Street Racing Syndicate

simulátor > závodní simulátor *
31.08.2004 PS2XboxNGC
24.09.2004 PC
, (sekundární), (sekundární)
SRS se řadí mezi "novodobé" závodní hry z ilegálního prostředí a veze se tak na úspěchu Need for Speed: Underground a hlavně Need for Speed: Underground 2. Neznalý člověk by mezi těmito hrami nepoznal rozdíl, ale nějaký přece jen existuje. Předně SRS je zaměřen spíše na japonské Drift závody, obsahuje převážně japonské vozy (celkem 40) a odehrává se ve 3 amerických městech. Evropan si tedy bude připadat trochu nezvaně.

SRS se také neodehrává striktně jen v noci, ale zazávodíme si i za pěkného slunného dne, kdy nejlépe vynikne jedna z 18 modelek (po každém vyhraném závodu se vám otevře jedno video s reálnou pózující modelkou). Další odlišností je reálněji pojatý fyzikální model i tuning. Změna pneumatik zde znamená markantní rozdíl, stejně jako jízda po různém povrchu vozovky. Také již náhon na předek a všechna 4 kola není to samé. U tuningu si navíc musíte dávat pozor, abyste auto nepředimenzovali - s příliš velkým výkonem se stává vůz neovladatelný.

Tahle hra se mi hodnotí docela těžko. Je to kvůli tomu, že je plná dobrých nápadů a možností, ale přitom v mých očích fatálně selhává v jiných věcech. Vlastně nic není průměrné - buď je to fakt povedené, nebo příšerné.

Jde o klon her Need for Speed Underground. Stejná "hustá" hudba, ženský, hustý řeči, kde lítají slova jako "ride", "wow", awesome" a podobně. A teď to vezmu v bodech:

- Grafika je ucházející. Na dnešní poměry je to samozřejmě tragédie i na nejvyšší nastavení (nepodpora širokoúhlých monitorů, slabé textury), ale jako kulisa je to použitelné. Takže jsem při jízdě grafikou určitě netrpěl.

- Hudba mi přišla horší než v NFSU. Tam totiž byly songy tak nějak našlápnuté, hnaly mě kupředu k lepším časům a cítil jsem se při nich jako king. V SRS si připadám jako dementní šampónek.

- Fyzika jízdy je arkádová až běda, ale to bych hodnotil jako největší pozitivum. Dají se totiž vystřihnout dlouhé řízené smyky (které se ale dají i přetočit), nárazy ani moc nevadí, soupeři nejedou jak po kolejích a náraz je rozhodí. Pocit z jízdy tedy musím vyzdvihnout v kladném smyslu.

- Nabídka vozidel je slušná. Našel jsem si pár svých oblíbených krasavců a bavilo mě na ně kupovat upgrady. Upgradování je trochu podrobnější než level 1, level 2, level 3, ale nějaké detailní tunění nečekejte. Nejvíc se dá vyblbnout asi u vizuálního tuningu.

- Herní náplň je děsná. Hra začíná závodem, pokračuje závodem a dalším závodem. A tak pořád dokola. Nikde není ani náznak děje, pokud za děj nepovažujete postupné odemykání nakrucujících se bab (zdráhám se říct modelek). Takže je to minuta za minutou pořád stejné - závod, upgrade, oprava, závod, upgrade, oprava... To se bohužel hodně rychle přejí.

Jako rychlá oddychovka je SRS použitelná hra, ale bohužel si raději zajezdím NFSU. Oproti NFSU nemá tato hra co nabídnout, takže ji už nejspíš nikdy hrát znovu nebudu.

Pro: Dobře zvládnutý arkádový jízdní model, nabídka aut a upgradů

Proti: Hudba, velice rychle se závodění stane repetitivní

No nevím. Sice je tahle hra chytlavější než ostatní tohoto žanru např. NFS ale pořád mi tam něco chybí a něco přebývá. Osobně nemám rád japonskou kulturu a tématiku a v této hře jí je víc než dost.

Pro: Mnoho aut, zvláštní grafika :-)

-10(2-12)