Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Shadow of the Comet

Call of Cthulhu: Shadow of the Comet

80
12 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 2D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1993 PC
Vývojáři:
Adventura vycházející z díla H. P. Lovecrafta. Později vyšlo volné pokračování, asi známější a oceňovanější: Prisoner of Ice.

Hra začíná v roce 1910, kdy do izolovaného Novoanglického městečka jménem Illsmouth (odkaz na Lovecraftův Innsmouth) přijíždí britský fotograf John Parker, aby zachytil průlet Halleyovy komety.

V roce 1834, při posledním průletu, totiž navštívil toto město lord Boleskine veden teorií, že právě z tohoto bodu je možné pozorovat vesmírné jevy nejlépe. Rozhodl se ověřit tuto tezi a přijel pozorovat kometu do Illsmouthu. Leč stalo se cosi nepředvídaného, zešílel a zbytek života strávil v londýnském ústavu pro duševně choré. John Parker se dozvěděl z Boleskinových záznamů o událostech roku 1834 a rozhodl se dovést jeho záměr do konce. Po příjezdu se však zaplete do sítě místních podivných vztahů a událostí...

Tolik zápletka. Hra sama zaujme zvláštní kombinací scanované a kreslené grafiky v podzimních barvách a hustou atmosférou ovzduší městečka uzavřeného vůči přivandrovalci, postupně gradující odhalováním místních podivností.

Jako většina adventur z této doby je i SOTC dost obtížný na dohrání.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.