@Chuck (15.02.2018 08:22): Doporučuji s Complete modem. Neupravuje tolik původní gameplay jako Datastor, ale odstraňuje frustraci (nepřítel, kterýho neskolí ani 10 ran do hlavy, neopravitelné zbraně, dlouhé přesuny (v complete se dá teleportovat na určitá místa, pokud zrovna nemáš náladu někam chodit, apod.)).
To resi mody. Nepochopim ten odpor k nim. Ze spatne strilecky pro mne Datastor udelal tu nejlepsi strilecku dodnes. Bez toho bych to fakt uz nehral.
@Všivák (15.02.2018 08:11): V podstatě to mám stejné. Vnímám tu hru sice mnohem líp než kdysi, ale pořád mi připadá, že atmosféra je bohužel to jediné, na co se tu kladlo důraz. A když už jsme u té akce, tak mi přijde, že donutit někoho padnout je často nadlidský výkon. A to bych řekl, že zbraně nemám nejhorší!
@Chuck (15.02.2018 07:58): Zatím jsem nejvíc dělal vedlejší questy a hledal poklady. Nejspíš zbytečně. Taky vadí ty dlouhé přesuny. Respawn je hrozně otravný. Střílení je standartní. RPG prvky jsou tady úplně k hovnu. Atmosféra je pěkná. Na nějaké dojmy si ještě počkám, až se dostanu dál v hlavní linii.
@Všivák (13.02.2018 11:58): A další dojmy máš jaké? Já to na druhém kompu rozjel před časem znovu a ty dojmy se mi dost střídají. Pořád mi vadí ty dlouhé přesuny, i když chápu, že ke ztvárnění Zóny to asi trochu nutné je.
@ajne (13.02.2018 09:49): No, ohledně Bethesdy ... Fallouty jsem zatím nehrál a Skyrim taky ještě ne, ale minimálně v Morrowindu a Oblivionu žádné respawny ani generické dokola opakující se úkoly nebyly ... tam bylo vše dáno :)
@Malignus (13.02.2018 10:55): Přesně. To je věc, která dost sráží dojem ze hry. Pitomej a divnej respawn. Nebo, jdu 4krát kole základny banditů a pokaždé je musim vystřílet. Nehledě na to, že tím můžu splňovat dokola jeden vedlejšák.

To si vždycky říkám. Zlatej Gothic a podobné jiné hry, kde neni respawn, ale jen silné potvory.
Vedlejší questy se u těch hlavních NPC generujou donekonečna nebo to má nějaký konec?
@Chuck (16.01.2018 13:17): No, až teď mi dochází, že jsem to v tom komentáři asi trochu přehnal ... pády tam byly, ale nebylo jich moc, ani nevím, proč jsem to tam zmiňoval, kdyby to padalo furt tak by to mělo opodstatnění, takhle jsem to tam dával asi docela zbytečně ... upravím to, každopádně dík za připomínku, jsem v době psaní asi něco v hlavě popletl a pak to tak napsal :D
@themacs (komentář): Jelikož to hraju podruhé, takže přesnější herní dobu nevím, ale musím říct, že mi to ještě ani jednou nespadlo. Těžko říct, jestli ty pády nezpůsobují právě ty módy. Jediné, co v tom mám navíc, je dodatečně instalovaný český dabing, který evidentně zatím žádný problém nezpůsobil.
@mazar1234 (11.01.2018 20:13): Ale tohle, co píšeš, jsem od Pavera pochopil! Já se pořád ptám na to samé - jak tu optiku z té zbraně, u které to lze(!!!,) sundám a příp. nasadím na tu druhou??? Zbraň s ní (tuším, že to bylo AKM) jsem tehdy sehnal od jednoho stalkera, takže jsem si jí nikdy nasazovat ani sundávat nemusel a patrně to šlo (a na ten způsob se celou dobu ptám!) přes pravou myš v inventáři, kde se patrně zobrazila příslušná nabídka. Teď mám tu zmiňovanou zbraň IL 86 a z ní, jak jsem se dozvěděl, sundat optiku nelze, takže se o to pochopitelně snažit nebudu.

@paver (11.01.2018 20:19): Výborně, díky! Jen a jen v tomhle celou dobu spočíval můj dotaz.
@Chuck (11.01.2018 20:06): Je to samostatná položka v inventáři, kterou musíš manuálně na danou zbraň připevnit. Dá se taky samostatně koupit u obchodníků. Integrovaný puškohled má z útočných pušek jen IL 86 (L85A1) a GP37 (H&K G36).
@Chuck (11.01.2018 20:06): Sú 2 druhy zbraní s optikou:
1. Zbraň na ktorú sa dá niektorý typ optiky manuálne pripevniť (a dať dole)
2. zbraň, ktorá už má od základu napevno namontovanú optiku (nedá sa dať dole)

Automaticky sa ti nič nemontuje, musíš to manuálne odkliknúť v inventári.

A všimni si, že sú rôzne typy optiky Soviet/Nato a každá ide na iné typy zbraní, nie hocičo na hocičo.
@Garret (11.01.2018 20:01): Takže to mám chápat tak, že pokud zahodím zbraň, která je kompatibilní s tou, kterou si za ní náhradou vezmu, puškohled se mi automaticky na té nové zbrani objeví? Jestli jo, tak ale čtu mezi řádky.
@Chuck (11.01.2018 19:53): dole ti paver odpovídal, že na tvé současné zbrani je optika integrovaná a nejde ji sundat (což mě napadlo taky, když si psal, že po kliknutím pravým na zbraň tam nemáš nabídku sundání optiky). na jiných zbraních sundat jde a můžeš ji použít na jiné, pokud jsou kompatibilní s danou optikou, což už ti taky dole psali. fakt nechápu co více ještě potřebuješ vědět :-)
@Garret (11.01.2018 18:45): Přiznám se, že teď si tak trochu lámu hlavu nad tím, co je na tom mém dotazu ohledně možnosti výměny puškohledu nejasného. :-) Prostě, lze ho nějak sundat ze stávající zbraně a dát ho na další zbraň, abych o něj nepřišel a odvedl mi stejně dobrou službu u zbraně, kterou jsem si vyměnil? Nic jiného jsem vědět nechtěl. Ale jak tak po tom pátrám, zdá se, že to spíš nejde. Prostě asi musím mít kliku a holt najít někde pohozenou zbraň, která tuhle výbavu už má. To by sice byla náhoda jak prase, ale jinak to nevidím. No a nebo to řešit tak, jako jsem to udělal předtím, tj. dokoupit si od někoho munici.
@paver (11.01.2018 17:18)@Garret (11.01.2018 17:30): Já měl zpočátku dost dlouho AKM, pak chvíli tuhle IL 86 a u té druhé mi přišlo, že ten puškohled má o něco kvalitnější. Každopádně jsme se pořád nedostali k samotnému způsobu výměny puškohledu. Jiný způsob, než je přes pravou myš a konkrétní nabídku, mě teda žádná jiná nenapadá.
@Chuck (11.01.2018 00:31): Zrovna IL 86 (L85A1) má puškohled namontovaný napevno, nejde sundat. Jinak munice 5.56 budeš mít dostatek hlavně v závěrečné cestě k vypalovači. V průběhu hry se hledá mnohem hůře než klasická 5.45 do AK.
@Chuck (10.01.2018 23:50): sundáš ji a zkusíš nasadit na nový kvér? :-) možná to mám trochu pomotané s různými mody, každopádně většinou to fungovalo tak, že zbraně varšavské smlouvy měly svou optiku a NATO taky svou.
Mám možnost si vyměnit zbraň, v níž mi došly náboje, a nasadit si na tu novou z té předchozí optiku? Jak si na tu optiku člověk zvykne, jen stěží ovládá zbraň bez ní.
@SilentWolf (04.01.2018 06:02): Měl jsem, ale kromě češtiny mi nesedl. Nicméně dneska jsem to nějakou tu hodinu hrál a bavilo mě to podstatně víc než včera. Asi už jsem byl v té pozdní noční hodině přetažený. :-) Každopádně jsem už za hranicí, kdy jsem s tím před časem sekl.
@Chuck (04.01.2018 00:26): CoP je v podstate výsledok evolučných pokusov prvých 2 hier, ktoré vedľa neho vyzerajú ako testovačky mechaník/gameplayu.

CoP si zobral všetko to dobré z obidvoch hier a nastrelil to do nových máp. navyše s podivom to neobsahovalo takmer vôbec žiadne bugy ani v day-one verzii (Chernobyl mal naopak miliardu patchov).
Musím říct, že jsem sice názor na tu hru poněkud poupravil, ale....Má to rozhodně příjemně nevlídnou atmosféru, kterou umocňuje počasí, ráz krajiny, divoká zvěř apod. Ovšem ty úkoly! Trochu se ztrácím, které z nich jsou vlastně hlavní a které vedlejší, jelikož na většinu vedlejších bych se nejspíš vykašlal. No a pokud jde o zbraně, předpokládám, že ty snad půjdou nějak tunit, jelikož účinně s nimi někoho skolit není zrovna něco, co by se člověku podařilo často. Vzhledem k tomu, že jsem teprve zabil Střelce, věřím, že nějaký alespoň miniaturní upgrade přijde. Jinak to tak špatné, jak jsem psal v původním komentu, přece jen není, a možná v pozdější fázi mě to chytne. Nicméně jako hra na chalupu to zabaví. :-)