@Sasakr (22.04.2022 02:18): Hra to určitě nebyla vyloženě špatná, jen tehdejší konkurence byla přeci jen lepší - Motorstorm, Burnout, Split/Second, Blur, Hot Pursuit, Ultimate Carnage,... A dnes už takové hry mimo indie scény vycházejí zcela výjimečně. Pro mě je dnes král hra opět od Bigbeat - Wreckfest, který jsem si pořídil na PS5, Steam i Android.
Dohráno. Absolutně nechápu to hodnocení tady. V rámci žánru tomu nemám takřka co vytknout. Jen v některých závodech mi přijdou kritéria na 3 hvězdy téměř nesplnitelná. Jízdní model ale není klasickej kart racing, chce to trochu chytit do ruky. Smyk jde normálně přetočit. Grafika je správně šíleně přeefektovaná, ale občas je to na úkor viditelnosti. Škoda, že soundtrack je jen elektronická hudba.
Teda v pozdějších fázích je to fakt hardcore. Závody jsou easy, ale drifty a demolice... to se nedá. Ale absolutně nechápu to nízké hodnocení tady. Vždyť tomu v rámci žánru není co vytknout. Snad jen přespříliš kontrastní grafika (ve stínu skoro úplná tma), v který jede člověk docela často poslepu. Jedu v 4k60 a vůbec si to neumím představit v 720p30, jak to jelo na 7th genu.
Ta skleróza! Matně jsem si pamatoval, že už jsem tuhle hru kdysi zkoušel a hned jsem od toho utekl, ale nemohl jsem si vzpomenout, co mě tenkrát tak nasralo. Tak jsem to teď zkusil znova, abych si oživil paměť. A co to tedy bylo? Nemožnost si nastavit pro ovládání hry vlastní klávesy!!! Tvl, co to jako je? Už jsem se s tim setkal víckrát, nejspíš to byly vždycky nějaký předělávky z konzolovky do PC - u těch jsem měl většinou problém ze zprasenou grafikou pro PC verzi, ale u týhle hry mě zrovna grafika netrápí. Sakra, jak je možný, že někdo dokáže udělat normálně funkční závodní hru, ale nedokáže do ní udělat to, aby si mohl každej hráč změnit ovlád.klávesy podle sebe?! Nevěřim, že by to nedokázali, u jinejch her to jde - prostě se na to vysr****, že?
Neví někdo jak vyřešit problém : Failed to connect to ridge racer server? Firewallou to není díval jsem se... :/
@Borghal (21.04.2012 16:54): Stačí se podívat na Flatout 3 - ten se ani s ničím srovnat nedá :)

@kristmeister (21.04.2012 16:54): To neříkám :)

Jinak co se týče toho, že hry se srovnávají až poslední dobou, podle mě to tak bylo vždycky - vždycky bylo v recenzích hra podobná Half-life, hra podobná NFS, není to až teď - jak by jste jinak chtěli hry hodnotit - aby bylo něco nejlepší, musí to být lepší než podobný hry...
Srovnání s Flatout je na místě, když tuhle hru dělali bývalí členové studia BugBear, kteří vytvořili všechny původní Flatouty. Tahle hra prostě měla na víc...
@kristmeister (21.04.2012 16:29): No, zorvna k tomu boření - to úplně šťastně vyřešené není. Nespočetněkrát jsem skončil bouračkou protože jsem myslel že tenhle sloup je stejný jako ten druhý, který jsem pár vteřin předtím projel (bez turba) ... a ono ne.
jako jo, ale tahle hra nemá na sobě nápis: nový flatout nebo tak =) to s flatoutem nemá moc společnýho, vlastně skoro nic, když chceš něco rozbořit, tak musíš být rozjetej a ono ti to napíše jestli můžeš nebo ne.....tohle se dá možná srovnávat jen s NFS a i o spíš ne
Ale zase bez srovnání se nedá hodnotit... resp. dá, ale už tam nebude ani kousek objektivity.
Souhlasim s krismeisterem. V recenzich se posledni dobou srovnava prilis casto.
@Garion (21.04.2012 13:00): Ono se to dalo čekat. Ani Ridge Racer, ani Flatout... Navíc to prostředí je dost na jedno brdo a platí v něm divná pravidla (tenhle pilíř mostu lze projet, zatímco tuhle cihlovou zeď nelze projet atp.)
Musím uznat, že hra je takový průměr. Místo mi to připominá FlatOut, místy Burnout. Serii RR neznám, tak nemohu hodnotit, jestli je to dobrý nástupce. Musím říct, že BugBear to podělal, FlatOut je daleko lepší a měl by s ek němu vrátit.
Už trochu zabředám do OT, ale což, potřebuju si postěžovat :-) Chci nějakou arkádovou závodní hru, kde by se jezdilo po nesouvislých tratích různě po světě se supersporty i amerikami. Moje naděje se původně upínaly k reinkarnaci Hot Pursuit, ale to bylo zmršeno v duchu dnešní módy catch-up AI a omezení na jednu lokaci...
Z těch lepších závodních her z poslední doby mi v tom směry nevyhovují ani Flatout, TDU nebo Dirt, byť všechny mě bavily. Uniklo mi něco?

Já se chci prohánět po zasněžených Alpských serpentinách ve Ferrari F40 s více než 200 polygony, kruci! :- (

A co se RRU týče, to je zas další arkáda v klaustrofobickém temném městě s neony, jako kdybychom jich za poslední roky neměli málo :- /
Ridge Racer vzdycky byl o mega smycich a cela serie je na tom postavena a me osobne vzdycky prisla naprosto pitoma. V Unbounded jsou prave jen kvuli nazvu, i kdyz se tam moc nehodi...
Co jsou jen závody? Ridge Racer nebo Burnout? Imho oboje... tedy aspoň ty dvě co vyšly na PC, konzole já nevedu.
Já jsem teda docela zklamaný... pořád čekám na nějaký lépe udělaný Burnout Paradise... a tohle je v podstatě totéž, jen přibylo nitro, kterým se dají rozbíjet věci jinak nerozbitelné a ubyl volný pohyb po městě.

Místy mě to štve... člověk si tak jede bok po boku s AI soupeřem a ten najednou stiskne magické tlačítko a aniž by do mě nějak tvrdě vrazil, je to okamžité K.O. Nestává se to sice každý závod, ale už se mi to stalo v jednom pětkrát :D Jízdní model škoda mluvit, tady se zatáčky projíždějí zásadně brutálním smykem přes ručku, kdo to nedělá, je uncool loser :-) A k čemu je dobré, že protivníky lze "fragnout", když mají cca po vteřině respawn v rychlosti 100MPH ...? Taky se nedá přenastavit ovládání a co je myš to hra netuší vůbec. ...a mohl bych pokračovat. Přesto mě to trochu baví, ale jestli to není spíše proto, že jsem dlouho nic podobného nehrál.
ta práce se světlem je moc dobrá, takový závodní BF3 :) graficky pěkné gameplay taky ujde, ale mě to spíš připomíná Split/Second(hraje se ještě vůbec MP?)
No mne to naopak vubec spatne neprislo, jak jsem rikal drive. Po odjeti nejake te hodky v RRU jsem dostal chut na nejakou arkadu, vyhrabal nekolik disku s arakadama a ocekaval, ze se budu bavit. Instaloval jsem Burnout, NFS Most Wanted a Split Second. Ani jedna z techto her me nebavila tak, jako ten novy Ridge Racer. Jenze prachy na nej nejsou, HW na nej je jen s odrenejma usima (prumer 23-25fps pri snizeni rozliseni), takze se vracim k polosimulatoru F1 2010. A jeste premyslim, ze bych znovu nainstaloval Dirt 2 ackoliv Rally neni zrovna to, na co bych mel momentalne chut.
Ne to ne, ale dyť to skoro ještě ani pořádně nevyšlo, rád bych uvítal komentář.
Tak jsem to take zkusil a musim rict, ze mi to zase tak spatne neprijde. Nemam tenhle styl her moc rad, ale tohle mi prijde v ramci zanru docela slusne. Ale koncim. V prumeru nejakych 25fps je pro me trochu malo a graficky se mi to take nezobrazuje spravne (trochu podobny pripad jako ten podivny filtr v Mafii 2). Nic divneho, s grafickymi problemy se potykam prakticky u kazde druhe moderni hry (nebo jsem jen prilis narocny?).
no mě to tak špatný nepřijde, akorát je to docla těžké, ale grafiku to má parádní a hratelnost ujde =)
Rikam si, ze bych to zkusil ale mezi piraty je k dispozici jen nejaka varze, ktera ma asi 1.5Gb. To to ma skutecne tak malo?
Vypadá to jako arkádovější kopie Burnout Paradise (respektive BP s fyzikou Ridge Racera :D). Singl bude asi nuda, snad BugBear udělá obstojný multiplayer, klasické lobby a hned závod je už pasé, od toho tu je FO:UC.
Tak imho ne ze by byly pase, ale musi se presne zacilit a hlavne umet udelat, jako svyho casu Burnout Paradise.
@marwel (05.03.2012 11:29): Ja si rad zahraju i ultra arkadove zavody, ale musi to byt nejak poradne okorenene (co ja vim, proadny vylepsovani auta za penize, treba nejak radoby-RPG vyvoj postavy, alespon smesny pokus o pribeh spojujici ty zavody atd). A u arkadovych zavodu zalezi v dnesni dobe bohuzel krome pocitu z jizdy i na grafice. Jedinou vyjimkou jsou hry typu Rollcage, ty jsou ve splitscreenu zabavny doted :)