Splasher

07.02.2017
26.09.2017
26.10.2017

V této 2D plošinovce se ujímáte role jednoho ze Splasherů, zaměstnanců obrovské továrny na výrobu barviv v dystopické budoucnosti. Když zjistíte, že váš šéf, chamtivý doktor se jménem Docteur, zneužívá vaše kolegy dělníky k nebezpečným experimentům, rozhodnete se mu postavit a své kolegy osvobodit.

Cílem hry je v každé z více než dvaceti úrovní proběhnout do cíle, přičemž se klade důraz především na rychlé reflexy, přesnost a rychlost. Doktorova futuristická továrna je zaplněná smrtícími překážkami nebo nepřáteli a jakýkoliv kontakt s nimi znamená návrat k poslednímu checkpointu. Naštěstí má váš vzbouřenec k dispozici svou stříkací pistoli naplněnou dvěma barvami. Lepkavá růžová hmota vám umožní běhat po stropech či svislých stěnách a s pomocí žluté se můžete katapultovat do vzduchu. Kromě barev disponujete i modrou vodou, která naopak smyje tyto barvy a na malý okamžik zmate vaše protivníky.

Hra byla vytvořena ve spolupráci se známými speedrunnery a její zaměření na rychlost se promítá i v možností projet si každý z levelů ve speedrun módu a porovnat si svůj čas v online tabulkách.

Pro mě šlo o zajímavé mentální cvičení. Na jednu stranu je to těžké a ovládání mi úplně nesedlo. Na druhou stranu je to nápaditá plošinovka, která zabaví. Kdyby byla obtížnost o chloupek nižší a ovládání předvídatelnější, dohrál bych to s nadšením. Bohužel je to mířené na publikum hledající náročnou výzvu a já už se u her prostě vztekat nechci. Někde v půlce končím a jdu hrát něco klidnějšího.