Ta první vapadá jako (ne zcela povedená) variace na antické róby, ale tu druhá o poznání dosti lépe. :-)
@Usermator (07.08.2015 17:05): Asi tak dva týdny. :-D Tvoje Kira vypadá ještě huř než od USER47, ale mám pocit, že mě chápeš. Já jsem prostě "metalista" (ale k daný "subkultuře" se nehlásím). Jsem praktičtější, než Sheldon Cooper, a pokud Kira vypadá, že má na sobě svoji róbu (např.: "Kira's Light Robe") tak mi je jedno, co na sobě ve skutečnosti má (třeba oranžovej gear). Mně se prostě róby líbí a rád se na ně koukám, i když musím uznat, že modifikovatelnej gear je praktičtějsí a efektivěnjší. (To píši v 01:05 po cca 10-ti "12-tkách"). :-D Myslím, že i ty mně celkem chápeš, a že se shodneme.

P.S.: Víš, proč se bude moje Jedi Sentinelka jmenovat Augusta a mít asijsko evropský vzhled? To neuhádněš, protože tuhle anime jsi neviděl. :-P

Tahle debata, prostě není o praktičnosti, na čemž se shodneme, ale o vzhledu a trochu i určení. (Chápeš mě doufám...)
@Malignus (07.08.2015 13:40): Nevim jak dlouho to hraješ, ale to přejde, mě se ze začátku róby taky líbily, ale teď vedu výhradně krátký oblečení. Osobně mam na Kiře Martial Pilgrim Chestguard. Je to nehorázně libový, měl jsem to i na vlastním charakteru a teď to mam na Shadowoj.

Tady je můj sentinel + Kira: http://i.imgur.com/OnqaD6l.jpg
A tady je můj Shadow: http://i.imgur.com/zpie4Zy.jpg
Boty mam, ale jsou to takový ty oranžový neviditelný :)
Já vím, že to nikdo moc nechápe. S tím se já a Ph.D. Cooper CSc. potýkáme každý den. Ale je to jejich gear, má v názvu jejich jméno a vypadají v tom hezky, alespoň Kira ano. :-D Budu se nad tím vším ještě muset zamyslet. Každopádně bych chtěl, aby vypadali jako ve svém vlastní gearu, pak jim klidně dám to nejlepší, co je pro ně dostupné. Aby to měli jako já. :-)
Na nižších levelech jsou oranžový kusy gearu (nikoli adaptive) většinou v rámci odměn za heroic mise, některý class story questy a taky padají ve flashpointech. Taky vendoři v supplies maj vždycky určitej kus oranžovýho gearu pro všechny třídy.

S tím "vlastním gearem" pro companiony to moc nechápu, ty questový odměny nejsou nijak spacifičtější než jakejkoli ze stovek oranžovejch setů, který jsou ve hře. Nicméně ty questový odměny jsou vždycky stejně zelený šity, dřív nebo později toho compa beztak budeš muset oháknout do lepšího gearu.

Modifikovatelnej gear nic nezruinoval, byl tam od začátku. V betě byl dokonce úplně všechen gear modifikovatelnej, akorát se to Bioware asi zdálo moc složitý pro začínající hráče, tak tam naházeli nemodifikovatelný zelený/modrý sety pro lidi, který se s tím v počátcích nechtěj moc srát. Nicméně počítá se s tím, že přinejmenším v pozdějších fázích hry si optimalizuješ statistiky pomocí správnejch modů/enhancementů/augmentů v modifikovatelným gearu.

Usermator, M.a.t.t.: On chce právě na GTN shánět ty mizerný zelený questový odměny určený pro danýho companiona. Nevím proč, ale modifikovatelnej gear používat nechce.:-D
@Malignus (07.08.2015 10:26): Jo no, oranžový šlupky se daj sehnat i za dva litry kus. Jen nebudou vypadat moc k světu. Dáváš tam "Adaptive armor" že jo? Těch normálních oranžovejch (light, medium, heavy) tam opravdu moc neni. Nechci kecat, nevim jakej máš lvl, ale myslim, že na nižších lvl padaj oranžový jen ve flashpointech a už jsou bound. Ale řikám, nechci kecat.
Když já mám radši, když maj companioni svůj vlastní gear a jde mi na nervy, že si musím vybrat jen pro jednoho z nich, ani na GTN to nejde koupit. A zdá se mi, že modifikovatelnej gear zruinoval veškerej ostatní. Je to zlo. :-D
Ber si commendation, companiony oblíkni do oranžovýho gearu a vybavuj je stejně jako sebe...tedy modifikace ze supplies section každejch pár levelů. Specifickýho companiona vyžadujou určitý mise v class story a pár krátkejch misí v rámci příběhů některejch companionů.

Pokud se přidáš do normální guildy, tak není až tak velká pravděpodobnost, že tě někdo obere a zmizí. Ono se stejně nejedná o nějaký masivní částky. Na vysokejch levelech je pár set tisíc nic, 250k získáš jedním proběhnutím operace nebo půlhodinkou farmení.
Coby preferred budeš mít limit 350k a myslím šest volnejch character slotů...já obvykle když kupuju něco dražšího, tak si nasyslím třeba 300k na několika postavách, a poprosím nějakýho suba z guildy, aby mi to koupil, já mu dám hned 300k, relognu na další postavu, dám mu dalších 300k apod. Vzhledem k tomu, že všechny tyhle transakce můžou probíhat na guild ship, která je dvě kliknutí odkudkoli, celý to zabere tak dvě minuty...

S jednou postavou by se to dalo vyřešit tak, že by sis peníze ukládal do nějaký hodně likvidní komodity, například augmentation kitů mk-10. Těch prodáš kdykoli libovolný množství kolem 42k za kus. Když bys chtěl něco kupovat, prodal bys nejdřív několik dávek augmentation kitů třeba po pěti kusech, do mejlu by ti přišlo několik příloh po 200 000 kreditech. Ty bys poprosil nějakýho důvěryhodnýho suba, dal mu 200k, vybral mejl, dal mu dalších 200k, vybral mejl atd...

Druhá možnost jsou samozřejmě escrow unlocky, ale to nemá smysl kvůli jejich současnejm cenám na GTN. Když si na Red Eclipse, tak pokud bys potřeboval guildu, dej mi vědět, máme 10% XP a reputační boost, vybavenou guild ship, web, kalendář operací apod.

btw: ten limit 200k/350k nejde trvale odemknout ani za cc, jen pomocí jednorázovejch transferů.
Synthweaving a archeology je dobrá kombinace, ale jako třetí skill by sis měl vzít třeba underworld trading. Kromě synthweaving materiálů ti to navíc hodí i nějaký dárky pro companiony, aby sis mohl zvyšovat jejich affection.

Synthweaving může craftit strength/willpower gear, což je víceméně k ničemu, když každej stejně používá modifikace, nicméně důležitější je to, že umí craftit augmenty, a ty se vždycky hoděj a slušně se s nima kšeftuje na GTN.

Pokud klikneš poprvý na všechny crew skill trainery, do codexu se ti uložej detailnější popisy jednotlivejch crew skillů, tedy co jde s čím dohromady a co jednotlivý profese uměj vyrábět. Codex otevřeš tak, že otevřeš quest log (L) a jedna ze záložek nahoře je codex.
Hm... Zajímavý. Dospěl jsem k názoru, žse za CC odemknu i třetí CS slot, pro všechny chary. Rád bych, aby byli soběstační. Takže bych mohl jít s JK třeba na Archeology, Synthweaving a Treasure Hunting?

Edit: Jj, to je pro ty, co byly subs před více než 90-ti dny.
Mimochodem, mám takovej dojem, že když coby preferred klikneš na něčí referral link, dostaneš ke každý stávající i budoucí postavě jeden crew skill slot zdarma (takže máš všechny 3), jeden řádek inventáře, unify colors unlock a titles unlock.

Aspoň to jsem dostal já, ale nevím, jestli to třeba neplatí jen pro bejvalý subscribery nebo tak něco.
Pokud bys chtěl něco craftit, jakožto JK by bylo nejlepší zvolit buď synthweaving, artifice, biochem nebo armstech, neboť dostaneš companiony právě s těmahle bonusama.

Nicméně pokud si nebudeš odmykat třetí crew skill slot, musel bys část materiálů nakupovat z GTN.

Pokud jde vyloženě o prachy a nechceš nic vyrábět, zvolil bych třeba slicing a bioanalysis. Slicing ti dovolí sbírat ve světě krabice přímo s kreditama, s bioanalysis můžeš těžit materiály z mrtvejch zvířat (strong/elite/champ). Ale nečekal bych nějaký zázračný příjmy, přinejmenším ne v rámci levelování.

Materiály z truhel a podobně buď použij, pokud zvolíš nějakej příhodnej craftící skill, nebo je prodej na gtn.
Budou mi jako F2P (později Preffered) hráči k něčemu ty zelený batohy s Craftable Materials? A co bych si měl vzít jako JK za skilly, když můžu mít jenom 2? slicin a Treasure Hunting?
Postupně si sežeň oranžovej gear, za questy si vybírej odměnu v podobě basic commendations, a v supplies sekci na fleetu si každejch cca 5 levelů nakup modifikace. Já tohle obvykle dělám po dojetí druhý planety, do tý doby nosím to, co najdu.

Oranžovej gear je vlastně prázdná slupka, jejíž statistiky jsou daný právě modama. Modifikovatelnej gear může bejt i fialovej a vzácně i zelenej, ale obvykle je právě oranžovej.

Ještě má dva typy. Buď má modifikovatelnej gear fixní light/medium/heavy určení, v tom případě potřebuješ heavy, nebo je tzv. "adaptive", tedy že se přizpůsobí hráči. To se týká především gearu z cartel marketu, reputačního gearu a podobně.

Projeď si GTN, často jsou tam opravdu levný adaptivní sety z různejch packů. Vzhledem k tomu, že už je ve hře outfit designer, ani nemusíš moc řešit vzhled. Ten budeš moc vždycky změnit nacpáním hezčího gearu (klidně low level zelenejch šitů) do nějakýho kosmetickýho slotu.
To je normální, že se na začátku pozdraví a na konci poděkuje:). Shield jakožto dps nepotřebuješ, používej power generator.

Need/greed systém asi ani nikde popsanej není, je to tuším wowkovej systém, specifika často záležej na konkrétních skupinách. To, co jsem popsal, jsou ale takový obecně uznávaný zvyklosti pro většinu grup.
M.a.t.t. + USER47: Díky za pomoc. :-)

Právě, že v Crew Skill okně jsem nic na přivolání nenašel, proto se ptám.

Při FP se mnou nikdo nemluvil, jen jsem na doporučení kicknul disconnected hráče a po FP mi akorát jeden napsal "Thank You", takže možná, že něco i dostal. V tutoriálech tenhle systém popsanej není a ani v kodexu jsem si ho nevšiml. Já si původně myslel, že Greed si nechá předmět pro sebe automaticky a Need ho nabídne všem členům.

Jinak jsem si odnesl Guardian Gloves, Guardian Boots, Shield, Esseles Lightsaber a dva Rubat Crystaly... :-D
Pro přivolání companiona otevři crew skill okno (defaulně N) a tlačítkem napravo ho znova přivolej. To, že se automaticky neobjeví po flashpointu/warzone apod. je normální. Obvykle by mělo bejt okno na přivolání i u companionova portrétu vlevo dole, ale občas to zmizí úplně, pak pomůže jen to crew skill okno.

Need/greed/pass funguje následovně.

1) Need používej pouze tehdy, pokud je dropnutej gear pro tvoji třídu a je to upgrade. Tedy když jsi vigilance guardian, můžeš needovat na heavy armor se strength/accuracy/power/crit/surge statama. Případně na medium (sentinelovská verze), pokud je to oranžovej kus a ty z toho chceš vykuchat modifikace. Případně můžeš needovat na dekorace a nějaký crafting materiály/schémata apod, pokud máš na ně využití.

2) Greed tehdy, pokud to chceš pro companiona, prodat vendorovi apod. To je takový základní tlačítko používaný pro cokoli, co není upgrade přímo pro hráčovu postavu.

3) Pokud lootovací okýnko zavřeš křížkem, počítá se to jako pass, tedy že to vůbec nechceš a nezajímá tě to.

Při rozhodování, kdo co dostane, se používá prioritní systém, kde platí need>greed>pass. Pokud jeden needuje a ostatní greedujou, ten co needuje vyhrává. Pokud needujou dva, vyhrává náhodnej z nich atd.

Pokud bys používal need na gear pro jiný třídy, lidi budou naštvaný a případně tě kicknou:). V eseless to ještě není problém, protože to hraje spousta novejch lidí a pokud na tebe nikdo v chatu neřval, tak si toho třeba ani nevšimli:). V pozdějších flahspointech už to ale chce trochu tenhle systém respektovat, jinak je to obvykle kick.
@Malignus (02.08.2015 12:46): Ak spoločník zmizne, znova si ho aktivuj cez list.

Need a Greed má zmysel pri kooperácii. Need by si mal využívať ak ide o niečo, čo fakt chceš (napríklad aj nejakú dekoráciu, ktorú nemáš), alebo pri vybavení, ale iba takom, čo naozaj využije tvoja postava. isteže daný kus vybavenia môže využiť aj tvoj spoločník, ale môže sa stať, že hráš s niekým, komu sa naozaj hodí tento kus a tým, že dáte obaja Need rozhodne náhoda. Ak budeš dávať stále Need, pokojne sa môže stať, že ťa pár ľudí hodí do ignore listu. Takže pokiaľ niečo naozaj nutne nepotrebuješ, klikaj skôr na Greed. Buď rozhodne v tvoj prospech náhoda, alebo ho získa niekto, kto klikne na Need. Ale aspoň sa vyhneš prípadným nezhodám s inými hráčmi. :)
To mě se dnes po půlnoci ztratil T7. Na Republic Fleet jsem ho ještě měl s sebou, ale když jsem se pak objevil po Esseles na Coruscantu, tak byl pryč. Dále jsem asi nepochopil systém, kdy se mi objeví stopky s možnostmi Need a Greed. Ze začátku jsem dal 3x Greed, pak jsem si všiml, že je i možnost Need a tak jsem pak už jen klikal na Need. Ale připadal jsem si jako debil, protože jsem byl všude poslední a než jsem se na něco zmohl, tak to ostatní umlátili. :-D
Ještě jsem si navíc zapnul DS Corruption a vypnul identifikaci LS a DS voleb a odpovídám podle svýho. Zatím dělám vše podle svého nejlepšího svědomí pro to, abych přinesl mír a spravedlnost celé galaxii, ale můj alignment klesá a klesá... :-D
Wut? Však na Tythonu poskočíš o level snad pokaždý, co zabiješ pár chudáků flesh raiderů:).