@Dunemaster (08.01.2024 20:00): neřeš, pointa žádná není, mám za sebou velmi náročný den na HO (a pak, že HO je pohoda, oběd v 14:45), odpoledne krátká návštěva jednoho PC hardcore hráče z DH se kterým bych rád pokecal více o hrách, PC HW, konzolích, zkušenostech, atd. ale nešlo to, musel jsem letět s děckami do kroužků (díky za odvoz), no a aktuálně se učíme s dětmi na písemky, tzn. SONY je rodu ženského, tak proto. :)

Mám pocit, že dlužím vysvětlení, tady je:

Fritola nehledej, pointa je v tom, že ačkoliv je Playstation úspěšnější konzolí u nás i ve světě proti Xboxu (v poměru prodej HW + prodej exkluzivní hry), tak ne vše se povedlo, viz. třeba ty staré hry z PS1/2 nebo jen určitý typ exkluzivních titulů (tzn. stále stejné action filmečkové advendure) + jistá absence diverzity, a jak @Fritol: naznačil, ne všechny tituly na Playstation jsou takové bomby jak o nic recenzenti píšou a do nebes chválí, v diskuzi jsi kritizoval hry od MS, třeba, že z části oprávněně, a Fritol argumentoval proč tomu tak není.
Kolem PS se vytvořil, speciálně u nás v ČR/SR (a dalo by se říci obecně ve východní Evropě), určitý až nadpozemský kult o nejlepší konzoli pod sluncem (ačkoliv to není tak úplně pravda), ale to by se dalo říci o každé platformě více méně a zároveň snad každý u nás hejtuje Xbox. :)
Prostě já jsem na DH známý (ne-)fanoušek Playstation, třeba občas i neférově přiznávám, ale zkrátka mám doma všechny herní platformy (míněno: Xbox, Playstation, PC a Switch), a jak zmínil @Tulareanus: tak jsem prakticky v celosvětové menšině, v jádru, a to je hodně důležité zmínit, jsem stále hardcore PC hráč, ačkoliv to tak z mých příspěvků, a mého reálného hraní vůbec nevypadá, viz. poměr hodin odehraných na konzolích vs. PC.
Zkrátka si občas z PS dělám prdel, přiznávám. Mají tam fajn tituly, jako třeba již mnohokrát zmíněný Genshin Impact, který bez nadsázky(!), strčí ledasjaký action film adventure exclusive title (ano přesně ty o kterých tak básní recenzenti a hráči alá TLOU, Uncharted, etc.) do kapsy.
A to dokonce i v mých očích, který není zrovna ten pravověrný, chceš-li hardcore, fanoušek anime a RPG. Je to tak, máme více než 2 roky doma PS5 a nejlepší titul není zdaleka žádná SONY exkluzivní hra ale "obyčejná" (ehm...no tak brzdi kámo, zas tak obyčejná není) hra od čínských vývojářů, tzn. Genshin Impact. Trochu málo na tak tradiční konzoli. Čistě můj subjektivní, a třebas i trochu zaujatý, pohled.

@Charllize (08.01.2024 21:37): souhlas, já si na to nakonec zvyknu a tuhle klasiku z Playstation si zahraju. Mám zakoupeny všechny díly co dosud byly v akci, páč stealth žánr je můj oblíbený.
@Rapier (08.01.2024 19:44): To ze se plno her z ps1 blbě ovládá je fakt, ale nic co by mně někdy výrazně rozhodilo. Asi nejvíc mi vadí když nejde rotovat kamera pravým analogem a šudlá se to přes r1 a l1. Pozůstatek toho když ps1 ještě analog páčky neměla, první verze gamepadů byli bez nich.
Tak se musím paní SONY veřejně omluvit. Ehm, kde začít, no, taková ta dotyková plocha na ovladači když zvolím její pravou část otevře menu původní hry (nikoliv PS5 pseudo-nastavní konzole alá NTSC/PAL a pár dalších kravin (uložení a načtení hry ?) kde už se naštěstí dají alespoň přemapovat tlačítka!
S citlivostí analogových PS5 páček je to stále peklo na zemi, a to říkám jako někdo, kdo na Xbox Series ovladači dohrál na střední obtížnost bez autoaim COD2/3/WaW, a je (pochopitelně když to hrál) efektivní v multiplayeru Battlefield 4, ovšem tady to paní SONY očividně udělala ještě více hardcore, aby to z principu bylo snad těžší než originál. :)
Zdali tohle má být autentický zážitek měl bych pochyby, něco málo jsem se v minulosti na PS1/2 nahrál, ale dejme tomu, že si na to budu muset zvyknout. Nejspíš jsem také zhýčkaný.

@Dunemaster (06.01.2024 23:03): někde v všeobecně o hrách jsi měl výhrady k Xbox titulům a Fritol proti-agumentoval. Hledat se mi to nechce. :)
@Dunemaster (06.01.2024 22:24): tohle téma se nedávno probíralo v diskuzi Všeobecně o hrách. Až budeš mít svou PS5, tak se s námi poděl o dojmy. Třeba si pak vzpomeneš na Fritola, a jeho památná slova. Bez obav, je to pro každého. :)

BTW já jsem známý retrofil, takže mě osobně se zpětná kompatibilita/emulace, apod. líbí a jsem za ní rád. Nevadí mi, že jsem v menšině nebo, že to reálně nikoho nezajímá. :)
@Rapier (06.01.2024 22:02): Developer mod na Xbox Series na PS1/2 tituly... a vyvozovat z toho neco o soucasne generaci konzoli - hmm, treba si to porovnavej takto, ale chapes doufam, ze si s tim uplne, ale uplne mimo ;)

Jinak potom obecne k te zpetne kompatibilite, kterou tu tak pravidelne vychvalujes. Uvedomujes si doufam, ze uz ani Microsoft si nemysli, ze na tomhle nazene uspech konzole. Je to naprosto okrajova vec, ktera vetsinu lidi nezajima, pekny bonus, nic vic.
@Garret (06.01.2024 11:30): už je pro Tebe nachystáno doma. :)

@Dunemaster: + @Charllize: dobře, to by vysvětlovalo proč se to na PS5 tak divně hýbe, a fakt nekecám, velmi špatně ovládá. Když jsem na PS5 zmáčkl takové to pidi tlačítko nahoře vpravo vedle dotykové plochy, tak ano, bylo tam nějaké omezené menu. Cena byla samozřejmě super.
Každopádně s Microsoftem a jejich zpětnou kompatibilitou, nemluvě o možnosti hrát PS1/PS2 tituly na Xbox Series v developer mode, kde paradoxně běží lépe, než na HW od SONY (největší sranda je na tom fakt, že HW je takřka totožný) bych to ani nezkoušel porovnávat, v tomhle ohledu jsou u Microsoftu na míle daleko před Sony.

@PRIVATE MARTIN (06.01.2024 15:24): proti hře samotné nemám výhrady, mám rád Splinter Cell, Thief sérii a Syphon Filter jsem kdysi dávno hrál na originál PS1 HW.
Naštěstí jsem se za ty roky už naučil anglicky dostatečně dobře abych titulky nepotřeboval ale obvykle si je zapínám pro kontrolu. Tak sorry, netušil jsem, že originál PS1 neměla titulky, drtivá většina konzolových her má možnost zapnout AJ titulky i ve filmech.
@Rapier (06.01.2024 10:09): Nechápeš jak to funguje. Je to původní ps1 hra která běží skrz emulátor co je součást instalace a v 1080p interní rozlišení. Není to ani port ani remaster, ani vlastně ta zpětná kompatibilita. Navíc tyhle emu hry mají nově zabudované vychytávky jako pretáčeni zpět, quick save, volby formátu obrazu, volby pal/NTSC verze ( máš pak ty hry dvě, jednu pal a jednu ntsc, a je to jen u některých titulů ), retro a další filtry o čemž se MS ani nezdá.

Pokročilé options a to pretáčení je na tlačítku start ( doufám ze i na ps5 )

Ja jich mám asi šest, ne Syphon Filter, výhradně jrpg a jsem s tím nadmíru spokojen. Nízká cena, přídavné funkce, vyšší rozlišení, zachování původního vzhledu hry, stabilní fps. Kolikrát jde o nejlepší verzi dané hry co si jde koupit. Třeba Valkyrie Profile je jednoznačně nejlíp vypadající verze hry co se dá sehnat. Vůbec nechci aby cokoliv zlepsovali a pokračovali dál jak to je. A to nemluvím o tom ze pokud danou hru vlastníš digitálně třeba z ps3 nebo PS Vita dostaneš ps4/5 verzi zdarma.
Jestli bych měl u Sony vybrat aspoň jednu věc co se jim povedla tak jsou to právě tyhle emu ps1/psp hry.
@Rapier (06.01.2024 10:09): Pokiaľ viem, v originále to nemalo titulky. Ale viem, že sa tam dalo namapovať komplet ovládanie, to sa pri konzolových hrách tak často nevidí.
A je to moja srdečná záležitosť, tak sa mi do toho moc nenavážaj. :D
@Rapier (06.01.2024 10:09): Co blbnes, proste to emuluje verzi z PS1. Co sis koupil, to si dostal. Mas si o tom zjistit vic a ne kopat ted do Sony.

Experience Syphon Filter originally released on the PlayStation console, enhanced with up-rendering, rewind, quick save, and custom video filters.”

Zpetna na Xboxu jinak ne vzdy neco vylepsi, spise jen v nekterych pripadech, viz seznamy na internetu, lehko vygooglitelne. Zase skrze priklad hovorime o necem obecnem, hmm?
Hru jsem zakoupil v akci, stejně jako další díly, a upřímně pokud tohle má být verze tzv. zpětné kompatibility v podání SONY, tak za mě obrovské zklamání. Hra se tak špatně ovládá na PS5, až to bolí! Chápu, že se jedná o titul z PS1, a možná o to je to větší ostuda. Tady už se nejde, na rozdíl od PS3, vymlouvat na jiný, ve své době údajně nadčasový HW.

Ve hře nejde nastavit vůbec nic, ani titulky, jednoduše nic, což vůbec nechápu, ta hra snad musela mít na originále nějaké menu kde se dalo něco nakonfigurovat ne?!

Zlatý Microsoft se svým programem zpětné kompatibility! Tam když spustíte na XSX hru z původního Xboxu (třeba TES Morrowind), Xbox 360 nebo Xbox One, tak ve všech případech běží lépe než na originál mašině.
@Solidor (komentář): Jo, úplně s tebou cítím, nedávno jsem dohral Valkyrie Profile a pekny pohled to nebyl. Kupodivu PS2 hry v pohode snesu, ale PS1 je už moc na dnešních zobrazovadlech.

Syphon Filter nevypadal nic moc ani v době kdy vyšel. Třeba oproti MGS nebo Vagrant Story.
A jak jsi využíval přetečení zpět? Je to hnusny cheatovani ale u te VP jsem to parkrat použil, je to pohodlné :)