@Solidor (komentář): Škoda, že jsi nehrál PC verzi, neb jak někteří na steam forech píší, serie RX 6000 má problém, že se při zásahu nepřátel začne hra cukat, docela by mne zajímalo zda to již ve final verzi opravili (hrál jsem demo), takže by mě zajímalo, zda je to opravdu tyka amd serie 6 či jiných karet.
Zdravím, asi pred 2 týždňami bola hra pridaná do Game Passu a zaujíma ma, za ktorú postavu sa oplatí skôr hrať? Je druhý prechod výrazne odlišný od prvého? Lebo u Nier Automata som druhý prechod odložil až o 9 mesiacov.
@Solidor (komentář): dakujem za fajn komentar, prisiel akurat vhod. Nainstalovala som si demo a trosku ho skusila. Zatial tuto hru nejdem kupovat ale raz ked pride nejaka pekna zlava, tak asi bude moja :)
@Solidor (31.08.2021 15:38): Jo, me to vadilo vzdycky. Kdyz jsem pred x lety hral Lineage tak me tam v dungeonu zabilo PKčko co bylo v převleku za zajíce. Lezel jsem na zemi, expy v prdeli (v ty hre se delevelovalo kdyz jsi umrel) a ten zajic tam stal a psal mi do chatu ňuf, ňuf, ňuf .
@Charllize (31.08.2021 15:27): Správně po bandainamcovsku tam taky můžeš všem postavám dát brýle, kočičí uši a hromadu dalších hovadinek!!!

Jako dřív jsem to prostě ignoroval, ale teď už mi tohle převlékání začíná vyloženě vadit.
Tak pro me zatim nejzasadnejsi problem se soubojakem je, ze dodge nefunguje jako cancel utoku. To z nej cini prakticky zbytecnou vec, protoze jak casto jste mezi utoky abyste ho mohli pouzit, ze? Krom toho na vas vetsinou letaj projektily ktere nevidite, nepratele nemaji citelne utoky (predevsim prave projektilove) a vubec je to v kombinaci s podivnym grafickym designem silne neprehledne. Jako ten graficky design samotny mi az tolik nevadi, ale je to takove... rozplizle. Mam z toho hodne podobne pocity jako z dema Code Vein. V Code Vein mi to ale prislo jeste horsi.
@Fritol (26.06.2021 08:13): Jako já bych taky nechtěl takovou rychlou akční hru na 100 hodin.
By mi z toho hrablo. Ale těch 50 by bylo ok :)
Taky mi to přijde hrozne přímočare a takový ten system, chodba, menší místnost/plac, souboj a když člověk z dálky vidí místnost vetsi už ví ze bude animacka a boss, mě taky moc nenadchnul.
Dale se mi nelíbí rozhovory formou jakoby komiksu, od Bamca bych čekal normální animace. Chápu o co jim šlo, ale působí to lacine.
@marwel (25.06.2021 23:39): Taky myslím, že je to tak akorát. Nevadilo by mi ani 10 hodin. Pod 10 už by to za AAA cenovku bylo horší. U krabiček to moc neřeším, protože je stejně po dohrání prodám a ve výsledku mě ta hra stojí třeba 300Kč, takže v tomhle zas tak uspokojivé být PC hráč není imo, konzolové hraní vyjde levněji když člověk není sběratel. :D

Ale Charllize chápu no, celý život hraje 100h jrpg, tak je to pro něj takové prd. Osobně zatím nekupuju proto, že bych to přes léto stejně nehrál, ale v zimě si to asi pořídím. Třeba to do té doby dají do Game Passu.
@marwel (25.06.2021 23:39): Firmy co mam rad a ocekavam od nich dalsi dobre hry rad podporim, ale holt taky nejsem miliardar, takze za plnou kupuju jen hry co fakt chci, pripadne hry co vim ze se v krabicce budou blbe schanet za cas. U Scarlet nemam potrebu ani jednoho. Kdybych o tu hru stal je mi celkem jedno jestli dam 900 nebo 1700. Usetrim pak jinde. Dobry pocit mivam kdyz sezenu levne neco raritniho do sbirky.

PS: diky praci muzu mit Scarlet na zahrani zadarmo. wink
Tak na PC je to v pohode, zadny input lag, hraje se to fajn.

@Charllize (25.06.2021 18:45): No tak pri nakupu na Steamu mas "plnout cenu" pouze na Steamu. Ja to koupil na Wingamestore za 900. :P Je to trochu psychologicky uspokojive byt PC hrac. Sice vyplaznes ranec za hardware ale pak mas dobry pocit, ze te stoji hry polovinu toho co na konzoli. :D

@Fritol (25.06.2021 18:23): Pro tenhle typ hry mi prijde 20 hodin tak akorat. Neni to vylozene plnohodnotne JRPG, je to akcni hra s RPG prvky. Vzdy jsem rikal, ze pokud mi da hra vic hodin zabavy nez kolik hodin utrpeni v praci jsem stravil vydelavanim na ni, tak je to ok. :D
@Charllize (23.06.2021 20:49): Koukám ten jeden průchod do 20 hodin zvládnout jde, ale podobně jak v Nieru to nabízí ještě průchod s druhou postavou, který je lehce jiný nejspíš. Takže rázem máš 40h hru! Snad už kupuješ. :D

Jinak anime se zdá se tolik nepovedlo už.
@Fritol (23.06.2021 20:23): Nevím , mě se to nezdá. Nebude to mít žádnou hloubku. A skutečně to je nějak krátký, na to aby tam mohli vyniknout nějaký rpg prvky.
Až na to město to nevypadá nijak zajímave co se prostředí tyce.
Combat je na můj vkus příliš hyperaktivní a to házení předmětu by mě začlo asi srat dřív než si teď myslím.
Uvazoval bych nad tím když by tam byl nějaký obsah co by to natáhl aspoň na 50 hodin, ale za 20 hodin smrdlani mečem a hopsani kolem jak retard 1800 nedám :D
Ten input lag v demu na PS4 je jak z jineho sveta. Neco takoveho jsem zazil naposledy v prvopocatcich cloudoveho hrani na 10 megabitovem internetu. Tipuji ze to trva tak pul vteriny nez postava na obrazovce zareaguje na vas povel na ovladaci.
@Charllize (24.04.2021 09:43): Jo, toho se taky obávám. Ale tak pokud to nebude přehnaně dlouhé (ideálně 20h), tak s tím nemám zas takový problém. Po tom trapném (ne)příběhu z Code Vein nečekám, že tohle bude výrazně lepší.
@Tulareanus (19.04.2021 20:31): Tak jen tipuju. Třeba ne. Člověk tak nějak ví jaké hry se tu komu zamlouvaji, a proste myslím ze takova ta core hratelnost co TriAce má by ti asi nesedla.  I když na druhou stranu ta hra je hodně originální, což plno lidi zaujmulo. Sak zkus.

Ta vyšší cena asi bude tím ze si to TriAce tuším vydal sám, bez původního distributora Segy. Pac třeba Star Ocean 4 byl o polovinu levnější ale vydal ho SE.
@Charllize (19.04.2021 20:17): Nechápem, aký to má vplyv na to? Kedysi som hral Valkyrie Profile

@Fritol (19.04.2021 20:18): ja mám taký problém aj s niektorými hrami z 90s z pc. AK to bolo 2d alebo to s tým 3d nepreháňali v hranatých detailných záberoch na postavy, tak som to hral aj roky po vydaní, ale takto ma to strašne odrádza. Nehovoriac o tom, že prvotné 3D hry sú asi to najproblematickejšie rozbehateľné na pc.
@Fritol (19.04.2021 20:05): no hej, éra psx a ps2, z toho obdobia mám celkovo najlepšie herné spomienky na hry, ktoré sa buď nesnažili byť 3d alebo pracovali aspoň čiastočne s 2d rendermi a prostrediami. prípadne hra bola tak "odzoomovaná" od postáv, že to až tak nevadilo lebo si ich poriadne nevidel. :D

Vidíš, resonance of fate nepoznám, dík za tip. Samozrejme ono priorita nie je v tom, aby to bolo anime, ale v tom, aby to bola zábavná hra. :) Pridal som si to do WL na steame, ale prekvapilo ma, že na tak starú hru je to teda pomerne drahé.
@Tulareanus (19.04.2021 19:57): Vidíš, GitS Stand Alone Complex na PS2 zrovna barvami nehýří, ovšem tam jakákoliv stylizace trochu zaniká vinou tehdejší mrzké 3D grafiky. :D Vůbec na PS2 těch originálních anime her bylo víc, ale většinou stály za vyliž, pokud nešlo o JRPG. A ty zas většinou hýří barvami.

Resonance of Fate by se ti mohlo líbit, ale tam už se nabízí otázka, jak moc je to ještě anime.
@Fritol (19.04.2021 19:38): Tak ja mám neustále ten problém s vizuálnymi novelami, že ja sa chcem pri hrách aktívne zapájať a nie si len čítať a občas vybrať... Hral som pár vizuálnych noviel a chápem, že niekoho to baví, ale aj niektoré tradičnejšie herné žánre musím obmieňať, aby som sa necítil pri hre priveľmi pasívny. Pre mňa sú v podstate aj tie telltalovky, odkedy prestali byť point and click ala Sam and Max a Tales of Monkey Island na hrane vizuálnej novely. :D Každopádne mňa mrzí, že tak ako napr. rock ako hudobný žáner má veľa podôb, tak aj anime má veľa pôdob, ale kopec ich v hrách nevidím. Veľmi by som si napr. zahral niečo čo by malo atmosféru a vizuálnu stránku trebárs Vampire Hunter D alebo starý Ghost in the Shell. A skôr než niekto poznamená, tak nie, nová Castlevania rozhodne taká nie je. :)
@Tulareanus (19.04.2021 19:25): Jak říkáš, jde to ruku v ruce se shonen serialy, nicméně věřím, že by se našly i temnější anime hry. Převážně mezi visual novelami spíš ale. Napadá mě třeba 13 Sentinels. To mělo pěkně pochmurnou atmosféru. Jakmile jsou japonské hry temnější, tak už nemají tu echt anime stylizaci no...
@Fritol (19.04.2021 19:18): Code Vein som si zaobstaral niekedy v novembri, ale ešte som sa k tomu nedostal. Len mi to pripomenulo, že na to koľko vzniká anime hier, tak strašne veľa z nich používa extrémne veľkú pastelkovú paletu farieb. A pritom vizuál farieb z anime ako ergo proxy, texhnolyze alebo i cowboy bebop by bol vítaný... Ale zas chápem, že je to asi vec dopytu rovnako ako tá nekonečná záplava shonnenov v seriáloch, ktoré majú v podstate všetky rovnaký príbeh, typy postáv, len akože iný setting...
@Fritol (18.03.2021 17:57): Fate/Extra se odehrává v alternativní dimenzi, takže se dá hrát bez znalosti ostatních her/seriálů. Hodně odkazů tam je, ale nic zásadního.

Hlavně doufám, že to uspěje dost na to, aby vydali i remake Extra CCC, které na západě nikdy nevyšlo :)
@Fritol (18.03.2021 18:23): nojo, ona asi jeste jedna Ryza bude :)

jinak ja myslim ze se ty navaznosti rozsahlejsich serii zbytecne dramatizuji. Mam za to, ze tu nutnost zahrat si uplne vsechno vytvareji lide kteri vsechny dily nejake serie odehrali a proste je uz z principu stve ze by to nekdo neudelal, preci jen takovyho casu nad tim stravily :)