South Park: The Fractured But Whole - Bring The Crunch

30.07.2018

rozšíření

Bring The Crunch je druhé rozšíření pro RPG South Park: The Fractured But Whole, které s sebou opět přináší zbrusu novou misi, nového kumpána a nové Final Girl povolání s čtyřmi novými hororovými schopnostmi.

Hlavní postava se tentokrát přidává k Fastpassovi a Doctorovi Timothymu, kteří vyráží na letní tábor Lake Tardicaca, kde dochází k záhadnému mizení táborových vedoucích. Zároveň se k nim přidává i Bradley Biggle, známý jako Mintberry Crunch, a vrací se také Jimmyho úhlavní nepřátelé, Nathan a Mimsy.

V tomto rozšírení pre South Park: The Fractured But Whole sa vyberieme do letného tábora Lake Tardicaca prešetriť miznutia táborových vedúcich.

➤zápletka: vyšetrovanie miznutí bude prebiehať v atmosfére tradičných hororových filmov, najviac Piatka 13. Musím uznať že humor nechýba ani tu, tentokrát ten morbídny. Samotné rozuzlenie je až nečakané a znovu poriadne uletené.
➤lokácia: sprístupní sa nám lokácia tábora Tardicaca, obsahujúca pár chatiek a indianske pohrebisko. Není to nič extra veľké a nezaberie to veľa času na prejdenie, ale užíval som si hlavne atmosféru.
➤špecializácia: nová trieda reprezentuje každého posledného preživšieho v hororových filmoch, s názvom Final Girl. Zaujímavé schopnosti, ktoré vám v tomto konkrétnom DLC uľahčia niektoré súboje ale používal som len jednu zo schopností. Nesadli mi totiž úplne.
➤spoločník: do tímu dostaneme bez možnosti zmeny Chaosa, Jimmyho, a novú postavu Bradley Biggleho, tiež prezývanýn Mintberry Crunch, z jeho povestným Shablagoo. je to skôr podporný charakter ale nedošiel som mu task úplne na chuť, aj ked schopnosti, ktoré postavám dávajú imunitu proti útokom su fajn ale vedel by som si na jeho mieste predstaviť iných. Každopádne je to skvelá postava čo sa týka príbehu a milá novinka.
➤nepriatelia: stretneme sa hlavne z rôznymi hororovými príšerami a jednou starou známou z hlavnej hry. Veľmi sa mi páčili súboje na indianskom pohrebisku, vdaka mechanike oživovania na určitých políčkach. Tým pádom ste nepriateľov museli rôzne odstrkovať a posúvať. A v poslednom rade to boli tri výborné bossfighty. Poriadne som si ich užil aj keď neboli moc náročné.

!! Záverečné hodnotenie !!
Bring The Crunch je slušné DLC, no From Dusk Till Casa Bonita hodnotím o niečo lepšie. Prostredie kempu a hororový nádych sa mi veľmi páčilo. Morbídny humor bol výborný. Čo sa noviniek týka, tak špecializácii s názvom Final Girl som moc na chuť neprišiel a ani novej postave Mintberry Crunch. Súboje neboli žiadna výzva, čo ma mrzí hlavne pri tých posledných troch, keďže to boli bossfighty. Našťastie boli skvelo premyslené a mali výborné mechaniky ( výbornú mal aj súboj na indianskom pohrebisku ). Celkovo hodnotím DLC kladne. Má svoje muchy a neoplatí sa asi kúpiť za plnú sumu, ale doporučujem každému fanúšikovi. Týmto rozšírením moja cesta hrou South Park: The Fractured But Whole končí. Možno si zahrám ešte pár súbojov v Danger Deck ale to už len tak okrajovo. Verím že v budúcnosti sa dočkáme návratu South Parku v plnej sile.

HODNOTENIE: 75/100%