Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Submerged

Submerged: Miku and the Sunken City

04.08.2015
07.08.2015
07.09.2016
07.06.2019
kompatibilní
60
11 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Mladá dívka Miku se snaží najít pomoc pro zraněného bratra, kterého nožem pobodal jeho vlastní otec. K tomu bude potřebovat nalézt nějaké to jídlo, léky, vodu a mnoho dalších zásob. Ve staré loďce společně připlouvají do zatopeného města, jehož minulost i osud klade množství otázek, na které postupně odpovídají nalézané stránky knih a útržky textů.

Submerged je nenáročná explorativní adventura z pohledu 3. osoby, v níž vás jistě upoutá neutěšené prostředí zatopeného města, kde nad hladinu čnějí nejvyšší poschodí starých budov. Město je obydleno zmutovanými živočichy i potomky původních obyvatel, o jejichž současný vzhled se postaralo toxické prostředí v čele s vodou, jejíž účinek na živé organismy je na první pohled zřejmý. Jako Miku budete především cestovat po hladině v loďce, jejíž zhoršující se technický stav je možné vylepšit součástkami z nalezených vraků. Zásobovací krabice je možné nalézt na nepřístupných místech na vrcholcích budov, k nimž budete s Miku šplhat po liánách, trubkách a stěnách budov.


Poslední diskuzní příspěvek

@Kwoky (03.10.2017 09:38): JJ přišel mi email, Položka z Vašeho seznamu přání je ve slevě! Asi neodolám a to si říkám, furt že musím nejdřív dohrát seznam Za hrát kde je asi 40her :)

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
Znáte ty hry, které si budují image nadupanosti a délky tím, že kromě hlavních misí a příběhu obsahují i tuny sběratelských předmětů, které mohou a nemusí s něčím jakkoli souviset a dost často jsou jen úplně zbytečná vata, co absolutně ničemu nepřidává? Tak Submerged je jenom ta vata.

Veškerou herní náplň tvoří ježdění po mapě a hledání zásilek Červeného kříže, které vás postupně přibližují vytouženému konci. A co víc, tahle vata je obohacená ještě o vlastní vatu, jejímž účelem není nic než přimět Steam, aby vás pochvalně poplácal po prdýlce – tu se mořem ploužíte ve snaze obohatit si sbírku známek o veškerou místní faunu, což dělá houby, tu protagonistka odmítne rozbít okno a radši se škrábe po boku vysokopodlažních budov pro střípky historie (jde přesně o to, co jste si mysleli), a jindy zase dostane chuť vykoupit se ze svého utrpení sháněním lodních součástek, které jí umožní vláčet se kupředu o něco méně nepřežitelně. Z jejich vyšťourávání na poměrně spletité mapě se ovšem po čase stane něco mnohem víc ubíjejícího, než když prostě stisknete W a dvě minuty věnujete pozornost něčemu produktivnějšímu.

A propos k ovládání – člověk by si myslel, že když už hra nepředstavuje výzvu, co se ústřední mise týče, bude se po vzoru Brothers: A Tale of Two Sons snažit zkomplikovat aspoň způsob, jímž s ní komunikujete. To by se ovšem spletl. Submerged plně jede na vlně moderního trendu „stiskni jedno tlačítko a čum na ty kousky. Žádné strachy, selhání je nemožné.“ Ve spojení s nulovým obsahem je to vskutku vražedná kombinace.

Ve výsledku tak nelze doporučit nikomu kromě těžce obsedantně-kompulzivních a těch, které už přestalo bavit bez hnutí čučet na ty boží podmořské spořiče obrazovky.
+11 +12 −1