Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha

78
7 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 1st person akce *
RPG > nezařazeno
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
26.04.2014 PC
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://www.dezowave.com/
S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha je standalone "modifikací" klasiky S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl od ukrajinských GSC z roku 2007. Do hry přidává většinu herních lokací a prvků, které byly vyškrtnuty při problematickém vývoji a uspěchaném vydání původního S.T.A.L.K.E.Ra.

Co se týče příběhu, nabízí alternativní příběh Streloka jako v původní hře. Jde opět o akční dobrodružství z radioaktivní Zóny, která se nachází okolo vybuchlé jaderné elektrárny Černobyl. Vaše postava jako jediná přežije převoz v takzvaném náklaďáku smrti, který jednou za čas ze Zóny vyváží mrtvé stalkery. Poté, co se probudíte se ztrátou paměti na stole obchodníka Sidoroviče, se jako Označený vydáváte zabít záhadného Střelce, což je váš hlavní úkol uložený v PDA.

Hráč může plnit buď hlavní dějové úkoly, a tak postupovat příběhem nebo si vybrat z mnoha malých, nepovinných, jako je třeba ochrana tábora, zabití stalkera, vyčištění oblasti nebo nalezení artefaktu. Za všechny jste odměnění buď penězi, které můžete utratit za lékařské potřeby, zbraně a mnoho dalších nezbytnosti pro přežití v zamořeném území a nebo nějakou tou zajímavou věcí. Artefakty je také možné připnout na opasek a využívat tak jejich účinky (zvýšit si některé atributy). Podstatnou součástí Stalkera jsou souboje, které jsou vyvedeny poměrně realisticky. Každá zbraň se muže opotřebovat, k některým jdou připnout přídavné doplňky jako dalekohled nebo granátomet.


Poslední diskuzní příspěvek

Tak jsem úspěšně rozjel hru s patchem 1.4002. Jen mě tam trochu štve, to lítání FPS. Občas mám 180 a pak to klesne klidně ke 20, ale naštěstí…

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.