South Park: The Fractured But Whole - From Dusk Till Casa Bonita

20.03.2018
24.04.2018

rozšíření

From Dusk Till Casa Bonita je první rozšíření pro RPG South Park: The Fractured But Whole, které přidává zbrusu novou misi, nového kumpána a novou Netherborn profesi se čtyřmi novými okultními schopnostmi.

Jak lze již podle názvu odvodit, děj se odehrává v Cartmanově oblíbené restauraci, Casa Bonita. Právě zde se rozhodne oslavit své narozeniny leader upírských dětí Mike Makowski. Jedním z jeho nových stoupenců je ale i Karen, Kennyho mladší sestra. Společně s hlavní postavou, čarodějkou Henriettou Biggle a Coonem musí Mysterion Karen zachránit, než se z ní stane plnohodnotný upír.

V tomto rozšírení pre South Park: The Fractured But Whole sa vyberieme do Cartmanovej obľúbenej reštaurácie, Casa Bonita a posnažíme sa pomôcť Mysterionovi zachrániť Kennyho sestru. ( nie že by Kenny bol Mysterion ).

➤zápletka: Mysterion nás kontaktoval, pretože hrozí že sa s Karen, Kennyho sestry stane upír. A mi sme sa tomu rozhodli zabrániť. Nič zložité, no zároveň zažijeme kopec zábavy a humoru.
➤lokácia: po celý čas sme sa pohybovali v krásnej Case Bonite. A musím uznať že sa nedivím Cartmanovy že je to jeho obľúbená reštaurácia. Prešli sme si rôzne zákutia ako pirátska jaskyňa, či miestnosť s arkádovými hrami. Až sme sa dostali na samotný vrh, kde sa odohrával jeden z finálových súbojov.
➤špecializácia: na začiatku nám Mysterion poskytne novú triedu pre našu postavu s názvom Netherborn. No zo základnej hry som mal už svoj osvedčený build, takže jediné čo som používal bol útok s kosou. Každopádne musím oceniť originalitu a efekty schopností.
➤spoločník: ako nový hrateľný spoločník sa k nám pridá gotička Henrietta. Ona sama o sebe hovorí ako o satanistickej triede a uznávam že sa nemýli. Jej schopnosti sú super a perfektne mi zapadá do tímu, keďže dokáže liečiť aj dať celkom slušné poškodenie. A samozrejme kto by nemal rád gotické hlášky. Nebudete môcť používať vami vybraných spoločníkov, ale dostanete do tímu Coona a Mysteriona k Henriette a samozrejme vašej postave.
➤nepriatelia: zabojujeme si hlavne proti rôznym upírom, ktorí vyzerajú cool a aj majú cool schopnosti. Ale stretneme aj pár iných nepriateľov. Dvaja najvýraznejší sa objavia na konci. Obidva finálne bossfighty sú super a celkom výzva. Plus do toho celého hraje aj skvelá hudba, čiže som si koniec len užíval.
➤vodný level: čakal by som všetko, ale takýto chvíľkový 2D úlet s výťahovou hudbou určite nie :D

!! Záverečné hodnotenie !!
From Dusk Till Casa Bonita zaberie okolo jednej hodiny. A po tej hodine môžem len snívať o tom že raz navštívim niečo ako je Casa Bonita. Vôbec sa nedivím Cartmanovy že je vždy taký nadržaný, keď má túto reštauráciu snov navštíviť. Skvelé DLC a dúfam, že Bring The Crunch, ktoré ma ešte čaká bude na rovnakej úrovni.

HODNOTENIE: 80/100%