Přemýšlel jsem, že bych si to koupil. Jak jsem viděl, že to stojí 20€, chuť mě přešla. Ale na CZ obchodech to mají třeba za 180 Kč. Což bych i přežil, ale bude to fungovat? S externím nákupem her na EA paskvil nemám zkušenosti.
Vím že je nějaký mód, který mi odemiká více místa pro stavění.. Nevíte jak se to jmenuje nebo kde to najdu?
@Crash (20.03.2014 09:35): Přesně. Četl jsem to včera a divil se, páč jsem si myslel, že už dávno není třeba být online... ale nemyslím si, že být online je největší chyba téhle hry, spíš nefunkčnost online aspektů, ne?
Všimli jste si těch dvou product placement DLC? Ten PP je tam tak očividný, až to bolí. Čert to vem, hlavně, že jsou zadara.
Takže koupeno za 10€ , tak jsem zvědavej za jak dlouho mě to začne štvát :D
Tohle je zatím největší zklamání pro tento rok ... hra vypadá dobře, systém se mi líbí, ale prostě ty chyby, patche, bordel, mizející města, rozbité regiony. Takhle si prostě hru první třídy, na kterou se tváří, nepředstavuju. Škoda.
Je to bída. Jsem to po delší době zapnul a jak jsme se pořád stěhovali ze serveru na server, tak si vůbec nepamatuji, kde mám aktuální město. A přepínání serverů je děsná otrava. Plus mi zase cpali tutoriál...

Patch notes pro 2.0 vypadají fakt skvěle. Opravili snad všechny bugy, se kterými jsem se setkala. To vypadá že bych se po jeho vydání mohla k SimCity konečně vrátit
@NateLogan (01.04.2013 19:39): Jo bugy jsou docela vážné. Kvůli zasekávajícím autobusům jsem si od Simcity dala pauzu a budu pokračovat až to opraví. Škoda těch bugů, jinak by to byla špičková hra
Oni pořád neopravili bug u recyklační fabriky, kdy občas přestane pracovat, i když má zásobárnu odpadu k recyklování plnou? To je docela na pytel.
Postavím nám tam velké dílo (arcologii). Co arcologie znamená? Že bude možné ve městech zrušit rezidentní, komerční i industriální zóny podle libosti, třeba kompletně, a můžeme se naplno věnovat specializaci - arcologie by měla srovnat nedostatek obyvatel, studentů a pracujících ve městech v regionu (asi jen v té jedné části mapy s 4mi městy...). Jinak tady je pětiminutové video, které to vysvětluje a ukazuje taky, že stavba postupně leveluje. Takže hurá všichni do kasín, turismu a výroby .) Jen si tam prosím pohrajte s infrastrukturou a hromadnou dopravou (hodně P+R parkovišť), pokud začnete rušit zóny. Než je začnete rušit, neměl by na vás být dopad nijak velký (jen se srovnají chybějící pracovníci).
@MiDlo (21.03.2013 08:49): Jo, tak to jo. Já se bála, že je to další útok na mechaniky hry, kterých je po celém netu hromada :) Já taky plánuju ropu do své rafinérie importovat až mi dojde, i když teda vzhledem k tomu jak pomalu ta rafinérie pracuje, tak to hned tak nebude :)
@Akhera (21.03.2013 00:24): pointa té citace je i v tom, že není třeba se snažit o vyrovnaný rozpočet, když specializace utáhne město a ještě z ní je obrovský zisk. A že po vyčerpání surovin stačí přepnout na světové dodávky materiálu a dá se vydělávat do nekonečna. Nejdřív jsem si myslel, že je třeba držet vyrovnaný rozpočet za každou cenu, a tak jsem omezoval služby ve městě (svoz odpadu, policie, nemocnice apod.) a tím pádem se rezidentní zóny zamořily samým neřádem. Teď už na nějaký vyrovnaný rozpočet kašlu, a znečištění půdy a v rezidentních zónách pomalu ale přece ustupuje a spokojenost lidiček se zlepšuje a přitom mi z toho teče milión za měsíc .-). Možná že slitina z globálních dodávek uhlí a rudy by celé město neutáhla, možná že finanční samostatnost bez surovin začíná až u procáků...
@MiDlo (21.03.2013 00:01): Však účelem města je poskytovat potřebné zdroje (pracovníky, elektřinu, vodu suroviny atd.) své specializaci. V tomhle nevidím problém. Stejně i když máš miliony na kontě, tak k funkčnímu městu ti to bez správného návrhu nepomůže
z diskuze k jednomu článku... :)

"Priklad-postavis si mesto s par lidma(vicemene nezalezi na poctu,snad jen aby tve tovarny mely lidi) a tovarny na pocitace(+procesory). Netezis nic. Pomoci obchodu(dep) dovazis suroviny potrebne na vyrobu pocitacu a procesoru. Pocitace prodavas. Cisty zisk asi 50K z jednoho nakladaku. Pokud mas cca 2 depa a 4 tovarny na procesory a 3 na pocitace,vydelavas 1-5 milionu mesicne(zalezi treba i na vzdelanosti zamestnancu). Tvuj denni zisk ti to bude ukazovat treba -20000,ale na tom nezalezi. Porad vydelavas,aniz bys cokoliv tezil,takze na zdrojich vubec nejsi zavisly. Samozrejme pokud budes treba recyklovat odpad,nebo si prece jen budes tezit sam,zisky umerne rostou.
Miliony pribyvaji a pribyvaji.... "
Hmm, podle všeho v SimCity existuje bug, že když máte ve městě moc autobusů, tak se na zastávkách můžou zaseknout. Abych tomu zamezila, začala jsem používat autobusy v malém (6 shuttle bus) s tím, že pokud nebudou problémy, tak je rozšířím... a pak mi z regionu začalo přijíždět 16 až 20 municipal autobusů a problémy začaly být na každé zastávce. Opravdu potřebujete tolik velkých autobusů? Musela jsem kvůli tomu autobusovou síť úplně zrušit.
@MiDlo (20.03.2013 08:20): Jo, pokud vím, tak špína v obytných zónách je z nevyvezení odpadků, nicméně podle mých předchozích pozorování to vypadá že nevyvážení recyklovatelného odpadu nevadí - když je ho moc, tak lidi přestanou recyklovat a stane se z něj normání odpad
Ta špína v rezidenčních zónách je od dopravních zácp? Možná to nastalo kvůli nedostatku vozů na svoz odpadu, recykl.materiálu a chyběla mi střední škola (snižuje znečištění). Už jsem to doplnil a zrušil jsem většinu industriálních zón, snad se situace zlepší ...
@MiDlo (20.03.2013 07:41): Ty chceš přejít čistě k $$$ obyvatelům? To nemáš šanci. Nikdy jim neseženeš dost pracovních míst a když už ano, budou ti v nich chybět pracovníci nižších tříd. Neexistují budovy, které by vyžadovaly pouze $$$ pracovní sílu. Navíc v tvém městě je to obzvlášť nemožné, protože kterej boháč by chtěl bydlet ve městě tak špinavém, že i země je černá :)
@Akhera (19.03.2013 23:39): mýlíš se tak moc že to už víc není možné :), z 136000 obyvatel mám 1200 nezaměstnaných (jen $$), 3890 neobsazených prac.míst (jen $ a $$$), 700 nespokojených nakupujících (jen $) a celé město mám orientované na středně bohaté $$. Cíl je zbavit se $ obyvatel a připravit se tak pomalu na přechod k $$$ obyvatelům. Daně jsou 11%. Problém je jinde, náklady na školy, nemocnici a policii musím udržovat pod ideálním stavem (část je vypnutá) protože by se mi nezaplatily. Včera jsem vydělal asi 500tisíc a postavil konečně huť a začal jakž takž prosperovat, ale hra se mi neuložila, což mně neskutečně vytáčí... že teď musím to samé dělat znovu :(

Jinými slovy, zkouším to město zachránit .-)
MiDlo, to tvoje město je tak nefunkční, že bych ho ani schválně nedokázala takhle pokazit :) Vybuduj si tam nějaké obchody nebo sniž populaci, protože těch 3000 kobylek, co si ke mě od tebe jezdí nakoupit (přestože já ani nemám takové obchodní kapacity) je pro mou silniční síť na hranici únosnosti

@Mamoulianka (19.03.2013 18:27): V panelu silnic je tlačítko upgrade. To vyber a pak označ silnici, kterou chceš vylepšit
mam prosbu jde vylepsit silnicy a jak nebo do tej 6 prudovej dostat tramvaj mne to proste nejde ani vylepsit silnici nic ale nekte sem cetl ze to jde
dik
@Martin1010 (19.03.2013 14:21): Normálně v panelu specializace města si vybereš elektroniku

Jinak co jsem si u vás všech prohlížela vaše města, tak koukám, že jste velcí fandové hranatých bloků :) Na estetiku si moc nehrajete, co?
Tady je seznam her, ze kterých si můžete vybrat jednu a tu pak dostanete na Originu zadarmo (pokud vlastníte SimCity):
Battlefield 3 (Standard Edition)
Bejeweled 3
Dead Space 3 (Standard Edition)
Mass Effect 3 (Standard Edition)
Medal of Honor Warfighter (Standard Edition)
Need For Speed Most Wanted (Standard Edition)
Plants vs. Zombies
SimCity 4 Deluxe Edition
@Akhera (18.03.2013 13:36): jj továrny odstraním úplně nebo zčásti a zkusím nechat jen specializaci... Uhelnou elektrárnu jsem nechtěl vylepšovat (dvojnásobná větší spotřeba uhlí alespoň podle popisku), ale pokud by zrušení továren nepomohlo, tak možná pořeším i to...
prosim jak ulavit aby prumysl tolik neznecistoval chci ted ket mnesto skor na kulturu a cestovny ruch ale furt chteji i prumysl abtem my znecistuje dik za odpoved
@Akhera (18.03.2013 13:00): mám jich dost, je to na hraně, ale všude se pracuje .-). Snažím se vydělávat na průmyslu při co nejnižších ostatních výdajích, zatím se mi to daří .... zbývá lupnout tam huť a posílat vám slitinu... opět... :)
MiDlo! To si děláš srandu s tím průmyslem! Všechno to fouká na mě. Mám všeho všudy dvě továrny a ovzduší jak průmyslová velmoc. Aspoň mi sem pošli na pomoc nějaké sanitky, já účet za zdravotnictví platit nehodlám
server Europe East 1 je opět nedostupný pro nově příchozí .-), ale už bych tam zůstal, to bychom mohli cestovat mezi servery do nekonečna. Pro Mamoulianka a Martin1010 : až bude na této stránce u serveru EE1 napsáno Available for all players, tak se tam přihlašte a přidejte si někoho z nás do přátel pak vás budeme moct pozvat...
@Akhera (17.03.2013 14:26): Tak jak, založila si něco? Mě osobně na regionu nezáleží.

BTW to jako fakt musím na každém serveru spustit tutoriál? Hmmm. I za ideálních podmínek jsou ty servery dost pitomý kus SW.
Doufám, že to brzo cracknou. Součástí pomrdaných serverů a debilní nutnosti MP teda být nechci.
Ok, tak teda založím nový region na Europe East 1. Jaký chcete region? Titan Gorge mi přijde jako příliš jednotvárný. Byla bych pro Viridian Woods nebo Discovery Delta. Případně Reflection Atoll, ale tam bychom museli hodně spolupracovat, protože každou surovinu má jen jedno město
@MiDlo (17.03.2013 11:46): Hmm, moc semi nelíbí, že jsou na jiných serverech zvlášť achievementy. Ale ještě nehraju zas tak dlouho, takže jestli je ochoten se přesunout i NateLogan, tak v rámci sjednocení půjdu na Europe East 1
Tak nějak se mi to celé hroutí. Nejsou peníze, lidi mě nemají rádi, rafinerie těží nějak málo ropy... Docela lituji toho, že nelze město zbourat a začít hezky na prázdné čisté louce.
Tak další město: 95 tisíc obyvatel a doprava se zase dostala do pasti. Nicméně tentokrát jsem se aspoň nedostala do finančních problémů a navíc se mi povedlo postavit opravdu krásné město. Tedy bylo krásné, dokud ještě mělo jen 52 tisíc obyvatel a na každém centimetru silnice nestála auta. Ale zase mám nové poznatky, díky kterým se mi snad už příště podaří se dostat přes 100 tisíc bez problémů
@MickTheMage (16.03.2013 15:06): Mi chceš říct, že se tam nedostaneš ani do existujícího regionu? Který kokot měl na starosti návrh serverů a jejich SW. A migraci všech lidí na jiný server (a budování od nuly) neberu jako řešení, EA. Nehledě na to, že dost možná za chvíli bude zase plný ten další server... Bordel.
Micku, musíš asi jít na server Evropa East 4, teď tě pozvat nemůžu.

Už mi tam 3x unikla radiace (na stejném místě, oblast o velikosti 1-2 budov) aniž v tom místě mám něco postaveno (nejblíž jsou malé rezidentní zóny, ale stejně jsou dost daleko na to, aby na to měly nějaký vliv). Ani nemám postavenou jadernou elektrárnu, což je zvláštní :). Oblast radiace se zvětšuje jen velmi pomalu, ale nabírá na intenzitě... Zřejmě je to tak naprogramované pro těžební oblast, možná pro každé město, to nemůžu posoudit.

edit právě jsem zjistil, že zobrazení spokojenosti obyvatel se dá rozkliknout na větší detail .-)
jo zrovna tohle je odfláklé. Že nejdou vrátit provedené kroky zpátky mi nevadí, je to o to zajímavější, ale měli bezchybně zobrazit, že nepůjdou přidávat různá rozšíření. Už si dávám bacha, když dávám budovu vedle zahnuté silnice, protože se to tváří, že rozšíření půjdou přidat ale opak je pravda.
BTW ta nemožnost alespoň omezeně používat savy/ (i rollback o pár minut) je pěkně na pytel. Se takhle jednou rozhodnu krapet inteligentněji umístit elektrárnu, starou zbourám, postavím novou za 250 tisíc jen abych zjistil, že jsem někde blbě umístil servisní cestu a půlka elektrárny nefungovala. A co teď. Město bez elektriky, já bez peněz...
Neboj se, chyby si ještě zopakuješ :D. Já si říkal jak ideální město vytvořím a zase je to blbě, ale vydělávám spoustu cashe díky příjmům z těžby a prodeje, tak se to dá...

Mohl bych ti poslat spoustu cashe, pokud myslíš že se ti podaří město zachránit. Odhadem půl miliónu, víc už by mne asi vyšťavilo.
Ach jo, to moje 150 tisícové město na DH regionu je kvůli dopravním zácpám naprosto nepoužitelné a finančně je totálně v háji. Z mého experimentálního města jsem nabrala obrovské množství poznatků, kde všude jsem tady udělala chyby, ale obávám se, že už je na nápravu pozdě. Pokud ho někdo chcete zkusit opravit, tak dejte vědět a já ho opustím. Mezi tím si ale zakládám další město o kus dál
@Red (15.03.2013 12:45): rede, koho máš v přátelích na originu ten se asi může podívat, ale kdo by to dělal že? .) Vybereš jestli je region na pozvánku nebo public a lidi si vyberou v regionu nějaké město, když je pozveš (přátele na Or.). Zve se tak, že v regionu klikneš na město, klikneš na pozvat a nabídne se ti seznam přátel. Jen nevím jistě, jestli si pozvaný může vybrat libovolné město v regionu, ale asi jo. A ti z regionu můžou nakouknout ke komukoliv do regionu. Myslím, že nějaké ovlivňování cizích měst je možné , třeba já jsem někomu v předchozím regionu plácnul do města nádraží... ale už nevím, jestli to on musel nějak odsouhlasit nebo ne...