Zopakoval jsem si po letech i tohle a ve srovnání s originál EGA verzí to kapku utrpělo na atmosféře. Překreslení některých lokací něčím jiným, než bylo v originále je na škodu. Point and click ovládání z toho navíc dělá velmi snadnou záležitost na jeden večer. Ten převzatý engine ze Space Questu 4 se k tomu prostě nehodil, Na co ikona nosi k očichávání něčeho? Nepoužil jsem to ani jednou ani v SQ4. Do plusu jde přidání některých rébusů k vyřešení některých věcí, je tam prostě třeba udělat něco navíc než bylo třeba v EGA verzi. Některá řešení věcí mi ale seděla i tak více u toho EGA originálu.
@Fingon (komentář): Jo, na ten avizovanej Space Quest si taky pamatuju. Podle me by je tam ani nedali, uz tehdy si pamatuju, jak se vsichni smali Andrewove uvodniku, kde blekotal neco ve smyslu "mame pro vas na CD Dungeon Master a Maupiti Island, takze ted se vsichni uparite xmrti", tzn. starej dungeon, kterej kazdej kdo mel zajem uz davno hral a srackoidni starou adventuru, zatimco konkurence diky spratelenymu JRC dala na cover Spec Ops: Ranger Assault a Fallout, diky tomu taky Score prestalo byt nejprodavanejsim casopisem, tomuhle fakt neslo konkurovat. Ten Quake 3 byla spis zaminkak jeho odchodu, ale podle me by to tam stejne nedali, protoze by to jednak museli silene dlouho prekladat a malokdo by to ocenil, stary adventury uz tehdy nebyly v kurzu. Andrew holt ty plny hry z prodejniho hlediska vubec neumel, i kdyz jsem mu za QFG, Albion a Jagged Alliance 1 opravdu vdecnej, ale lidi co to hralo moc nebylo. Snad jedine tem Albion v cestine byla vec, ktera tehdy lidi nejak hromadneji nadchla, a ktera se vic hrala.
@jones1240 (16.06.2017 20:33): Ne, ja hraju zasadne jen oficialni remaky.:0)

Hral jsem jen 1. a 6. dil, nic mezi tim. Z dalsich dilu jsem videl jen obrazky. Podobny to mam i s dalsimi sierrackymi seriemi krome me neojblibenejsi Quest for Glory. Treba u Larryho jsem hral 1, 6. a 7. dil. Zkousel jsem jeste 5. dil, kterej byl ale taky vtipnej tim larryovskym stylem a 4. dil vlastne neexistuje.:0)
@90210 (16.06.2017 13:45): Chápu, no já každopádně asi zkusím dohrát celou sérii a to s návodem při ruce (bez něj bych to psychicky asi nedal) . Každopádně by jsi ještě mohl zkusit neoficiální VGA Remake druhého dílu (pokud jsi ho už náhodou nehrál)
@jones1240 (16.06.2017 10:09): Zkousel jsem i dalsi dily, ale nejak me nechytly. EGA nehraju, VGA jsou prej strasne tezky a posledni 6. dil ma tak hnusnou grafiku, ze je to na uninstall. Jsem rad, ze zremakeovali aspon tu jednicku.
Já hodnotím podle osobních pocitů a ne stylem že porovnávám s ostatními téhož žánru. SQ mě příjemně pobavil a byla to krátká ale intenzivní jízda, proto také takové hodnocení. Každopádně Crosstime je v mém hledáčku už delší dobu.
@Drolin (16.06.2017 09:40): Nejdříve bych asi doporučil hru dohrát :) a ne skončit v jeskyni na začátku hry. (což je tvůj případ)

Navíc krátkost této hře jen a jen prospěla, nestihne nudit a končí díky tomu v tom nejlepším. Co se týče kontextu tak si myslím že se tohle řadí mezi ty povedené humorné adventury, ale jak už jsem říkal to by jsi to musel dohrát :)

Tím pádem otázka zůstala nezodpovězena :D