Rogue Company

01.10.2020
25.11.2020
30.03.2021

free to play

Multiplayerová střílečka ze třetí osoby Rogue Company nabízí plejádu hratelných postav zvaných Rogues s odlišnými schopnostmi. V jejich kůži se hráči utkávají v kompetitivních kláních v rozsahu 2v2 až 4v4. Hra nabízí v současnosti čtveřici módů od Extraction, ve kterém se čtyřčlenné týmy snaží nahackovat cíl před nepřítelem, nebo nepřátelský tým úplně vyhladit, přes Demolition, variaci na pokládání bomby z dobře známého Counter-Strike, až po mód Strikeout, kde celý tým sdílí určitý počet životů.

Jednotlivé módy jsou hratelné na rozmanitých mapách. Mezi jednotlivými koly lze za ukořistěné peníze pořídit lepší vybavení a zbraně. Za vydáním Rogue Company stojí matadoři mutiplayerových akcí z Hi-Rez Studios.

Rogue Company je bezesporu povedená multiplayerová střílečka. Dnes mi konečně "cinkla" platina a hra mne i po 55 odehraných hodinách stále bavila. Momentální hodnocení (73 %) je však naprosto adekvátní.

Ze hry je cítit kvalitní řemeslo. Módů není mnoho, ale já si stejně po 95 % herního času vystačil se Strikeoutem (zdejší variace na klasický Deathmatch), mapy jsou dobře navržené a zapamatovatelné, hratelné postavy se svými unikátními schopnostmi jakbysmet. Free to Play model je naprosto férový a i když jsou nové hratelné charaktery poměrně drahé (já si za celou dobu vydělal sotva na tři), rozhodně zde nejste oproti hráčům s nezbednou šrajtoflí v nevýhodě. Já nakonec nějakou tu korunu pustil z vlastní vůle a koupil si záměrně pitomý taneček a vánoční svetr na postavu :).

I když jsem si hru postupem času hodně oblíbil, musím uznat že Rogue Company nepřináší prakticky nic nového a v porovnání s drsnou konkurencí může časem trochu zapadnout. I když vše dělá vážně dobře, malinko ji chybí tvář či výraznější herní prvek, který by ji odlišil. Já si však těch pětapadesát hodin náramně užil a s klidným srdcem Rogue Company doporučuji zejména hráčům na konzolích. Těm 3rd person pohled sluší náramně.

Hodnocení na DH v době dohrání: 73 %; 3. hodnotící; hra je F2P na PSN

Pro: Jednoduché ale naprosto funkční mechaniky; zábavné střílení; férový F2P model; (relativně) vyvážené a zábavné schopnosti postav

Proti: Bohužel i přes dobře odvedený kus práce trochu generická střílečka; chybí hodnocené hry v módu Strikeout