Hurá, dvojka půjde na Windows XP, je vidět že tento systém ještě zdaleka nepatří do starého železa. Koneckonců je starý pouze 12 let, což je z geologického hlediska zlomek sekundy.
@CJ (27.09.2012 22:07): Hej v podstate z hladiska Interface, ovladania, mechanizmov hry je to trochu upgradnuty Rome. A ked sa bude dat rovno si zozen aj datadisk ma celkom dobre kampane hlavne Kriziacku. Mam to kupene komplet a vobec nelutujem, dobre vyhodene peniaze.
@hellhouse99 (27.09.2012 21:10): Na Medieval sa už chystám celkom dlho, ale neviem, kedy sa k nemu dostanem. Z toho čo som videl u krstného je to asi trocha prepracovanejšie, ale to je logické, keďže je to novšie. :D
@CJ (27.09.2012 21:06): Nikdy jsem si nemyslel, že by mě tahle hra tak chytla. Dostal jsem se k ní docela náhodou. A po prvním zapnutí mi tehdy dělalo problém vypínání hry, nějak to nešlo. Ještě jeden tah a ukončím to - největší lež :) Jen by mi asi víc seděl ten středověk, někdy si snad vyzkouším...
@JohnCZ (27.09.2012 19:56): To je mi uz na prdlacku, ked som ju dostal zadarmo k pre-orderu Empires TW pred par rokmi. Ale oplati sa pre niekoho kto ju este nema, hodne dobra hra aj ked Medieval 2 je asi pe mna najlepsi zo vsetkych.
mít tak sestavu schopnou něco takovýho rozjet, klidně bych to předobjednal rok dopředu... jenže ten můj šrot má co dělat už jen s RTW :)
koukám oznámení vyvolalo takový rozruch, že to oficiální stránky nezvládly :) nějaké info o hře tady
desetitisícové bitvy, otevřený, rozsáhlejší a propracovanější svět... tak a teď ty krvavé HW nároky :)
Drazi lidicky prosim vas mohl by mi sme nekdo hodit odkaz kde stahnu mod Roma surrectum mod ??vubec nevim prosim vas kdo mi poradi moc vas zadam
Kdyžtak posilejte odpovedi na : polomana@email.cz

Dekuji Gladan
Dumec: V tom případě bys s těmi mody vskutku neměl mít takový problém jako já. Jinak Das Heilige Römische Reich je určitě i v angličtině.
Hmmm.. no, moje znalosti středověké výzbroje (a nejen jí) jsou dosti omezené.. když nad tím tak přemýšlím, jsou založeny skoro výhradně na fantasy + nějakých těch historických filmech (které jsou ale v těchto detailech (a nejen v nich:) často velmi nepřesné).. :D .. No prostě, středověk a vše kolem něj = nebrat.
Das Heilige Römische Reich - pokud to bude jenom v němčině, nemá cenu, z mého anglicko/francouzského pohledu, se o tom dále bavit :(
Hmm, jinak tuším, že autoři Das Heilige Römische Reich do toho modu zakomponovali ještě nějaká zlepšení týkající se politické hry a tak, už nevím, oč přesně šlo, ale když jsem tehdy prohlížel list těch vychytávek, velmi se mi zamlouvaly.
Mno, já se také za nějakého odborníka nepovažuji, ale varkočníky s kroužkem vedle conquistador-like jednotek s pukléřem vážně nesnesu. :-)
No tak na výzbroj nejsem odborník a vlastně ani jako laik toho příliš o zbrojích a jejich správném časovém zařazení mnoho nevím:).. Tudíž by mi to asi žíly netrhalo, pokud to jsou jediné vážné nedostatky.
Jojo, znám. Zkoušel jsem tu trojku - tušímže poslední verse. Ale byl jsem nespokojen. Nedokážu překousnout, když se na bojišti míhají mezi sebou zbroje z dvanáctého a šestnáctého století (pravda, asi největší extrém, na který jsem narazil) a angličtí rytíři v gotickém plnoplátu mají na hlavách KROUŽKOVÉ KÁPĚ! :-) Naposledy jsem zkoušel Stainless Steel, kde jsem hrál kampaň za Kyjevskou Rus. To mne celkem bavilo, řekl bych že o něco lepší než Sicilian Vespers (a rozhodně méně zabugované), ale nudil mne malý počet jednotek. SS (bez dvojsmyslů :-)) také obsahuje nádherné litevské jednotky z Lithuania Modu (zvlášť ty z 15. století), ale k čemu to, když Řád německých rytířů vypadá stále jak z 13. století.
Kamarád teď nedávno zkoušel Das Heilige Römische Reich zaměřený přímo na HRE a říkal, že je to asi to nejlepší, co zatím v Medieval II viděl. Prý tam dokonce časově sedí zbroje. :-)
Kurnik, teď jsem si všiml, že to zmiňuješ v komentu k Medieval2.. Sorry
Znáš SicilianVespers mod na Medieval 2? Já ho zatím nezkoušel, mám to jen stáhnuté na kompu..
Jako mohl bych k tomu módu kritizovat, že každý Iber nemá jinak namalovaný štít, ale to by asi nebylo moc konstruktivní. :-D Celkově je Total Realism projekt lidí, kteří antiku milují a vyznají se v ní mnohem více než ti Australané odpovědní za původní hru; přesně něco takového chybělo Medievalu II, kde se fandové na podobně rozmáchlý a přitom kvalitní mód nikdy nezmohli. Z dosavadních videí soudím, že Empire: Total War bude vyžadovat péči komunity také. :-) A pak, snad, přijde Rome Total War II... Byla by to nádhera, pokročilejší engine v kombinaci s tím, co modeři dokáží.
Já ti rozuměl, v pohodě.. Díky za adresu, mod 1.9 - tak to by snad už nemělo zavánět amatérstvím, protože takové modifikace, kdy si nějaký brün usmyslí, že to udělá všechno lépe (a výsledkem je totálně nevybalancovaná sra*ka), ty já vážně nerad:).. Ale dám na tvou radu, něco mi říká, že nejsi z těch, kteří by si snadno nechali mazat med kolem pusy, s kritikou teda moc nešetříš:) (ale tak to má být, nemyslím to zle)
Dumec: http://www.rometotalrealism.org/index-2.html

Ten Iberian Conflict (ten má pochopitelně poněkud omezenější zaměření) je dle všeho přímo parádní, bohužel jsem ještě neměl možnost jej vyzkoušet.

Jinak nejlepší legie (nabízí všechny jednotlivé, jen ty z Teutoburgu nepochopitelně od začátku chybí) a také barbary má mod Roma Surrectum (google, Total War fóra). Mod byl v podobě, kdy jsem jej naposledy hrál, dosti nedodělaný, bylo evidentní, že nejvíc se autoři soustředili právě na Řím a ostatní frakce silně pokulhávají. Ovšem jako záležitost na pár bitev s maximálním počtem vojáků přímo ideální. :-)
Jo, takový pocit jsem na základce měl (ti Germáni). Hrozně záleží na tom člověku, kterej píše.. on ani nemusí záměrně měnit skutečnost, jen si holt vybere prameny, jež prošli důkladnou prohlídkou katolické církve (anebo jiných institucí). Krvežízniví rozhodně nebyli (kdesi jsem i četl, že jejich válečníci pili krev:), ne více než ostatní. Ale řekl bych, že Germánské kmeny byly o něco lepšími bojovníky, než kmeny keltské. Ti se dlouho drželi především díky druidům a jejich čarovným lektvarům... Viděl jsem to v historickém dokumentu jménem Asterix:))
Adieu: Můžeš sem prosím hodit link na tu masivní úpravu, jak o ní píšeš?
Dumec: Hmm, díky za kvalitní reakci, teď už nemám výtek. Nejvíce jsem narážel právě na ty Germány, z nichž dějepravci - neboli historici - udělali krvežíznivé primitivní bestie. Ve skutečnosti bych s radostí obětoval tento věk za život mezi Germány předtím, než se setkali s něčím dozajista tak úchvatným jako je měna. :-)
Já taky nemám rád zobecňování (především vzhledem k tomu, že historii studuju a je mi jasné, jak moc se na generalizaci národů podepisovala církve (nejen katolická, týkalo se to většiny, i zaniklých, náboženství.. hmm.. no, a vlastně nejen náboženství, jak jsi sám řekl: "římské lži", například). Víš, zde jsem chtěl zdůraznit, že nějaký rozdíl v diplomacii by zde měl být a proto jsem použil asi příliš zobecňující a někde i nepravdivá slova. Římská, řecká a kartáginská elita byla na vyšší kulturní i technické úrovni (v době, kdy se odehrává Rome:TW). I politické chování těchto národů se poměrně značně lišilo - samozřejmě, nikdo nebyl "ten hodný" a "ten špatný", všichni to byli dobyvatelé, někteří více, někteří méně úspěšní. Ale třeba Řím používal více než jiní diplomatickou válku a heslo "Rozděl a panuj" pochází právě odtud. Zasévali sváry mezi křehká spojenectví, nebo zlákali vládce jedněch, aby pak "společně" (tj. 95% těch zlákaných a 5% Římanů:)). Typické je také násilné vytvoření spojenectví, tzv.: "přátelé Říma" (např.: Egypt, Řecká města...). "Barbarské" národy častěji užívali přímočařejší politiku.. uznávám, že slovo "vypatlaní" není úplně na místě, chtěl jsem jen jasně definovat důvod, proč si myslím, že diplomacie neměla být tak jednotná.
Jo, ale za těmi nemytými si stojím - sice jsem použil jako příklad Galy, tedy Kelty, kteří rozhodně nepatřili k chronickým "špindírům", ovšem například takoví Ilyrové nebo Dákové sami užívali přísloví "Správný válečník pocítí vodu dvakrát: Při narození a po své smrti." - tak nějak, nepamatuju si přesné znění.(podle dochovaných záznamů řeckých i ilyrských (to, co jsem teda četl já, bylo od kočovných obchodníků.. samozřejmě přeloženo, takže, můžeš zase namítat, že to ti překladatelé záměrně "upravili"). Stáří těchto materiálů přesahuje Řím (resp.: dobu, kdy už disponoval "celosvětovým" vlivem) i Kat.církev). Ale s tou cenzurou, nebo spíše pozměňováním, máš naprostou pravdu. Na gymplu nás jedna učitelka (staršího data:) učila způsobem, z něhož jsi měl pocit, že Římané byli potomci ďábla a až křesťané to začali řešit. Třeba císař Diocletianus, ó velký to vrah tisíců a tisíců nebohých a naprosto nevinných křesťanů, pohan!!, z duše nenáviděl zbožný lid Krista Pána:)).. Jo, a pak nastoupil jiný učitel (cca 25) a podle něj to bylo trošku jinak (není třeba se rozepisovat, prostě to není tak jednoznačné a černé), no a teď na výšce, kdy si holt musíš číst i jiné knihy než učebnice pro střední školy a historické romány:).. jo jo, "hodní" první křesťané, heh.
No ti krutí Kartáginci - ne krutí ve smyslu každodenního života, nebo že by snad byli krutější ve válečném stavu než-li jiní (i když například zajatci se pěstovali spíše u Řeků, Římanů a Kartáginců, než u severních evropských kmenů - tím nechci říct, že by to nebylo kruté - jejich osudem se často stávalo otroctví, pokud se strany nedohodli na výměně zajatých). Spíš jsem myslel krutí v náboženství, lidské obětiny - ALE! tady si nejsem zatím tak jistý v kramflecích, přiznávám, páč to co jsem četl, vycházelo z římských pramenů.. kdo ví... Tajemní - no tajemní pro mě jsou, poněvadž se o nich dochovalo daleko méně, než třeba o Římanech a Řecích:)
Vznešení Egypťané - jo, to je úlet. Když jsem to psal, myslel jsem jen na jednu velice, velice úzkou skupinu Egypťanů - vládce:)).

Ona cenzura a pozměňování je i doména "našich". Vzpomeň Národní obrození a "zaručeně pravé" rukopisy, všelijaké "kroniky", jejichž cílem nebyla fakta, ale jakási propaganda za účelem pozvednutí národního ducha atd. Nikdy se nedobereme 100% pravdě, nejlepší je si o tom přečíst více, z různých pohledů (nejlépe i protichůdných) no a spoléhat na to, že pravda je někde uprostřed, například:)

Komentář mírně pozměním...
Dumec: Ač se mi tvůj koment vpodstatě líbí a s většinou souhlasím, za ty "nemyté Galy, vznešené Egypťany, či tajemné a kruté Kartagince" a hlavně "vypatlané Germány" ten minus dát musím. :-) Utvářet si stereopy na základě římských lží, jež jsou navíc ještě vymáchány v katolické censuře, na to jsem vážně alergický.
Já jsem hrál Rome v uplně základní verzi a taky jsem si dobře zahrál. Akorát jsem si zprovoznil všechny frakce abych si mohl zahrát i za nehratelné.
Mé hodnocení týká se jen Total Realism, bez této masivní úpravy nemá Rome cenu hrát.