No tak to se mám na co těšit :) Nicméně ta kampaň původního Starcraftu nakonec nebyla tak těžká, jen to v těch posledních misích chtělo přijít na tu správnou strategii - Reaver drop :)
@Mount (08.02.2014 16:20): WH som poznal v papierovej podobe, ešte predtým, než som si kúpil prvé PC, študovať ho nemusím. Radšej mi vysvetli, v čom vidíš taký obrovský rozdiel medzi KKND a SC! :)
@H34D (08.02.2014 15:40): a jinak lžeš, e-sport patří špikvorkám a šachům.

A to že Starcraft/warcraft vykráčka warhammeru je nejen do očí bijící, ale je to prostý fakt.
Jak říkám čórujou i po artové stránce :D
Terrani jsou čirá vykrádačka warhammeru.

a warcraft kompletní vykrádačka, názvem počínaje a barvou a stylizací písma titulu konče.

Pamatuji si jak jsem četl recenze když vycházelo World of Warcraft a Warhammer online, že se i recenzenti pozastavovali nad tím, jak neskutečně jsou si obě hry podobné. Rozdíl je jasný Warhammer vznikl v osmdesátých letech a svoji koncepci artu se nese v duchu od počátku. Warcraft online, je opět jen vykrádačkou artu Warhammeru.

Blizzardi prostě věděli že ta značka má budoucnost a když nezískali práva(o což se snažili a původě Warcrafty měli být prej Warhammery, ale to studio je pak rozdělané co na nich dělalo prodalo Blizzardům (nevím možná je to urban myth, tahle informace) Tak ji okopírovali a pojmenovali jinak.
@valcik (07.02.2014 18:01): tak študuj

Divím se že s vámi ztrácím čas, je patrné že o Warhammeru jste maximálně tak slyšeli.
Přiznám, že celkem nelibě nesu to, že Warhammer tu skoro nikdo nehrál, a tuhle sračku určenou pro stupidní průměrnou masu si pochvalujete s pochrochtáváním a ještě máte pocit, že jste v pozici kdy dávat výchovné lekce, nebo nad někým dělat soudy. Nepochopitelné.
@H34D (08.02.2014 15:40): To ani ne, nejdřív jsem tomu narval 30 % a pak napsal komentář. Co je SC jsem shrnul hned v úvodu a pak jsem jmenoval to lepší ze stejného roku, za kterým SC prostě hoodně moc zaostává. Dle mého názoru, jestli někdo na zmíněné hry má jiný názor, logicky můj komentář může posuzovat přeci jinak. Emoce bych v tom nehledal, jinak by tam bylo víc vulgarit.

To že CS není o ničem jiným, než rychlo klikáním myšítka je můj názor, hru jsem hrál, kampaň otočil(za terrany) a hrál i mulťák, takže rozhodně vím o čem mluvím.
CS je jen akční zábava, která si na strategii hraje, někomu to může vyhovovat, někomu ne. Já patřím do té druhé skupiny.
@Mount (08.02.2014 15:36): A co je to "otázka času"? Např. vznik jaderné bomby byla taky jen otázka času, ale to neznamená, že se to stane, když ji nikdo nevynalezne. Chápeš, někdo musí přijít a prostě ten výzkum udělat. Říct, že to co vytvoril Starcraft by vytvořila i jiná hra je strašně zavádějící. Každopádně já vím, že normální hráče e-sport nezajímá, jde o to, že ty píšeš v tom komentu fakt kraviny. A samozřejmě se dá hodnotit i jinak - sice názor jednotlivce je vždy subjektivní, ale ty ses jen nechal unášet emocema, jak kdybys měl zrovna periodu. :)
@H34D (07.02.2014 20:50): e-sport v závodění klikání myšítkem bylo jen otázkou času vzniklo by to i bez SC. Vím dobře co SC je, jinak než subjektivně se hodnotit nedá a proto jsem subjektivitu snažil co nejvíce potlačit tím, že jsem hru posoudil z tituly z toho roku a vyšla mi i tak jako sračka. SC dělá ze strategií porno akční zábavu. Mám radost, že blizzard nikdy nenapadlo vydat šachy, v jejich pojetí by to bylo fakt nehratelné :D
@Mount (komentář): I když se v 60% případů můj názor s tvým neshoduje, dla jsem ti plus, protože tě chápu. Ale StarCraft je dle mě super, i když ti jsi se spíš přiklonil na stranu světla a já na stranu temnoty... :-D
@Mount (07.02.2014 17:50): Blizzard samozřejmě nemá za potřebí cokoli vykrádat, natož od her jako je Warhammer. :) Jestli ti strategie nesedla, tak budiž, tvůj koment je ale takové nekonkrétní plácání do hovna ve snaze udělat všem okolo, co nejvíc pih. SC je asi taková "řadová klikačka", že spolu s Quakem založila něco, čemu dnes říkáme e-sport. :) Zkrátka beru fakt, že tomu nerozumíš a hodnotíš ryze subjektivně, za to se nestřílí. Ale napsat takový ukřičený blábol do kometnářů, kde nic nezdůvodňuješ a jen sypeš z rukávu jiné hry, které jsou podle tebe "prostě lepší", to fakt žádnému čtenáři nic nepřinese...
KM je Knights & Merchants? Po pár mapkách som to zabalil, nebavilo ma kŕmenie vojska. Na rozličné typy poškodenia si tam ale nespomínam.
@valcik (07.02.2014 17:46): Ty si snad nehrál KM a WD? Samozřejmě že mají o rozličná poškození. SC je vykrádačkou warhamera i do mechanismů, to by jis mohl vědět(včetně výtvarné stránky).
@Mount (07.02.2014 17:42): A mali aj rozličné typy poškodenia? V StarCrafte sú - concussive, normal a explosive; každé má iný účinok v závislosti na veľkosti cieľa (small, normal, large). Keď útočí napríklad Siege Tank na prťavého Zerglinga, dáva mu iba 50% damage, proti velikému Ultraliskovi má naopak bonus. Funguje tam aj ukrývanie pod stromy alebo iný porast, mariňáci majú v kryte vysokú šancu na úhyb pred poškodením. To sú mechanizmy, ktoré tvoje spomínané hry nemajú. Keď v komentári napíšeš, že konkurenčné hry majú "skvělé" alebo "neuvěřitelné" prvky, mohol by si ich aj konkrétne opísať, inak je to pre mňa len blábol. ^^
@valcik (07.02.2014 17:22): Ve Warcraftu tohle je... když jsi byl níže, třeba pod vyvýšeninou s ranged útokem, hůře se strefovalo. Dohled byl na vyvýšeninách větší, za stromy žádný...
StarCraft nie je dokonalý, ale je pekne premakaný. Jednotky umiestnené na vyvýšenom teréne majú väčší dostrel aj dohľad, o tom sa Dune alebo Warcraftu ani nesnívalo. A stačí spomenúť pohyblivé budovy, dva režimy paľby pri Siege tankoch, podporné jednotky ako Science Vessel za Terranov, ostatné rasy ani netreba rozpisovať. Mount je pekne mimo, ako vždycky. ^^
@Mount (07.02.2014 15:57): Mě by zajímalo s čím třeba nesouhlasíš v komentáři od Tyraela. Myslím že tam jsou hlavní klady Starcraftu dobře shrnuty a většina tvých zmíněných her je v těchto aspektech horších (některé jsem nehrál). Mně osobně Starcraft nezaujal už kvůli tomu že mě scifi souboje nezajímají, ale ty "objektivní" kvality jsem dokázal ocenit.
@Freecamper (komentář): Doporučení: Než něco postneš, nech si zkontrolovat Wordem na překlepy a pravopisné chyby. Nenajde to sice vše, ale tvým komentářům by to rozhodně prospělo.
@Danny (25.09.2012 13:25): Tahal jsem to myslím odtud, ale netuším, jestli to funguje i na novější verze (hrál jsem to naposledy asi na patchi 1.4.3.). Je to snad úplně 1:1 předělávka, dokonce i Chinese Lemon Chicken nechybí.
V nejhorším případě je 5 z 6 kampaní už předělaných do dvojky. A velice slušně.
@ViRus (25.09.2012 11:09): Tak s tím se počítá, ale okej, dík. Koupím si tu gold edici než zmizí z regálů.

Jsem zvědavej na dvojku, ale počkám si až vyjdou všechny kampani a pak si to koupím v paklu, který jistojistě vyjde.
Právě sem zakoupil Starcraft na battle.net a instalace mi dodala hru ve verzi 1.15.2 a tolika zmiňovaný problém s barvami ve windows 7 a xp v této verzi není - popis problému je zde. Vše je v pořádku, tak sem zkusil povýšit na 1.16.1 a problém je tu zpět...