Sam & Max Hit the Road

@Drolin (07.04.2011 22:55): Hele tys frcel ciste podle navodu uz v roce 2011, good job.

Jako tahle hra bez obcasnyho nakouknuti do navodu nejde, vysoka obtiznost je jeji hlavni znak.

S navodem je to otazka na pul hodiny, bez navodu na vecnost.

Na druhou stranu je to asi nejvtipnejsi hra od Lucase, spolecne s Monkey Islandem 1 a 2. To bude tim, ze v tom nemel prsty ten prumerak Schafer, asi nejprecenovanejsi tvurce adventur ever, a taky tim, ze je to podle komixu. Je to trochu takovej styl ala Ren & Stimpy.
Drolin: Tak som to nikde nenapísal. Je veľa komentárov s ktorými nesúhlasím, ide skôr o to, ako to ten autor odargumentuje a odprezentuje. A vtedy mu dám aj ja plus. Ak sa mi komentár nepáči, ale zároveň mi nepripadá nejaký "veľmi závadný" tak ho nechám tak a keď mi príde komentár zlý (bez ohľadu či má autor podobný názor na hru, čo sa týka kvality ako ja), tak sa mi evidentne nepáči a dám mu mínus. A jedna vec čo nemám rád je, že niekto použije výrazy, ktoré tam kontextuálne nesedia, prípadne je očividné, že autor to proste nepochopil a vyčíta hre kraviny, či ju zle popíše, tak je ten facepalm na mieste. :)

No nie, aj humor treba pochopiť. Napríklad ak niekto nepozeráva scifi, nehráva hry, nepozná rôzne fyzikálne javy a iné "nerdoviny", tak mu unikne napríklad kopec humoru v The Big Bang Theory, pretože mu to nič nepovie.

Ako o tom nie je pochýb? Len preto, že sa to odohráva v amerike? Aj v Európe je tá hra obľúbená, to, že je to relatívne komplexná satira na margo ameriky neznamená, že je to hra pre američanov predsa.
Tulareanus: Když se ti komentář nebo názor nezdá, tak to je hned facepalm nebo trolling? Zajímavé :)

Ale tady vážně nejde o to "pochopit to" (to by platilo možná u hry typu I Have No Mouth).

A o tom, že je Sam a Mex zaměřen na publikum z USA není pochyb, ostatně o tom svědčí jeho obliba právě tam (stejný případ je MM2, které společně s Mystem nechybí v žádném žebříčku nejlepších adventur amerického hráče).
Minihry hrát nemusíš. Což je dobře, protože ta dálnice co jsem to naposled hrál přes Scumm je nějaká buglá.
Ty minihry jsou nějak nutné k dokončení či je můžu ignorovat? Vyzkoušel jsem lodě (vyhrál) a pak to divné skákání přes bilboardy na dálnici, což mi vůbec nešlo.
Začínam mať pocit, že to je tak, že ak Drolin hru pochopí, tak ho baví a napíše dobrý komentár a ak ju nepochopí, tak to zvalí na hru a je to facepalm komentár. :D
Tiez nemam pocit, ze humor bol miereny len na zaoceanske publiku... Huh? To je zas komentar na facepalm :)
Nejak nemám pocit, že by to bol humor len pre zaoceánske publikum, možno si skôr neuvedomuješ koľko je tam politickej, sociálnej i kultúrnej satiry (napr. tie narážky na Normana Mailera pri tej rybárskej oblasti a tak :D), ktoré pre pobavenie vyžadujú nielen perfektnú angličtinu, ale ovládať aj ich dosť široký kontext. Už len to asi bežný dumb amík asi nezvládne. :D

Náročnosť bola v pár miestach fakt neskutočná, hlavne pre občas fakt tie najabsurdnejšie riešenia, aké mohli byť.
Tak on je kvůli tomu myslím i Sam & Max populární. Ale peklo jako v Harvestru to jistě není :)
Tu už si nepamatuji, ale myslím, že tam bylo celkem dost zákysů :)

Co, chystáš se na Sama a Maxe?