@player (07.11.2015 19:58): Rovnako ako Win 95-98 hry ... nijako :-(((.
Zlaty DOSBox, preco nikto nedokaze vyrobit podobny W98 emulator s podporou starych DirectX, lebo to nejde, alebo preto ze to nezarobi miliardy zlatakov.

BTW- Vista je od nejakeho updatu uz prakticky prekonvertovana na W7 takze tam by to este malo byt chodive.
@BINGMAN (07.11.2015 12:57): To ale za chvíli budou mít problém všechny hry na Windows 2000, XP a Visty. Ty už nepůdou pustit a všechny tyhle operační systémy jednou skončí a už je nikde nepůjde sehnat. Jak pak se budou hrát hry které vyšly mezi lety 2000-2006?
Hele to je chyba hry, shogun mi jde normálně ;) Mám sice notebook, navíc momentálně napojen na fullHD monitor, ale jak říkám- Shogun 2 fičí krásně. 4GB Ram, nějaká ATI série 57xx, teď nevím přesně ten konec :D , no a AMD procesor.. Ale stejně, pokud trvá tah 5 minut :D děkuji nechci :D

Majkee: no dlouho tu nebyla ta dvojka, jsem si jaksik nevšim že už tu je..
No mě hra nejde víc než 5FPS, modlím se v patch a ve 40 minutách mi AngryJoe ten sen roztříští, že i pokud mi to půjde, bude ta hra taková..? S tím pocitem se dobře usinalo :D protože mám už asi měsíc chuť na nějaký total war a celou dobu jsem se těšil až si zase zahraju za Egypt. Nechápu že to tak posrali.. ještě jak tam má ty rozhovory s tím týpkem.. Výhoda je že nemusí dělat Rome III, stačí za 2 roky vydat 10GB DLC/Patch na dvojku.
Si navrhni a udělej vlastní, pro existenci tvého kalibru to musí být snadné.
Nepoucili se ... To chtej jit ve slepejcih dalsich vyvojaru jenom nova grafika, narody, stoleti a vsechno ostatni porad stejne ? ..Ach aspon, ze jsem od toho nic necekal.A doufam, ze budou mody, co to napraví.
Jak funguje obtížnost ? Teď se bavím čistě o RTS boji, je mi jasné, že na mapě je PC jednoduše agresivnější, atd.. Je to tak, že se na vyšší stupeň AI chová opravdu lépe, nebo prostě mají soupeřovi vojáci modifikované staty (+2 k útoku, +2 k obraně,+ 3 k morálce,..atd.) jako to bylo v prvním Rome ? Vzpomínám si na obtížnost very hard, kde měl počítač výhodu +7 k útoku a morálce, pak pro něj nebyl problém se skupinou vzbouřených sedláků zválcovat moje lehkoděnce.
@Shoggot (04.09.2013 13:27): Nejsem si jist, ale týpci, co dělali mody na předešlé díly, pracují na své vlastní hře a nechali se slyšet, že na tento díl nebudou mít čas.
zdroj: kolega u piva, ale vášnivý hráč total war.

@Bodkin (04.09.2013 12:08): Hej mapa a system pohybu je ako prevzali potom do Medievalu. Asi tak je to ako Rome/Medieval 2 ten rozdiel. V zasade ten gameplay by mal byt velmi podobny.

Osobne som sice prveho Shoguna nikdy nevidel a zacinal som az prvym Medievalom, a toho som sa nahral pozehnane.
Hodně lidem se to seká i na nejnižší- to asi hodně ovlivňuje :D je třeba čekat na patch asi.
Má cenu pořizovat ? na Metacritic se dosti obávám "user hodnocení " momentálně 6,2.
To o něčem nejspíše vypovídá ..
Dvojka jako taková vypadá řádně blbě. Holt zase počkat, až vyjde Total Realism...
Z TW mám nejraději první Medieval. Odhaduji, že první shogun mu bude dost podobný, co se tahové mapy týče.
Co se týče Rome 2 (btw, už to někdo přidejte, ať nepíšem tady) - lidi si u videí na YT stěžujou, že je hra příšerně optimalizovaná a nejde plynule spustit ani na low settings (?). Netvrdili CA, že hra bude stejně náročná jako Shogun 2 ? Fakt, že AI zas nebude stát za nic se dal očekávat a pro mě osobně to překvapivé není, proč ale hra vypadá o dost hůř než v prvních ukázkách je mi záhadou.
@Red (04.09.2013 11:31): Za seba urcite Medieval 2 , ale to je najme tym ze mam stredoveky setting najradsej. Potom asi urcite Shogun 2. Rome je vcelku podobny gameplayom Medievalu takze by ta mohol podobne bavit, bavilo ma aj Empire aj ked nie az tak extremne ako Medieval 2....

Za najslabsi diel povazujem Napoleona.
@chrastítko (04.09.2013 10:30): Klasický PR a v raných fázích jsou vždy plány a nové nápady které mají přinést revoluci stejné pro většinu her stejné. Od těch dob už nemá cenu číst preview a sledovat video o tom jak vývojáři tvrdí a ukazují nové unikátní prvky jelikož do finální podoby hry se vůbec nemusí dostat. Sám jsem viděl jak se ve vývoji hry může verze tolikrát změnit, co se předělá co se naopak vůbec neudělá atd...
Já mám doma jenom Shoguna jedničku. Jak od té doby hra pokročila a jaký díl by jste mi doporučili?
@Jack_Dark (04.09.2013 09:08): déja-vu ?

nevim jak ostatni, ale ja cekal revoluci v Total war serii, sami autori slibovali, ze je to milnik pro serii a jeji budouci smerovani, postavili si vlastni motion-capture studio, navic meli (dle jejich slov) o 40% navyseny rozpocet oproti predhazejicim titulum, i kdyz si clovek odpusti ty recenze po internetu, uz na metacritics je pomalu stejna mira velmi nespokojenych uzivatelu ke spokojenym, to o necem hovori... o skalnich fanouscich, kteri kazdy den chodili na of. stranky a forum, aby se podivali, jestli nahodou CA nevypustili nove obrazky ze hry, ti fanousci kteri verili slibum o revoluci v TW serii, namisto toho dostali dle ohlasu Empire 3

kdyz jsem loni ale i pred par mesici na games.cz nekolikrat psal, ze mi datum vydani prijde uspechane se snahou to vydat v dostatecnem predstihu pred vanoci a vyjadril jsem obavy z nedotazenosti hry, dostal jsem same negativni ohlasy a pouceni, ze se hra jiz vyvijela poradnou dobu pred oznamenim... nu a tu to mame, myju si nad tim ruce
@Borghal (03.09.2013 20:53): s takovymi recmi si pockej az pokracovani tve nejoblibenejsi serie dostane 7 bodu

ja alespon uz nemam duvod k porizovani noveho laptopu a Vavrovo RPG prijde nejdrive za dva roky, casu dost... i pro CA napravit chyby a pak se treba uvidi
@mazar1234 (03.09.2013 22:02): Nepreordeoval, zaplatit více než 50 euro za pc hru mi přijde jako nesmysl. Počkám si na pořádnou slevu a mezitím si možná zahraju Empire nebo Napoleona (Shogun 2 mi vzhledem k zasazení nesedl).
@Borghal (03.09.2013 20:53): Špatné rozhodně není, ale moje očekávání byla větší. Čekal jsem převratné pokračování, které své předchůdce jednoznačně předčí. BTW, britský EG dal 8/10 i takové hře jakou je Dragon Age 2.

@mazar1234 (03.09.2013 21:20): 1 tah/1 rok ? To jsem netušil, člověk si vypiplá generála a on za chvilku natáhne bačkory přirozenou cestou...
@FildasCZ (03.09.2013 20:48): Skvely je 12 turns per year MOD na Shogun 2 base campaign na workshope dostupny, skvela vec. Inac ma velmi serie ze od Empire maju tie txt subory zapakovane do nejakych sraciek a neda sa to editovat pohodlnym notepadom, clovek aby potom ako debil prehliadal fora a hladal mody, ked si to mohol za par sekund prepisat v subore aj sam... fakt debilny napad s tym zapakovanim.
@Majkee (03.09.2013 10:40): Tiez si pockam na aspon -50%, dovtedy sa ledacos aj moze zlepsit vdaka patchom ci nejakemu peknemu MODu.

Skoda toho 1 year per turn modelu, to je fakt FAIL, aj tak prve co tam budem instalovat bude aspon 2 turns per year MOD ako u kazdeho TW..... nemam rad casove obmedzenia 200-300 turnov, mna bavi kompletne upgradovanie imperia a pomaly systematicky postup dobyvania.
Nevíte jestli už další díly dávají zabrat grafice?Tady hraju,mraky jednotek,sekačka a grafika nezájem.