Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Star Wars

Atari •  Vektor Grafix (PC, AmstCPC, AtST, Spectrum, BBCMicro) •  Imagic (At2600, Coleco) •  Parker Brothers (At8bit, C64, At5200)
1983
květen 1983
1984
červen 1984
1989
2003
49
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

May the force be with you. Jste pilot Rebelů Luke Skywalker a cílem vaší mise není nic menšího, než zničit obávanou válečnou zbraň Impéria - Hvězdu smrti! Automatový rail shooter z roku 1983, na motivy prvního Star Wars (1977) filmu, se díky slavné licenci postupně dostal na většinu dobových konzolí a domácích počítačů. Se svým X-Wing letounem se probojujete třemi arkádovými fázemi, znázorňujícími závěrečnou bitvu z filmu.

V první fázi se váš X-Wing utká s letkami imperiálních Tie Fighterů i samotným Darth Vaderem, v druhé dosáhnete pláště Hvězdy smrti, na kterém musíte zlikvidovat obranné laserové věže. Závěrečná část pak obsahuje překážkový průlet strukturami Hvězdy, který vyvrcholí vystřelením protonového torpéda v ten správný okamžik. Každé další zničení Hvězdy smrti je náročnější, než to předchozí a celková obtížnost může stoupat do nekonečna.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.