Nejlepší RPG všech dob.(už jen hodnocení kolem 97% mluví za vše).Nejlepší příběh,který spatřil světlo světa..Možná ji trochu sekunduje Mafia :o).Nejlepší SW hra,tak to pro začátek.Tato hra je ta z mála,kterou prostě nesmíte minout.Vynikající grafika,unikátní soubojový systém.Navíc výborný nápad s formování vaší postavy podle vašich činů.Samozřejmě Temná strana to měla vždy lehčí a být za hajzlíka a znepřijemňovat životy obyvatelům galaxie je snadné a příjdete si na pěkných pár kreditů.Ovšem hrát za dobro a pomáhat lidem kolem sebe je krásné,máte takový hřejivý pocit:D.Samozřejmě ze začátku ale nebudete mít ani vyndru,zbytek dopisu pak na takove krasne veci se musi premyslet:D

Pro: Příběh,herní systém,hudba,grafika,téměř dokonalá hra

Proti: občas zdlouhavé dialogy

Tak mě hra zase moc nenadchla a to především kvůli nepřehlednosti questů, deníku a celkově inventáře, který zřejmě navrhoval zhulený člen Bioware. Na druhou stranu mě potěšil příběh, některé zvraty jsem vážně nečekal Zapůsobilo na mě odhalení, že jste vlastně Revan. Nečekal jsem takový zásah do děje než mi došlo, že Revan může být muž i žena, nezávisle na výběru postavy na úvodu hry..
Na bojový systém jsem si musel chvíli zvykat, ale nakonec jsem ho s přehledem ovládal.
I přes nepříjemnost inventáře a občasného bloudění při questech je KotOR nadprůměrný zážitek i pro člověka neznalého Star Wars... i když né takový jako pro znalého.

Pro: příběh, souboje, rozličnost předmětů

Proti: občas grafika, inventář, některé questy

Po dohrání serie Gothic jsem si myslel, že už nenajdu lepší RPGčko, ale.... našel jsem. KOTOR je bohužel pouze RPG, není moc akční ale to vynahrazuje skvělými bojovými efekty, za to, že moc nemůžeme ovládat postavu, to fakt stojí. Chyběli mi také skoky a vadil mi takový, mno, rovný svět, myslím tím to, že máme obrovskou poušť ale já si můžu hrát jen na malém písečku uvnitř ní. Vadila mi ještě jedna věc, a to němý hrdina, kliknete na text, a on né že by spustil mluvit, on mu to řekne během jedné vteřiny a cílová osoba ihned odpovídá.
Jinak: parádní příběh, výborné vtažení hráče do děje a samozřejmě nezapomenutelný řád Rytířů Jedi, který vzkvétal jén jéjé.

Pro: Příběh, vtažení hráče do děje, postarání se o to aby se hráč nenudil (a to opravdu všude)

Proti: omezení pohybu, jen nepřímé ovlivňování boje

Ani zdaleka to není nejlepší RPG všech dob, ale skvělé RPG to je.Příběh nebyl špatný, ikdyž se nesl v typickém Bioware stylu (DOBRO vs ZLO, žádná grey area), souboje super, no a jsou to SW, takže skvělá atmosféra.
Perfektní přenesení úžasného universa Star Wars do špičkové hry. Tahle hra moc komentářů nepotřebuje, je to legenda na poli RPG a Bioware zde ukázali, co v nich je. Famózní hra.

Pro: Příběh, Star Wars, cestování mezi světy, absolutně skvělej HK-47, jeho hlášky jsou perfektní, vlastní meče

Proti: Nic zvláštního.

Kdysi když jsem byl ještě celkem mladý jsem nějak netoužil po tom objevovat starší hry . Zbytečná námaha a navíc zrovna vycházelo hodně dobrých her. Dostal jsem se k Mass Effectu od studia Bioware a ten jsem jedním dechem dohrál. Příběh se mi moc líbil a také jsem věděl že mistři žánru Bioware měli za sebou velmi úspěšný titul... Knights of the Old Republic (dále jen KOTOR). Moje láska ke kvalitnímu příběhu, Star Wars i touha smazat kulturní nedostatek. Tak jsem chvíli prudil bráchu aby mi pučil pálené CD s KOTOREM. Nakonec se poddal a KOTORA mi nainstaloval. Začínám hru vybírám si postavu (Plešátý černoch-válečník :)). Začínám podle mě celkem dynamickým začátkem (Bitva se sithy na lodi. M-A-S-A-K-R) A tak se dostávám až na konec hry. Příběh ohodnotím na jedničku a i když jsem ho znal již před dohráním (koukal jsem na průběh hry když pařil brácha) moc dobře jsi vzpomínám jak jsem nemohl dostat oči jinam než na obrazovku. Grafika je na svou dobu celkem pěkná a nemám co bych vytkl. Bojový systém je úplná bomba, nechápu jak se někomu múže nelíbit. NPC jsou taky hodně dobří mám pocit že každá NPC mě aspoň něčím zaujalo. Nejradši jsem měl Droidi, Juhani a Mandaloriana. No možná malinko mohli dát víc filmečků, myslím že dokázali že je dělat umí. Vylepšování zbraní... s tím jsem se opravdu natrápil komu mám dát ten meč, komu ten blaster atd... Hra mě zaujala, pobavila a donutila chvilku na ní rozjímat (jako jedna z mála). Krásných 95 %.

Pro: Grafika, bojový systém, NPC, příběh

Proti: Mohlo být více filmečků

Opravdu, Hvězdné Války sem si vždy užil, ale nijak zvlášť nevyhledával, ovšem hra mě příjemně překvapila. Zpracování je bezesporu chytlavé a navšívíte během svého putování několik světů, takže o nudě nemůže být řeč. kdo by odolal světelnému meči a když si navíc můžete měnit jeho barvu dle libosti... zkrátka milovníci Hvězdných Válek si rozhodně přijdou na své a nejen oni.

Pro: Několik světů, dabing jiných ras, světelný meč

Proti: Chvíli trvá, než dostanete světelný meč, jinak nic příliš proti

Jedna z her která nechá těžko někoho chladným - buď se zamilujete, nebo aboslutně nepochopíte. Přesto že patřím do první skupiny, hru sem ani po třetím rozehráni nedohrál a sám ani nevím proč. Snad je to jeden z případů, kdy si hru nechávám na horší časy :). Za vyzdvihnutí stojí prakticky jakákoliv část hry a jediné důvody proč ji někteří nemohou přijít na jméno jsou za a) nenávist ke hvězdným válkám, b) nenávist k RPG, c) od začátku negativní postoj a hnidopišství. Pokud ke hře přistupujete s čistou hlavou a zájmem o filmový zážitek, nemůže vás (často vyčítaná) linearita odradit.

Pro: příběh, grafika, filmové sekvence, lokace, systém soubojů, vývoj postavy, nelinearita v linearní hře

Proti: snad jen počáteční nepřehlednost inventáře :)

Zezačátku jsem se snažil odpodídat v dialozích a jednat podle svého. Začal to se mnou jít z kopce (rozumněj: do čevena - k temné straně síly), což sem nepochopil. Hra je moc černo-bílá. A to je jediné mínus. Příběh dobrý (žádný kýčový hraní si se sílou jako ve dvojce, kde to bylo hodně na opováženou - silou vůle může jeden jedi/shit(/sith) zničit celý vesmír? WTF?), postavy a interakce mezi nimi taky dobrá, hrátky s krystaly ve světelném meči BOŽÍ.
Je to dobrá počítačová hra a hrála se my moc pěkně. Je dobře, že tam je světloví meč, ale škoda je, že tam nemůžu hrát za Dard Vadera a Dard Malla, ale aspoň tam je hodně kamarádů Boba Feta. Někdy sou i neviditelní jako duch. Líbilo se my, jak tam můžu lítat ze svou lodí Eben Howk po vesmíru a taky jak sem hrál karty s číslama do dvaceti. Jednou sem i vyhrál 200 korun.

Tuto dobrou hru jsem hrál 29 hodin a 92 minut, takže skoro 30hodin.

Pro: světloví meč, kamarádi Boba Feta, Eben Howk

Proti: není tam Dard Vader a Dard Mall

-5 +13 −18
Odfláklá hra s jedním povedeným příběhovým zvratem a pár slušnými parťáky.
Celé je to nešťastně rozkročené mezi RPG typu Baldur's Gate a akci á la Mass Effect, přičemž to nenabizí herní hloubku jednoho a ani filmovost nebo akční souboje druhého.
Level design je buď odbytý (planeta Wookiuů, Tatooine) nebo vyloženě otřesný (stoky pod Tarisem, chrám Rakatanů). Samotný boj nepředstavuje až na pár bossů výzvu, s taktikou heal+force lightning se dá vydržet prakticky po celou dobu hry.
Zachraňuje to jen závěrečný rozkol mezi parťáky a onen povedný zvrat, ale i tak to stačí sotva na lehký nadprůměr.
-6 +10 −16
Interface - snáď najhoršie UI aké bolo kedy použité v RPG hre do tej doby (neskôr s prehľadom prekonané Oblivionom)

Dialógy - Všetko je bielo čierne. Od začiatku dialógu viete, že na konci bude na výber medzi dobrom a zlom a nič iné.

Načo mi dialóg, pre lásku božiu, dáva možnosť povedať: "serem na vás", keď na to aj tak dostanem vždy odpoveď, že nemám na výber. Samotná hra ďalej potom posunie dej akoby som s tým súhlasil, prepíše sa chaotický journal a všetko sa tvári že je v poriadku.

Gameplay - Presne ako v NWN, debilné debny na každom rohu, v každej 3-4 predmety, ktoré vás po čase už ani nezaujímajú, a vôbec ich nepouživate pretože hra je dostatočne ľahká aj na najtažšej obtiažnosti bez nutnosti nejakých piplačiek s bufovaním. K tomu samozrejme otrasný inventar.

8 rôznych NPC u ktorých je background riešení systémom zdĺhavych a najmä designovo-nudných sidequestov, ktoré sa otvarajú POSTUPNE ako sa prebojovávate hrou - presne ako v NWN, postavy ak mate prilišný záujem, sucho odpovedia "Zatial sa o tom nechcem viac baviť". Pre hráča ako ja, čo chce vidieť/dokončiť všetko čo sa dá, je to nočná mora. V istom momente som vychádzal a vchádzal naspäť do lode a vždy vybral iných companionov (len vtedy je z nejakeho dôvodu možne meniť partákov) iba preto aby som posunul dalej ich side quest. Geniálne.

Lokácie sú miniatúrne, citadela postavená na vodnej planéte je fajn, škoda že z nej uvidíte 2 haly, jednu kantýnu, jeden sklad a jeden recruitment office. Za to bojové lokácie hýria miestnosťami a koridormi. Naštastie, súboj je tak jednoduchý, že väčšinou to celé iba prebehnete a jediné čo vás ako tak zdrži je lootovanie tých debilných debien(ARRGH).... Toto sa dá prakticky povedať o designe každej planéty (a každej hry od Bioware po KOTOR) - vždy pristanete v nejakom campe s kantýnou a obchodom. Tam poberete pár questov, a hop šup ide sa strielať do inej (a jedinej možnej) zóny s háfom nepriatelov. Bomba, design odbavený za 5 minút.

D20 - V hre sú 3 povolania: podľa pen and paper pravidiel by ich malo byť najmenej tucet. Je to akoby v Baldur's Gate dali mága a fightera a ostatné škrtli. Pri tvorbe postavy nie je jasné ktorá schopnosť čo presne robí. Pričom rozdiel medzi abilitami je obrovský. Množstvo tých špeciálnych schopností sú zbytočne a nič nerobia. Využijete v podstate len pár. To však z popisu nie je jasné a tak zrejme pár featov vyplytváte na blbosť ktorú ani nepoužívate.

Dej - Typické klišoidné star wars ako vyšité z priemerného blockbustera.

Hru som dohral, takže zrejme by som sa mal spomenúť aj nejaké pozitíva, ale ona jednoducho žiadne nemá. KOTOR je v niečom priemerný, v niečom podpriemerný, a ako celok je do istej miery aj hratelný. Zábavnú hru si však predstavujem úplne inak.
-16 +16 −32
Tahle hra se mi dost znechutila tím jak mě nacpala do role rytíře Jedi. Ať jsem se snažil sebevíc tak ti dědci v té radě si vždycky našli cestu jak mě zapsat do řádu. Hru jsem stejně hrál bez světelného meče.
Rozhovory nebyli nejhorší, ale mohli se více snažit. Zvlaště pak rozhovory s tou Bastilou o síle. Na ty jsem sílu neměl. Taky se mi moc nezamlouvala volba kouzel a musel jsem je stejně nakonec zabít hrubou silou. Taky příbeh se mi zdál pofidérní s Bastilou a její všespasitelnou Battle meditation.
No a abych jen nehanil tak grafika je výborná a prostředí vypadají hezky.

Pro: Star Wars, Grafika.

Proti: Podivný přiběh, kouzla.

-26 +4 −30