Sky Force Reloaded

28.11.2017
30.11.2017
01.12.2017
01.02.2018

Sky Force Reloaded je další díl ze série Sky Force, navazující v konzolové a PC verzi na svého předchůdce Sky Force Anniversary. Na mobilní telefony byla hra už vydaná v roce 2006 a o deset let později se dočkala i vylepšeného vydání na Android a iOS, které se podívalo i na PC a konzole.

Opět se jedná o shoot 'em up leteckou střílečku, která nezapře inspirací automatovou klasikou 1942. Jak už bylo řečeno, Sky Force Reloaded navazuje na předchozí díl, tudíž opět sbíráte hvězdičky jako měnu pro vylepšení své raketky, zachraňujete padlé letce a snažíte se splnit výzvy v levelech, abyste otevřeli další level a i další obtížnost. Základní hra má 13 levelů, povětšinou zakončených těžkotonážním bossem. Jako bonus byla do hry byla přidána obtížnost Nightmare a tři bonusové levely, které jsou opravdovou výzvou.

Není nad automatovou klasiku 1942. Jo to byly časy, pěkně dvě káble za hru. Trochu se posuneme v čase a podíváme se na nástupce letecké shoot 'em up sérii Sky Force a jejich poslední počin Sky Force Reloaded (tedy pro herní konzole a Pc)

Sky Force Reloaded se hraje úplně stejně jako první díl Sky Force Anniversary. Opět jste pilot raketky a střílíte vše co přijde do cesty. Zpočátku máte jen jedno takové flusátko, které sotva něco sestřelí. Proto je potřeba sbírat hvězdy, které ve hře fungují jako měna na vylepšení raketky. V každé levelu máte čtveřici úkolu které je potřeba splnit aby jste otevřeli další level nebo vyšší obtížnost. Jeden z úkolu je zahrána padlí letců ale též můžete zachraňovat padle přátele kteří zemřeli v daném levelu a získat za ně slušný bonus podobě hvězdiček.
Jako ke správně shoot 'em up letecké střílečce patří různé Boosty a není tomu jinak i u Sky Force Reloaded: Power Up, Mega Bomby, Bream Laser, Shild, speciální kartičky a nové části lodí.

A teď to hlavní v čem Sky Force Reloaded drtí konkurenci je krásná grafika, parádní soundtrack, jednotlivé zvuky a neskutečnou obtížností, až by se dalo říct nesmyslnou. Dohrát hru na Nightmare + tři bonus levely je na klobou dolu.

Verdikt: Jestli mohu doporučit nějaké letecké shoot 'em up, tak určitě Sky Force sérii. První díl ještě není takové peklo jako Realoaded ale oba jsou kapitáni ve svém oboru. Je skvěle vidět když vývojáři se stále starají o svojí hru, jako teď na vánoce je speciální turnaj, kde je raketka z perníku a sbírá dárky. 85%

Pro: Hratelnost, Grafika, Ozvučení, ...Obtížnost

Proti: Obtížnost

• Android 50
Pořád je to arkádová hra v doslovném slova smyslu. Aby mě to intenzivně bavilo - jak hraju každou hru - propálil jsem na tom přes litr.

2021: Dohráno na PC. Očistili to od mikrotransakcí, který ze mě na tabletu udělaly fetku, takže musíte farmařit, že se z toho vojebete. Je to skoro až hardcore záležitost. Kvůli systému medailí nelze hru dokončit na normální obtížnosti. Kdyby to nemělo ten moc komerční árt mobilního původu, moh to být moderní Tyrian.

Pro: 1000 Kč

Proti: 1000 Kč