Stranger of Sword City

22.03.2016
26.04.2016
06.06.2016
16.03.2021

Jedná se o klasický krokovací dungeon od japonského studia Experience Inc., tamních specialistů na tento žánr. Příběh hry se odehrává v alternativní dimenzi Escario, kam se hrdina dostane po havárii letadla. Jelikož není první, brzy narazí na další trosečníky, kteří se už stihli zabydlet a vytvořit v této dimenzi fungující společnost. Hrdinův cíl je ale pořád najít způsob, jak se dostat zpět domů.

Hra umožňuje vytvořit partu šesti dobrodruhů od základu, tedy včetně nahazovaní statistik, výběru vzhledu, počátečních skillů a povolání. Ačkoliv se jedná o japonskou hru, grafická stylizace je spíše západní, i když se ve výběru vzhledu najdou i typicky japonské anime portréty. Souboje probíhají na tahy s možností spuštění naplánovaných akcí opakovaně stiskem jednoho tlačítka s volitelným nekolikanásobným zrychlením.

Hra původně vyšla na Xbox 360 a PC pouze v Japonsku a na západě se objevila až v podobě PS Vita a Xbox One portů a nové PC verze. 28. února 2017 vyšla v Americe a Japonsku, pouze digitálně a exkluzivně pro PS Vita verze s podtitulem Revisited, obsahující pozměněný systém hry, tři povolání navíc, nové dungeony a další odlišnosti. Revisited verze následně vyšla i pro Nintendo Switch v balíku se hrou Saviors of Sapphire Wings.

Jsem zvědav jestli aspoň udělali na ten Switch nějaký hires upgrade těch artworku příšer a npc. Na PSTV to nebylo nic moc. Co jsem koukal na PC verzi video tak to vylepšené je. Videa ze Switche mi tak nepřijdou, ale tam muže zkreslovat kvalita záznamu. Byla by to skoda, pac většina z nich je fakt pěkná a profesionální.

Urcite se tato hra brzy dostane do repre hodnoceni. (až si udělám 30 fake účtu :)