Rock of Ages III: Make & Break

Rock of Ages 3: Make & Break

ACE Team •  Giant Monkey Robot •  SneakyBox (PS4, Stadia)
21.07.2020
14.08.2020

3 roky po vydání Rock of Ages II: Bigger & Boulder se balvan opět vrací v dalším díle série Rock of Ages, mixující prvky arkády a tower defense. Již klasicky je naším úkolem ničit balvanem nepřátelskou bránu a mezitím, co se balvan staví, vylepšovat obranu naší vlastní brány. Na základu hry se tedy moc nemění. K dispozici ale je nová singleplayerová kampaň, kde opět najdeme unikátní humor, známé historické postavy, například Caesar a Moctezuma, ale také fiktivní postavy, jako Krampus nebo Létající špagetové monstrum.

Největší novinkou je editor úrovní, v němž si můžeme vytvořit vlastní mapu a sdílet ji s ostatními hráči. Ve hře je ale i 6 arkádových módů a také online multiplayer až pro 4 hráče, přičemž u dvou hráčů je možné hrát i na jedné obrazovce ve splitscreenu.

• PS5 --
Fůha, tohle mi teda nesedlo. Viděl jsem pár videí z prvních dvou her a zdálo se mi, že se jedná o koncept, co by mě mohl bez výhrad bavit. Jednoduchá a taktická hratelnost v kombinaci s vtipnými výlety do historie... tak kde je háček? No, skoro ani nevím. Jednoduše se mi hra hrozně špatně hrála, vadilo mi ovládání, velmi brzo vyčerpaná herní mechanika, nevyhovující umístění kamery a nemožnost její úpravy, a nejvíc ten taktický obranný režim, ve kterém jsem se cítil, že snad ani žádná taktika vymyslet nejde a nakonec jsem si připadal jako sovětský plukovník, jen chrlící na nepřítele beze smyslu zástupy pěšáků čekající až nepříteli dojde munice. Nakonec to ani nezachránil pěkný výtvarný styl a historická okénka, na která jsem se těšil.

Hodnocení asi dávat nebudu, evidentně mi to nesedlo a nechci hře křivdit. Vyzkoušel jsem kvůli herní výzvě, ale tohle nebyl můj šálek kafe.