@sxg (11.07.2018 20:43): no, popravdě, jsem z toho lehce vykolejený, já ty úkoly samozřejmě nabral, teď jsou časově omezený, teď mě zabijí, vezmu úkol znovu a najednou je cíl jinde :D, do toho jsem šel po nějaký obleku, tam byl tunel, ale nešlo jít dál, ani to obejít, teď jsem nevěděl, jestli se tam dá dostat a je úkol časově omezený... teď zním jak absolutní lama, ale asi je to tím, že jsem vůbec nevěděl, co od hry a čekat a tohle jsem tak nějak nečekal, teď přemýšlím, že to dám od znovu, přeci jen jsem asi 30 minut v příběhu či se mám pro trápit k lepšímu zážitku? :D
Prave jsem zacal a jsem lehce rozhozen, jak na hru. Zatim jsem udelal nejaky quest, pak jsem jich hromadu dostal, mapa velka, vsechno obihacka, pak nekam dojdu a nejde projit dal, nejak nevim, jak to cele uchopit. Ma cenu snazit se delat nejdriv side questy ci si jit hlavne hlavni pribeh?
@Tommywise (19.06.2018 16:04): Tak, Fallout je RPG, pokud se nepletu, tohle je spíš 3D Akce, takže to moc porovnávat nejde ... zkus si to porovnat s takovým Call of Duty nebo Battlefieldem (Singlem), které zfoukneš za 5-6 hodin ... věř mi, že Stalker fakt krátký není ... jo a jdi na Call of Pripyat a Clear Sky se obloukem vyhni :)
@themacs (19.06.2018 15:10): nevim ja hral New Vegas predtim ktery sem hral snad 14 dni (cca 60 hod herniho casu) a tady sem byl za dva dny hotovej? Ale asi to bude tim ze sem nektere questy musel vynechat, prijde mi totiz to PDA co se ukolu a mapy tyce oproti Pipboyovi dost o nicem a neprehledne, nevim proste sem se snazil plnit ukoly ktere mi zbyly (ty ktere nebyli casove omezene) a tech proste moc neni. Navic na te mape je vlastne jen par mist kde se da jit

Ale v New Vegas sem taky na zaklade zikaneho perku Pruzkumik prosel vsechny objevene lokace coz mega protahlo herni dobu.
@Tommywise (19.06.2018 11:56): Mega krátké? :D Hráli jsme stejnou hru? :D Já to hrál normálně, užíval si to, plnil všechny questy a zabralo mi to asi 35 hodin herního času (i s vedlejšíma questama, kampaň samotná asi tak 20 hodin), což mi přijde docela hodně ...
tak je to mega kratke, uz su u elektrarny ...na mape uz nic dal neni wtf?

hlavne teda sem mel chaos a zklamani z tech miniquestu, protoze sou casove omezene a to sem zjistil az v pulce hry...
Funguje Vam cestina kdyz mate nainstalovany Arsenal Overhaul 1.2 mod? Ja mel GOG verzi s cestinou ktera sla, ale jakmile sem nainstaloval tento mod tak se texty vratili do anglictiny....

a je nejakej mod na rychlejsi cestovani ve hre? Co tak ctu komentare tak to je zrejme nejvetsi minus....
tak po druhem spusteni s ulozenou pozici je to uz o neco rychlejsi....

btw: znate nejakej dobrej mod ktery meni zvuky zbrani tak aby byli realnejsi a hlasitejsi? Hned prvni pistole ve vanille a o nicem :(
jakoze hra me jede plynule, ALE... jen prepnuti na plne detaily a rozliseni v menu hry trvalo snad 3 minuty .... a kdyz sem dal novou hru tak se mi to nacitalo vsechno snad 10 - 15 minut , pritom je to single player a co sem tam cetl to nacitani tak i neco jako klient server atd...
je toto normalni?
@Marcusss (22.05.2018 15:53): To je nesmysl, sám jsem to s ním dohrál a problémy nebyly. Spíš se musíš rozhodnout, jestli chceš zážitek bližší vanilla, ale svým způsobem dotažený do konce (což odpovídá na dotaz, jestli to hrát vanilla - rozhodně to nemá smysl) anebo to pojmout víc jako survival horor (čemuž bude odpovídat i delší čas, co ve hře strávíš).

Hra není tak dlouhá, že bys to nemohl zkusit 2x, pokaždé s jiným modem, osobně bych Datastora volil až na opakované hraní.

Pro mě největší frustraci, jako směšná DMG zbraní a nemožnost zbraně opravovat, oba mody upravují.
@Marcusss (22.05.2018 15:31): ja hral vzdycky s Datastorem a nemuzu si vynachvalit. Zbrane davaly nejaky DMG a nebyly jak airsoftky. Navic znely lepe. Anomalie byly neviditelne. Pridal trosku mutantu ale nic co by zmenilo hru. V podstate hlavni podstata je z prikladu

1. Zabiju tremi zasobniky stalkera, oberu ho o dva zasobniky, tri lekarnicky a tisic penez.

Udelal priklad 2. Dvema kulkami z pistole zabiju stalkera, a oberu ho o obvaz a konzervu. Naboje si vyláduju z jeho zbrane.

Pro me to treba hru zjednodusilo protoze jsem hral opatrneji a ty zbrane byly tak smrtici ze se dalo s pistoli kouzlit. Samozrejme platilo to i naopak. Lekarnicky se nedaly pouzivat jako health potion uprostred prestrelky protoze jste...inu...zhebli.

Společně s Completem doporučuji ještě rozhodně Photorealistic Zone 2 :)
...tak jsem ho konečně ve slevě koupil a plánuju eventuelně zahrát. Je lepší vanilla experience nebo mám hrát s nějakým modem? Slyšel jsem že přinejmenším ZRP zajistí stabilní hru?
Hlavně do 2021 je tolik času, že kdo ví, co se do tý doby vyhnojí. Ale jinak by to pro mě byl must-buy!
Wow, tohle překvapení je velmi příjemné. Nikdy bych si na to nevsadil. Stalker je srdcovka. A pokud se nebudou pouštět do šílených změn konceptů, tak ve dvojce mám možná jednu ze tří nejočekávanějších her. Hned je v herním světě z mého pohledu o trochu lépe.. :D až teď zvažuju Lost Oblivion..

Jenže, prostor jak to zkazit je veliký..
@themacs (19.02.2018 20:48): Jde nějakým způsobem ověřit, že ten Photo realistic mod funguje? Popř. je třeba něco udělat s nastavením grafiky? Zapnul jsem novou hru s Complete a PRmod, ale po takové době, co jsem to hrál naposled, si nejsem jistej, jestli vidím změnu (nebo jestli ji uvidím až někdy později) :D

Btw. když už se tu o tom bavíme, jedna listopadová ;) Jestli jste o tom někdo někdy přemýšlel, vřele doporučuji, Ukrajina je pro nás směšně levná, exkurze stojí za to..
@Bursoft (19.02.2018 16:36): Complete rozhodně doporučuji, bez něj bych to nehrál. Pokud však chceš, aby to graficky vypadalo ještě o trochu lépe, rozhodně doporučuji Photo Realistic Zone 2. Jsou to víceméně textury, ale s nima vypadá SoC fakt parádně. Navíc, je to kompatibilní s Completem a nijak nerozbíjí hru, protože to přepisuje jen soubory s texturama :)