T2: The Arcade Game

1991
listopad 1992

Hra je volně inspirována známou filmovou předlohou, ve které se hráč ujímá úlohy Terminátora T800, který byl zajat hnutím odporu Johna Connora a přeprogramován tak, aby chránil vůdce hnutí a jeho matku Sarah a společně s nimi bojuje proti umělé inteligenci Skynet. T800 je vyslán v čase zpátky do doby dětství Johna Connora, aby jej ochránil před modernějším typem Terminátora T-1000, který má naopak za úkol Johna zabít.

Tato arkáda využívá pohledu 1. osoby, a je klasickou střílečkou ve stylu Operation Wolf. Hra nabízí množství úrovní, kde narazíte i na scény, které jsou důvěrně známé z filmu: honička s policejním vrtulníkem, scéna kdy se Terminátor T-1000 roztaví po výbuchu cisterny naplněné tekutým dusíkem nebo jeho konec v roztavené oceli.

Hra je konverzí známého mincovního automatu Terminator 2: Judgment Day, který byl po konverzi na PC a domácí konzole přejmenován, aby nedocházelo k záměně s Terminator 2: Judgment Day. Zajímavostí je použití digitalizovaných filmových sekvencí s herci A. Schwarzeneggerem a R. Patrickem zhotovených při natáčení filmu.

• GB 60
Tyhle typy her mi nikdy nešly, ale dostal jsem to od bráchy na GB, protože to ve skutečnosti chtěl on. Nekdy bych chtěl vidět, jak to někdo dohraje, ale podle me to je nemožný.