Ale není to zase nezbytně nutné, SC+BW jsem hrál jen velmi zběžně (spíš jsme hrávali multiplayer) a SCII jsem si užil náramně. A navíc, pokud si dobře vzpomínám, na začátku je video, které dobře shrnuje příběh prvního dílu + datadisku...
Hydr0gen: Nejak neni cas :) Uz asi mesic mam rozehrany CnC3 a porad jsem ho jeste nedohral :)
Garion: To je povinnost! Původní StarCraft má podle mě i jeden z nejlepších příběhů, co znám (ve strategiích určitě).
Falagar: No asi bych si mel nejdriv zahrat Starcraft + Brood War, abych byl v obraze :) Sice jsem oboji "hral", ale ve Starcraftu jsem skoncil v polovine kampane za zergy a v Brood War jsem dohral doslova jen par misi.
Bodkin: K čemu volňásek? Ty byly k něčemu hned po vydání hry, byl to jediný způsob jak hrát, když jsi hru neměl. Teď je ale už přes půl roku demo dostupné pro každého, ne?

Garion: Jak budeš mít chuť na strategii, pusť se do toho - je to vynikající!

Minulý týden jsem to zas po 3/4 roce rozehrál, udělal jedno kolo na brutal a osmihodinový achievment. Do všeho na brutal mi tedy zbývají už jen dvě kola... :-)
Bodkin: Kdo to bude castovat?

Jinak originalku mam ted na stole, ale kdo vi, kdy se k tomu dostanu. Snad docela brzo :)
Jsem na to docela zvědav. A k tomu uháněn, ať si to už konečně koupím. Takže ano, poprosil bych o jeden volňásek.
Bodkin: Pokud chceš mám ještě 2 guest passy, furt by měly být funkční.
H34D: tak to je mazec :D to je pěkně vychcaný...nicméně já už to asi znova hrát nebudu. Na to mam moc dalších her v zásobě :)
Jablek, Kostěj a spol. - už kdysi sem tu postoval screenshot, obrana by měla vypadat nějak takhle http://a.imageshack.us/img265/6777/sc2q.jpg - vchod k artefaktu může být volný, jednotky tam nepůjdou když do nich vystřelí tanci. Obě dvě strany se dají ucpat 3 barracksama, za nimi mějte 4-5 scv na autorepair. Do Kerrigenové musíte valit Yamata z Battlecruiserů a dobré je taky na ni vyletět trošku ven před bázi, aby vypatlala ten spell někam do hajzlu a ne do vašeho wallu / tanků.
U mě to bylo podobný. Všechno se dá, ale ta svině Kerriganová je prostě nesmrtelná, udělá mi díru do obrany, a nazdar...
Mimochodem jsem to konečně dohrál...asi po šesti marnejch pokusech jsem musel poslední misi dohrát na obtížnost "normal", protože přes veškerou snahu to na "hard" nešlo. O to víc mě pak mrzelo, jak to bylo lehký :/ zničili mi za celou dobu jen 18 jednotek, zatimco na hard jsem se držel maximálně do 89% a dostával jsem masivní kouř i když jsem dělal, co jsem mohl...
2Garion: nakonec to nebylo potřeba, páč jsem od kámoše koupil výhodně novější kartu :)
jablek: Zkus moznosti, ktere jsem postoval ja. Pripadne muzes vyzkouset i Omega drivery, ale je mozne, ze kvuli nim se ti vsechno rozhodi :) Ale zkousel jsem to nedavno a staci je odinstalovat a hodit zpatky normalni a zase vsechno pojede, jen je to otrava :)
Aha, tak ty shadery jsem předtim asi nezkoušel...hra mi dovolí jenom low a medium...tak jsem zkusil low a růžová zmizela. Bohužel ta hra už pak nevypadá tak dobře, takže nejspíš budu radší přehlížet pár růžovejch textur než tohle :/ Snad by to mělo jít vyřešit i jinak, než jen tim sníženim shaderů ne?
Eru: Moznych reseni je spousta. Vzhledem k tomu, ze problemy se neomezuji na vyrobce karty ani jeji typ, rekl bych, ze se jedna spise o SW problem. Ono vyprodukovat ruzove textury neni tak tezke, napriklad v Source hrach staci alt-tabnout behem loadingu a voila, vsechny pruhledne materialy jsou ruzove.
Garion: Důležité je, že jsou tam možná řešení. Snížení nastavení shaderů a neinstalování jistého patche.
Eru: Obvykle to tak byva, ano. Opravdu ocekavas inteligenci od uzivatelu Internetu? Pokud vim, snazili jsme se vyloucit, ze to souvisi s typem GK, kterou ma, coz nesouvisi, takze je chyba nekde na jeho strane, at uz jakakoliv. Pokud by to delalo vsem vlastnikum uvedenych karet, ver mi, ze zrovna v pripade S2 by tech topicu bylo opravdu mnoho.
Garion: To má být milion různých topiců pro milion různých karet, které pojednávají o tom samém problému? Navíc přímo v něm je napsáno, že to dělá i na jiných grafikách, proč by to nemohla být i jablekova, jelikož je dost slabá?
jablek: Jak jsi spravne psal, Google na rychle vyhledavani nenasel nic rozumneho, takze to bude s nejvetsi pravdepodobnosti problem u tebe. Zkusil bych preinstalovat ovladace, DirectX a podivat se na instalacni medium SC2, zda tam neni adresar Redist s nejakymi instalackami typu vcredist a dalsi, ty bych zkusil vsechny nainstalovat rucne pripadne stahnout novejsi verze z netu.
Zkoušel jsi hledat jiné hráče, kteří to hrají na X1950Pro? Jestli to není obvyklý problém na těhle kartách.
Zdar, mám zásadní problém..nikde jsem nenašel, že by měl někdo stejnej :/
Při hře se mi místo některejch textur zobrazuje pouze růžová barva... Sice jsou to asi jen 3% všech textur, ale dost mě to sere :) Zkoušel jsem různý nastavení grafiky, ale furt stejný...grafárnu mám Saphire x1950 512MB a nový drivery už se na ní ňákej pátek nedělají, takže mám ten poslední...
Nevíte někdo, čím by to mohlo bejt pls???
Tommywise: Přiložený klíč ve stažené verzi ti to asi těžko sežere.
po zaregistrovani na battlenet me to nechce pustit dal, pise to:
This Battlenet account does not include an associated copy of Starcraft2. Please log into battlenet account managment and add the game to your account.
Ještě bych doplnil, že registrovat a logovat se kvůli singleplayeru musíš kvůli achievementům. Ale když chceš hrát jen tak, můžeš použít možnost hrát jako Guest...
Musíš si vytvořit na webu účet, přes který se ve hře připojíš na battle.net a teprve pak, když jsi online, můžeš něco hrát. Je jedno jestli singl, nebo multi a příště nebuď noob a nejdřív si přečti manuál, než začneš pokládat triviální otázky na internetu :)
Nevite jak se mam v menu dosatat k singleplayeru? ´Musim se regnout na battlenet ale pak me to nepusti dal a prece na co se musim registrovat nekde na netu kdyz chcu hrat jen singleplayer?
Došlo na má slova... na toho zlatého vikinga prostě nemám. Tak jsem se smířil s tím, že to bude jediny achiev z kampaně, který neudělám. :-) Aspoň jsem zas "trošku" pohnul se zbytkem. Finální mise mám celé a do kompletionisty: brutala mi chybí Engine of Destruction, Great Train Robbery a All in. :-) Kromě toho viking, kterého nedám a Hurry Up. Takže teď dodělat brutály a pak vzhůru na hurry up! Kdo by to byl věřil, že u té kampanně strávím 2 měsíce... váhám jestli nezvýšit hodnocení na stovku... :-)
Mno, to zavinil ten podělaný viking. :-( Mám splněná všechna kola na hard před Charem (včetně achievmentů) a furt nemám zlatého vikinga (ke kterému se na Charu nedostanu). Takže průběžně zkouším vikinga a mezi tím dělám brutal. :-) Až udělám na brutal celý předchar, tak se na vikinga asi konečně vykašlu a pojedu dál... :-( Vidím to tak na dva nebo tři týdny, než se do té fáze dostanu... :-) Jedno kolo bude cca celý den - a děsím se dopředu kol jako Welcome to Jungle nebo Great Train Robbery (obě jsem už zkoušel a moc nepochodil - v džungli se na mne pořád tlačí a vláček jezdí pořád, téměř bez přestávky - a dva projedou a je konec :-D).
Falagar: S tím postupem jak jsem psal níže to byla pohodička, nijak jsem si nezaznamenával čas a vedlejší úkoly jsem většinou dělal všechny. S brutalem mě ne*er, jsem nedávno viděl, že jsi to začal projíždět na hard... to já se ještě nedostal ani k tomu hardu :-)
Danny: Takže gratuluji k Raid Night... jak těžké to bylo?

Osobně se pořád nemůžu dostat na zlatého vikinga, tak, abych si ho nezavřel, nejdu v kampani na Char, ale dělám kola na brutal... zatím jich mám asi 16, ale je to nějaké rozbité - za každých 5 by měl být achiev a mně se to do něj nějak nepočítá... :-)
Ted jsem si vzpomnel, chybi mi ve dvojce moznost zadat utok na jakekoliv misto v dostrelu bez ohledu na to jestli tam nekoho vidim nebo jestli vubec vidim na to misto. V jednicce jsem stim docela setril radary kdyz mi k zakladne napochodoval ghost.
Falagar: To já zas to nemám tolik času. Minulé dva týdny jsem k tomu sedl akorát tento víkend :-( ... Mě ve vikingovi zas připadají nejhorší Zergská kola, když přijdeš o drony, tak jsou hodně o držku a boss se mi zdá nejvíc nevyzpytatelný. ... No můžeš vynechat bonus, protosy a pár dalších kol. Ty Tychus mise se otevírají postupně. Prý potřebuješ dokončenou předchozí misi + určitý počet celkem dokončených misí...
Tak to jsi drsňák, já si ta terranská kola vikinga nedávám moc obecně.

Takže pro Raid Night jde vypustit všechny planety, které nevedou k finále? S tím, že se i obejdeš bez bonusové mise a některých jednotek? Nebo se dají přeskočit jen ty Zeratulovské? Časem to asi taky zkusím, ale pokud to znamená restart kampaně, tak to nejdřív spíš zkusím zkompletovat na brutal. :-) Tam se zřejmě daleko nedostanu, ale třeba se překvapím. Navíc jsem se při tomto hraní specializoval na pěchotu a později letectvo, takže by to mohlo s pěchotou jít... Na brutal zřejmě budu rád, když splním povinné úkoly, takže bude lepší vycházet z kampaně, kde mám už vyděláno od průchodů na hard a normal.
Falagar: No Gold Vikinga jsem dostal za dokončení 9. levelu, ale pak jsem pokračoval myslím až do 12., kde jsem to podělal :-)