Star Wars Battlefront: Death Star

20.09.2016

rozšíření

Death Star je třetím placeným rozšířením pro hru Star Wars: Battlefront. DLC zejména přidává pět nových map odehrávajících se na Hvězdě smrti nebo v jejím okolí – Imperial Blockade, Defense Sector, Power Sector, Command Sector a Death Star Surface.

Do základní hry se také přidá nový režim Battle Station (herní mód, který se skládá ze tří částí – nejprve se bitvy odehrávají ve vesmíru, poté uvnitř Hvězdy smrti a nakonec podle strany snaha o její kompletní zničení nebo obrana před výbuchem). Dále přibudou dva noví hrdinové (proslulý Wookiee Chewbacca (Žvejkal) a nájemný lovec hlav Bossk), dva blastery (TL-50 Heavy Repeater a K-16 Bryar Pistol), X-Wing Luka Skywalkera a Darth Vaderův pokročilý Tie x1 a dvě nové hvězdné karty (Medical Droid a Laser Trip Mine).

Čtvrté DLC k Battlefrontu nám cpe Hvězdu Smrti. Nepříliš originální lokaci, vypadající jako libovolná imperiální základna. Formulka opět stejná: nová mapa, nový mód, nový hrdina - prostě typické EA.

Hvězda smrti je zpracovaná pochopitelně opět velmi hezky, byť je to hodně koridorové, ale to jeden tak nějak čeká. Šarvátky v interiérech připomínají staré dobré časy v Dark Forces nebo v Republic Commando a znovu tedy zamrzí absence singleplayeru, kde by šlo o něco víc, než jen klasický Battlefield vzorec: někam jít, umřít, respawnovat se a pak znovu.

Mód Battle Station se snaží o něco jiného, než předchůdci. Docela bych to i ocenil, ale stejně jako všechna předchozí DLC i se základní hrou mě nechávají absolutně chladným a spíš než bych u Battlefrontu chtěl sedět hodiny, chci si chvilku teda zastřílet, když už se nic jiného dělat nedá a pak to vypnout. Takže snaha o nějaké dlouhodobější tažení šla úplně mimo mě.

DLC přidává Bosska a Chewbaccu. Nevím, co víc k tomu říct, ani jednoho nějak extra rád nemám.

Tahání peněz z lidí za tyto přídavky už mi opravdu přijde jako hloupý pokus o vtip.

Pro: Vypadá to hezky, nový herní mód

Proti: Nikdo to nepotřebuje, za hodně peněz málo muziky