@Maugh (komentář): "nechápu proč v ME nebyl použít úplně stejný, funkční systém - né jen jeho zmrzačená verze."

K tomu ti rád poskytnu jednoduché vysvětlení, Bioware chtělo Mass Effect pojmout jako primárně Akční hru s RPG prvky již od počátku vývoje. Mass Effect 3 byla jejich přibližná vize. Jenže v té době, vývoji ME1, neměli zkušenosti s TPS žánrem a tak se spíše pokusili o jakýsi hybrid mezi kotorem a Gears, který se moc nevyvedl. V jedné fázi vývoje to spíše připomínalo KOTOR s tím, že si mohl přímo ovládat i své společníky.
@AlieN (17.09.2018 23:38): Z většiny ne. Nemusíš být paranoidní. ;) Inspiraci ale určitě autoři hledali všude možně.

Skoro ti btw to hraní SWTOR jako F2P závidím. Ještě si vzpomínám, když jsem hrál také tak za troopera a skládal pro něj tehdejší top zbroj. Ještě ji mám schovanou. Plně augmentovanou se set bonusem a s tehdy nejlepšími augmenty. A pro Elaru jsem měl také ten obdobný set kompletní i s augmenty (ta bílo zelená verze). Trvalo to měsíce pobíhání po HM flashpointech, ale stálo to za to. Z těch flashpointů k němu mám plně padnoucí modrý Aratech Ice. SWTOR byl opravdu nejlepší ze začátku, když byl max ten level 50. Jen máloco po class stories a flashpointech po Lost Island už stálo opravdu za to. :( Ach 1.7.3a... Poslední dobrý SWTOR patch.

@Gordon (17.09.2018 22:51): Tyhle reminiscence si žádají především fanoušci. Třebas Revan byl v SWTOR použit tolikrát, až se stal trochu parodií sebe sama. Už jsem se modlil, ať jej Bioware konečně nechají umřít.
@Jab (17.09.2018 22:51): Rishu jsem potkal v nákladovém prostoru a působí docela sympaticky. Jsou ostatní npc taky jen kopírky odjinud/z předchozích her? (hmm, jak asi vypadá Star Wars verze Minsca?)

@Gordon (17.09.2018 22:51): Javik... ten musel být tak ultimátní, až si ho pro jeho nevýraznost vůbec nepamatuju. Ale to je tak v Mass Effectu obecně se vším.

@AlieN (17.09.2018 22:44): To máš recht. Ale tenhle klon má v posádce právě a jedině smuggler. Bowdaar/Zalbaar je druhý družník, kterého dostaneš. Taky klon a jedno z nejhorších NPC v SWTOR. Ale dál už to je Risha, Akavi a Guss. Všichni tři super. ;)

Je tam HK-51. Ale až v Section X. Kam se jak F2P nedostaneš. Tak si nedělej zrovna s tímhle starosti. ;)
@Sadako (17.09.2018 22:24): Oni v Biovare jsou na tyto postavy celkově silně ujetí - rozehrál jsem The Old Republic, nu a hle kdo není první npc co se tam ke mě přisere? Úplně stejný trotl jak ten Carth, pomalu klon.

Tak kdo by se zdržoval vymyšlením něčeho nového, že... teď ještě doufat že tam tedy v tom případě bude i klon HK-47
@Jab (17.09.2018 12:03): Díky za tipy, bohužel nic z toho nepomohlo. Problém se ale vyřešil sám po opuštění první lokace.

Ačkoli bohužel nastal další (jiné povahy) - první společník s hlasem Kaidana Alenka...Nedokážu v něm slyšet nic jiného, což je strašně rozptylující... :D
@Jab (17.09.2018 12:03): Někdy to pomůže. Když ne, někdy pomůže reinstalace. Někdy nic. Není to optimalizováno pro novější systémy, nevím o modu, který by s tím něco dělal (a už vůbec, jestli je to vlastně technicky možné) a KOTOR mi velmi vtipně zvládal pičovat i na sedmičkách.
@kiwizak (17.09.2018 12:01): Prvně bych zkusil spouštět v režimu kompability se staršími windows. Dost citelně pochybuji, že verze na steamu byla dodatečně upravována pro win10.

Guldy ještě níže psal o vypnutí triple bufferingu (či jak se tomu nadává). A taky vypnutí vsyncu mu pomohlo. Oboje pomohlo na win10 vypnout i pro mě při hraní BG2.
Tak jsem se konečně rozhodla si to zahrát, po tom všem, co jsem slyšela. A podobně jako zkušenost Guldy-ho, navnadilo mě to a teď mě to jenom štve. Když vypadnu z boje, po zabití nepřítele, nemůžu se hýbat. Nefungují klávesy pro pohyb, to ostatní jo. Ale ani se nehnu. Uložit, jít do menu a znovu do hry pomohlo. V dalším souboji samý problém. Mám win10 a Steam verzi. Nějaké rady prosím? :/
@SilentWolf (25.07.2018 21:27): Popravdě jsem dost zvědavá, jestli to vůbec rozjedeš, mně to na win10 prostě nejelo. Obraz se nejdřív smrsknul a pak se rozpůlil. Mody nepomohly. Možná mi jenom zapomněli přibalit správnou dávku LSD.
Tak, jdu se vrátit do svých dětských let. Popravdě jsem zvědav, jak na mě hra bude působit dnes. Ze všech těch "besties" jsem tuhle hru nehrál nejdéle. Pamatuji pekelnou obtížnost na začátku (na easy - teď to rozjedu na hard), protože jsem si vždycky vybral darebáka lol překlad a chcípal mi na dvě rány. Některé souboje s bossy byly fakt oříšek. Jo a taky pamatuju, že se hra snad na všech sestavách neuvěřitelně sekala na Dantooienu, ach to byly časy. :D

edit: ale steam stávkuje se stahováním, tak nevím nevím..
Včera jsem si koupil Game Pass a nainstaloval tuto hru v rámci zpětné kompatibility na Xbox (kde je tato hra přítomna, včetně vylepšené grafiky). Ve hře jsem zatím strávil úvodní dvě hodinky a chtěl bych tímto MS vřele poděkovat....
Rukopis Bioware se nezapře....hned jsem si vzpomněl na Mass Effect...
Tady je nekdo radoby vtipalek :) tak zatim co ja popisuju radu problemu, ktery stejne jako mne, muzou jinym dost pomoct, ty jsi tu 2x vychrlil ''bez si to koupit na gog''.
Ok, narazil jsem na nekolik problemu a vsechno postupne vyresil (alespon co se tyce spusteni hry :D). W7 64 bit (orig os i hra)

Hra se spustila, ale po prvnim logu se sama minimalizovala a uz neslo nic delat, procesy pritom ukazovaly, ze je vse ok. Prisel jsem na to, ze jakmile se spousti to logo, tak kdyz hru sam alt tabnu a pak hodim zpet, hra bezi dal. :D Tim se dostanete do menu, po 15 minutach tvoreni postavy jsem ale zjistil, ze se loading do hry ke konci zasekne (google potvrdil, ze to neni jen muj problem). Na to je reseni, ze zapnete vsync.

Hra funguje. Jenze hned po zacatku se stalo, ze po zabiti nepratel se postava zasekla a neslo chodit, vse ostatni fungovalo, jenom ten pohyb ne. Tak kdyz jsem vypl takovy trojslovny nastaveni hned nad vsyncem, hra bezela. Po tomhle dobrodruzstvi jsem vylezl z Endar Spiru a hru vypnul. Radsi si asi pujdu zahrat Republic Commando.. (kotor jsem dohral 4x)

Commando mi ted taky crashlo, bumpmapping musi bejt na low, jinak se do hry nejde dostat
@Jab (17.01.2017 12:27): Piratil jsem vetsinu zivota, ted uz to nedelam.. koupil jsem si orig dvd, tak v cem je pak ten smysl, kdyz si to musim stejne natorrentit :D na gog seru, ja si kupuju pouze hry, ktery budu mit fyzicky v knihovne a navic uz jednu originalku vlastnim. zahraju si to teda asi bez tech modu no :) ale je to skoda.
@Guldy (17.01.2017 12:08): To se může stát a není to tragedie. GOG verze by s mody měla fungovat (ono tedy jsou třeba jen do dvojky). Standardně je tam za deset dolarů, pokud se ti to nechce platit, tak počkej na slevu. Nebo si najdi torrent.
Ja mam edici collection kde jsou oba dily.. funguje normalne na novych OS. Jenze kdyz si stahnu nejaky mody (restoration, textury na zbrane a oblohu), tak hra nejde. Peknej shit..
Existuje tedy nejaky zpusob hru rozbehnout na Win 7 64bit? Ty bezne upravy typu kompatibilita, povypinani videi apod. nefunguji. Hra se proste ani nenastartuje. Zmeni se barvy na Win 7 Basic na par sekund a pak se proces ukonci bez jakekoli hlasky. GOG verze.
Oni to beztak asi berou hlavně jako zviditelnění a ošperkování CV, pochybuju, že počítaj s dokončením...

Spíš nechápu, že tomu herní weby dělaj publicitu, když je už z prvních záběrů jasný, že to asi k ničemu smysluplnýmu nepovede.
@Dunemaster (13.05.2016 22:54): Je iba velmi malo pravdepodobne, ze to dokoncia.
Aj keby nijako nezasiahol Disney v ramci pravnickych sraciek.

Zober si, kolko ludi na tom pracovalo v Bioware a kolko ich pracuje na konverzii, to je disproporcia robotohodin. A o niekolko rokov uz bude aj tak pouzity engine zastaraly takze to vlastne bude slabota aj keby to dokoncili.

Pride mi to podobne, ako projekt prerabky Dark Forces do enginu Jedi Academy, robili na tom kopec rokov a nakoniec to aj tak stopli, v tom case uz bol aj tak pouzity engine totalne out a graficky uplne zastaraly.