Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Splice

65
10 hodnocení Platformy
Žánr:
logická > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
13.06.2012 PC
29.08.2012 iOS
05.12.2012 Android
20.01.2015 PS3PS4
Vývojáři:
Cipher Prime Studios
Oficiální stránky:
http://www.cipherprime.com/games/splice/
Splice je experimentálnou logickou hrou, v ktorej sa ponoríte do molekulárneho sveta. Presnejšie povedané, manipulujete génmi tak, aby ste dosiahli požadované tvary.

Hra má cez sedemdesiat levelov. Úspech v nej musíte docieliť správnymi pohybmi buniek, musí vám však na to stačiť len pár ťahov. Ovládanie je jednoduché a hráč si ho môže osvojiť pomerne rýchlo. Tak isto jednoduchá je sprvoti aj obtiažnosť, ktorá pochopiteľne časom narastá. Vo vyšších leveloch sa dostanete napríklad aj k špeciálnym bunkám s rôznymi schopnosťami a musíte sa naučiť ich efektívne využívať. Minimalistická je aj grafická stránka, hra totiž kladie dôraz hlavne na logickú stránku. Splice vďaka netradičnému konceptu uspel nielen u hráčov, ale aj u kritikov.


Poslední diskuzní příspěvek

Hrál (a dohrál) někdo ty "epilogue" levely? Na mě je to už neskutečné maso. Jak mám někde 4 a více tahů, tak jsem totálně v loji. Vypadá to…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Tato hra působí trochu zvláštně. V době, kdy už kdejaký simulátor skříně, důchodového pojištění, či celého vesmíru má nějaký příběh, zde ho člověk nenajde. Ani vlastně neví proč to hraje. To ale neznamená, že je toto dílko nějak špatné, spíše naopak.

V každé úrovni máte dané schéma do kterého se musíte několika málo tahy strefit. Není to nic jednoduchého, člověk často zkouší a zkouší, představuje si rozložení o dva tahy dál a stejně se do schématu netrefí. Nedá se však říci, že je to neřešitelné, často se řešení skrývá tam, kde by ho člověk na první pohled vůbec nečekal.

Splice je pěknou logickou hrou, kterých je sice na trhu habaděj, ale když se vám dostane do ruky, tak s ním strávíte pěkný čas, už třeba jen v podobě přestávkových pětiminutovek.

Pro: trénink mozku, vypadá to pěkně

Proti: hra nevybočuje z řady

+10