Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Vývoj

Blizzard se od roku 2002 chystal vydat Starcraft Ghost (taktickou akci na konzole), kde se hráči měli navrátit zpět do Koprulu sektroru v roli November de Terra (dominionský ghost).. Za Novu pak mělo jít prozkoumat nové planety a jednotky. Příběh se měl točit kolem obavaných Spectrů, upravených ghostů, do mnohem nebezpečnější a ďábelštější formy. Nova měla odhalit Mengskovi zrádné pokusy o vytvoření armády spectrů a celkově o své loajalitě pochybovat. Ve hře bylo možné setkání se starými ale i úplně novými postavami, (artanis, gen. Warfield......).

Během let 2005/2006 však byl vývoj hry pozastaven, následně pak kompletně zrušen. Většina příběhových prvků ze Starcraft Ghost pak bylo přepracováno a následně použito ve SC2. Spectři vs. Ghosti, Nova stále nejobávanější zabiják Dominia. I období SC Ghost se měl odehrávat od roku 2503/2504, stejně jako SC2

Příběh

V misi Media Blitz je možnost otevření bonusového levelu. V pravém dolním rohu se nachází Vědecká laboratoř, po jejímž zničení se otevře v nabídce misí "Secret mission". Při útoku nestačí jen kliknout pravým tlačítkem, hráč musí zvolit příkaz "útok" - vědecká laboratoř je totiž neutrální (jednotky na ni sami nebudou útočit).
Secret mission Vás zavede na Vesmírnou stanici Dominionu, kde se Raynor poprvé setká se zergsko-protoským hybridem, tváří v tvář.
Ve hře bylo možné provést několik rozhodnutí, které ovlivnily příběh, zisk jednotek či výzkumu a přítomnost nepřátelských jednotek v poslední misi. Nicméně v Heart of the Swarm se na tyto volby nepříhlíželo.

Kánonicky se Raynor na Havenu postavil protosským vyhlazovacím silám, pomohl Toshovi osvobodit New Folsom a na Charu se s malým týmem vydal zaplavit nydus network lávou.

Hardware

PC:
Windows XP/Windows Vista/Windows 7 (Poslední Service Pacl) s podporou DirectX 9.0c
2.6 GHz Pentium IV nebo ekvivalentní AMD Athlon
128 MB PCIe NVIDIA GeForce 6600 GT nebo ATI Radeon 9800 PRO a lepší

Mac:
Mac OS X 10.5.8, 10.6.2 nebo novější
Intel Processor
NVIDIA GeForce 8600M GT or ATI Radeon X1600 nebo lepší

PC/Mac:
12 GB volného místa na disku
1 GB RAM (1.5 GB doporučené pro uživatele Windows Vista/Windows 7, 2 GB pro uživatele MAC)
DVD-ROM mechanika
Připojení k internetu
1024X720 minimální rozlišení pro mnitor
*Poznámka: minimální konfigurace se může kvůli změnám ve hře ještě změnit

Doporučené:

PC:
Windows Vista/Windows 7
Dual Core 2.4Ghz Processor
2 GB RAM
512 MB NVIDIA GeForce 8800 GTX nebo ATI Radeon HD 3870 a lepší

Mac:
Intel Core 2 Duo processor
4 GB system RAM
NVIDIA GeForce 9600M GT nebo ATI Radeon HD 4670 nebo lepší

Easter eggy

Postava pilota terranské jednotky Thor, má odkazovat na Arnolda Schwarzeneggera a jeho filmy. Mluví s německým resp. rakouským přízvukem, který je pro Arnolda typickým. Navíc Thor říká hlášky z mnoha jeho filmů jako napříkald:
"Stick around" - Predátor (1987)
"What is best? To crush the Zerg, see them driven before you, and hear the lamentations of the Protoss." - odkaz na Barbara Conana (1982)
"If someone asks me if I ever killed any Zerg, I'll say yes, but they were all bad." - odkaz na Pravdivé lži (1994)
Další zajímavostí je, že obličejem pilot vypadá jako Lemmy Kilmister z kapely Motörhead.
Čas od času se stává, že si herní vývojáři vystřelí z jiných (Duke vs Doom) ne jinak tomu je ve Starcraft 2, kde se nachází reklama na iPistol, dělající si legraci z iUdělátek Applu.
V misi s názvem The Devil’s Playground se nachází drobný easter egg pro všechny milovníky série Diablo. Hlavní a nebezpečný boss se totiž na lávové planetě evidentně zabydlel a tak ho můžete potkat v pravém dolním rohu mapy. Foto zde.
Tychus v jedné z misí použije legendární hlášku Duka („It’s time to kick-ass and chew bubblegum and I’m all outta gum.“) Foto zde.
Ve třetí misi kampaně je skrytý Tauren Marine. Pokud na něj třikrát kliknete, odstartuje do vesmíru v přenosné kadibudce. Tauren je poté vidět z Hyperionu a během některých misí. Taureni jsou původně ze série Warcraft.
V televizní reportáži následující misi "Media Blitz" se krátce mihne Mike Liberty, hlavní postava knihy Starcraft: Křížová cesta (Liberty's crusade).
První díl StarCraftu je legendární svým receptem na pečené kuře v tutorialu. Takže v druhém díle nemůže chybět něco podobného. Tentokrát jde pouze o krátkou hlášku, která se zobrazí asi po minutě čekání, ale výsledek stojí za to. Mechanická poradkyně vám řekne: „I want to be the commander. I also want legs.“ („Chtěla bych být velitelkou. A taky bych chtěla mít nohy.“) Video zde.
Ne jen Diablo se stalo "velikonočním vajíčkem" ve hře Stacraft 2. Je zde také odkaz na World of Warcraft, když se na některých budovách objevuje hologram noční elfky z této hry.

Ostatní

Server GameTrailers zvolil hru StarCraft II: Wings of Liberty za nejlepší strategii roku 2010.
Server GameTrailers zvolil hru StarCraft II: Wings of Liberty jako hru s nejlepším multiplayerem roku 2010.
Hra byla jednou z her zařazených do série turnajů DH Masters. Během víkendu 15. - 16. 7. 2017 bylo úkolem soutěžících vyhrát v duelech 1v1. Výběr byl omezen na jedinou rasu - Terrany a mapu Xel'Naga Caverns ve variantě pro dva hráče.