Scars Above

28.02.2023

Jednoho dne se na orbitu Země objeví záhadný objekt, který lidstvo nazve "The Metahedron". Očividně mimozemský původ samozřejmě lidstvo vyděší, ale zároveň zláká k průzkumu, tudíž netrvá to dlouho a lidstvo vyšel tým zvaný The Sentient Contact Assessment and Response (SCAR). Jenže v momentě, kdy tým dosáhne svého cíle, tak je Metahedron přenese na neznámou planetu, která rozhodně k lidem nebude přátelská a naši hrdinku Kate tak čeká boj o holý život, přičemž spolehnout se může jen sama na sebe.

Scars Above je third-person akce od srbského studia Mad Head Games ve spolupráci s vydavatelstvím Prime Matter. Tvůrci cílí především na vysokou, ale férovou obtížnost, díky které se má hráč cítit odměňován při každém dalším postupu. To umocňuje i naše hrdinka, která je především vědkyní bez armádního výcviku, ale okolnosti ji donutí udělat cokoliv aby přežila. Střelba je silně zaměřená na různé elementy a hráč tak musí u každého nepřítele najít vhodnou taktiku pro jeho poražení. V tom pomáhá i systém craftingu.

Hra je inspirovaná klasikami sci-fi žánru a nabízí proměnlivý svět čekající na váš průzkum. Vědecký původ hrdinky tak nezůstane nevyužit a během vaší cesty se nebudete pouze bránit krvelačným nepřátelům, ale také máte možnost zkoumat planetu a její faunu a flóru. Stejně tak zbytky neznámé civilizace, která z nějakého důvodu na planetě již není přítomna.

@Paul (16.03.2024 15:40): Mě to zaujalo právě tím semi-souls. Na druhou stranu chápu stesky některých lidí, kterým se nelíbí, že dnes "musí" být všechno souls-lite, rogue-lite atd. (je třeba do toho jít se správným očekáváním).