolání a k horšímu :( Škoda, chtěl jsem to porovnat Vita vs Deck...
@Fritol (12.11.2022 13:47): Tak klasika, ta hra je slavná už desítky let :) Akorát mne už ty ctvereckovy sjrpg nějak delší dobu už moc nebaví. Kdysi jsem se nemohl nabazit Disgaey a teď mám doma dva díly na který jsem už roky ani nesahl.
S tou cenou jsem si tuhle říkal u Tales of Symphonia, u toho remasteru remasteru. Na PS3 ti při launchi stalo 799 a byla u toho dvojka a Graces F. Už vidím jak to znovuvydani bude stát 1300 a na Switch 1500 :)
A aby to nebylo málo tak SaGa Minstrel Song co vyjde asi za měsíc bude kolem 1000 Kč, aspoň tak nějak jsem to přepočítal z japonského storu kde to jde předobjednat. Což je taky trochu moc mi přijde. I když je pravda ze do toho vložili dost úsilí a vypada to pěkne. Ale nepřijde mi ze by ti bylo na úrovni smt 3.
GOTY ofc, ale teda ty ceny krabic přestřelili na to, že to zas taková změna oproti PSP verzi není. :/ Kor když si člověk vzpomene na FFVIII Remastered krabice za 550.