Je někde víc informací k tý licenci? O žádný mezinárodní esports licenci zaštítěný FIA jsem nikdy neslyšel a Google zdá se taky ne.
@USER47 (18.05.2020 17:00): Není to protimluv. Mezinárodní mistrovství České republiky znamená, že je to český šampionát, ve kterém můžou bodovat i cizinci.

Proto říkám, že je to oficiální šampionát, je to zaštítěné Autoklubem České republiky. Zmíněná e-sport licence je mezinárodní a je platná i pro jiné vypsané šampionáty v rámci eSportu spadající pod FIA. A v letošním pilotním ročníku je tato licence zdarma.
@Rapier (18.05.2020 14:24): Jen se zúčastni. Není důležité vyhrát, ale zúčasnit se :-) A není to jen akce pro opravdové závodníky, ale širokou veřejnost. Už teď je jasné, že na prvním závode bude více jak 300 účastníků...

Já se tohoto turnaje nezúčastním jako závodník, protože jsem součástí komise sportovních komisařů :-)
Co znamená "mezinárodní mistrovství České republiky"? To je nějakej protimluv, ne?

Jinak je vtipný, že k účasti musíš Autoklubu zaplatit za jakousi záhadnou e-sport závodní licenci, to taky slyším poprvý.
@Pluto (18.05.2020 13:08): velmi pravděpodobně se nezúčastním ale vypadá to moc dobře. Nemám na to skill, tisíce naježděných kilometrů, ani solidní volat s řazením a pedály.

Každopádně to vypadá jako super akce pro opravdové závodníky. :) Držím palce ať prezentuješ HD na bedně. :) Tedy pokus se účastníš.

Jen tak pro info. Na čem že to jezdíš a jakou máš na Rally výbavičku?
@Rapier (18.05.2020 08:41): Jj, jezdí. V ČR (ale třeba i Polsku, Španělsku, Maďarsku nebo Brazílii) je to pořád hodně populární. Velkou výhodou je ježdění pod vlastním českým online pluginem, kde je možné nastavovat různé věci včetně fyziky auta a hlavně přidávat vlastní tratě a nová (i stará) auta.
Podařilo se vytvořit historicky první oficiální Mezinárodno mistrovství České republiky v online rally, které začne již tento týden. Víc informací je k dispozici na oficiální stránce odkaz.
Kdysi jsem tu RBR chválil, pak jsem si znovu po letech RBR chvíli užíval díky NGP fyzice a teď jsem si opět po nějaký době chtěl zajezdit mojí kdysi oblíbenou závodní gamesu. A? Nic nebude! Kdybych to neviděl na vlastní oči, nejspíš bych tomu nevěřil. Vo co de? Tenkrát jsem hrál RBR na nějaký plečce, na který "frčel" Project CARS na ultra-low detaily/rozlišení ňákejch 10FPS a RBR se dalo normálně hrát. Teď když zkusim RBR na PC, na kterym jede v pohodě CARS, AC, Dirt Rally... , tak se RBR tak nechutně seká, že to prostě nejde hrát. Ne, nevysral jsem se na to hned, fakt jsem tomu věnoval čas, zkoušel různý nastavení ve hře i v nVidia GK, řešil Vsync, zkoušel nVidia Inspector (kterej už mi u nějaký hry pomohl), hledal info na internetu a když jsem tam četl rady jakože dát si do PC nějakou starou grafickou kartu, na který to šlo dobře, jsem si řekl, že "srandy" už bylo dost a seru na to. Ale je to škoda, ta NGP fyzika mě fakt bavila, ale tohleto sraní se kolem problémů s plynulostí grafiky jsem definitivně vyhodnotil jako ztrátu času a du vod toho. Stejnej problém byl i s rFactorem - přešel jsem na Automobilistu a je po problémech!
Hmm, tak ovládání se mi podařilo nastavit tak, aby se gamepad choval normálně, ale RSRBR mi hází nějakou chybu o chybějící fyzice, která je zjevně docela častá, ale řešení je tak maximálně reinstalace windows, takže na to seru. Škoda:/.
@USER47 (22.05.2016 19:39): Zkoušel jsem a nevěděl jsem si s tím rady, prostě nebylo možno nastavyt osy x,y a plyn + brzda mi fungovala jen jako na klávesnici. Zkoušel jsem to, ale jen na původní verzi 1000 let starou z CD a crackem, netuším jestli je i něco aktuálnějšího než verze 1.0. Ale za pokus nic nedáš, má to max 1,5 Gb, nainstaloaváno behem pár minut.
Máte někdo zkušenosti s tím, jestli se to dá hrát s X360 gamepadem? Trocha googlení naznačuje, že to vyžaduje nějaký s*aní s ovladačema, do čehož se mi až tak nechce. Zkoušel jste to někdo?
Vždycky jsem si myslel, že RBR je dobrý, ale nijak extra jsem z toho nebyl vodvařenej ani když jsem vyměnil klávesnici za volant s pedálama. Ovšem díky místnímu uživateli "Hoonza", který mě nasměroval k NGP fyzice, jsem se k RBR po delší pauze na zkoušku zase vrátil a celkem slušně jsem se povozil. S NGP fyzikou je to fakt lepší svezení a i když mě kdysi bavilo v RBR řádit s default fyzikou, s NGP mam tak nějak víc pocit, že hra opravdu simuluje závodní káru.
Vdávám to :/ Jdu si zahrát flatout 2 a smekám přede všemi co se v tom naučili jezdit ;)
@MarezCZE (02.10.2015 21:36): Diky uz jsem se bal ze to bez volantu nepujde :) s tim plynem uz jsem si toho taky vsimnul no uvidim jak dlouho u toho vydrzim zatim me to bavi ale jsem z toho dost vedle do ted jsem hral jen arkady tak je to trochu šok
@Kuba1911 (02.10.2015 21:19): Mam na klavesnici odehrano RBR mnoho sampionatu a naprosto bez problemu. Chce to hodne poklepavani a citu s plynem ale v pohode se to da. Jedine co me stvalo byl plyn a tezke udrzovani rychlosti to se da dost spatne.
Dnes rozehrano ale doufam ze to pujde i na klavesnici volant si kvuli jedny hre fakt kupovat nebudu ;) mate s tim nekdo vetsi zkusenosti na kalsnici nebo se to bez volantu fakt neda?
Jó, konečně jsem to rozjel bez pádů (po přeinstalování Win 7, i když minule to nešlo už od začátku čistých Win7, tak snad se to zase neposere), hodil jsem si tam tratě z RBR online s NGP fyzikami aut a tratí. To je nářez! Hned je to úplně něco jiného, doporučuji všem vyzkoušet.
Toto může být celkem zážitek, Oculus Rift DK2: https://www.youtube.com/watch?v=_ld3tUDh9os
Ale neměl bych na to nervy zprovozňovat to, po měsíci sraní se s tím se mi nepovedlo ani rozjet to bez neustálého padání.
Už by to chtělo moderního nástupce s pořádnou podporou manuální převodovky se spojkou, ten trapný plug-in je hodně provizorní nouzovka, bohužel.
Dneska presne deset let od vydani!

A furt v kazde diskuzi pod recenzi jakekoliv rally hry lidi budou brecet :)
No nicméně mám problém :/

Když hraju, tak mi hra zamrzne a vypne se mi do systému bez udání nějaké hlášky.

Windows 7 64bit.
Tak jsem doma z práce, oprášil jsem origošku z poličky :) a nainstaloval, aplikoval jsem úspěšně i ten Fix a nastavil rozlišení a vše šlape zatím dobře :)

Nicméně volant má zpoždění, přijde mi asi až zítra, tak počkám, na klávesnici hrát nebudu :D
@HELLER (20.03.2013 12:37): To asi bohužel, jednak Richard Burns je už nějakou dobu zesnulý, práva na značku má kdoví kdo. Ale asi ten hlavní důvod, tyto hry dnes nefrčí, vše musí být co nejjednodušší a nejpřístupnější > arkáda, achievmenty, efektnost > DiRT. WRC je sice asi 10x víc rally než DiRT, ale k RBR má přesto na hony daleko.
A nějaké zmínky o oživení této hry nejsou ? Nějaká příprava RBR2 :)
@HELLER (20.03.2013 10:03): Asi to někde ke stažení bude, po tomto jsem se nedíval. Zvuky neoficiálních aut závisí na tom, kdo je dělal. Některé auta jsem celkově povedenější a některé méně.

@Red (20.03.2013 10:33): Jo ta grafika svou autentičností působí pořád skvěle, i když by občas nebyl na škodu trochu detailněji vymodelovaný vůz s lepší texturou a občas nějaký efekt v modernějším provedení.
Hmm při pohledu na videa si řikám...to je fakt hra 9 let stará? Vždyď to má asi nejlepší grafiku co jsem u závodní hry kdy viděl. Škoda že neexistuje nějaká arkádová verze.
@HELLER (20.03.2013 09:41): Prvně si odjeď rally školu a aspoň jednu sezónu. RS RBR 2013 se určitě vyplatí, můžeš tam pak jezdit online turnaje, ale to ještě nevím jak. Ke stažení jsou navíc balíky aut a tratí, kterých jsou desítky a je jednoduché je spustit.
Pak je možnost rbr.onlineracing.cz a jejich online plugin, přes jsem jsem nějaké turnaje zkoušel už. Ten má stránky česky, na fóru mají 8GB balík tratí, ale auta musíš přidávat ručně přepisováním těch stávajících. RS RBR dělá to stejné, jen přes skripty a při ukončení vrací do původního stavu.
Jo děkuju.
Jinak má cenu dávat RSRBR 2013 ? Máš s tím zkušenosti ? Přidává to auta, tratě .. a co víc ? Upravuje to třeba i kvalitu zvuků aut ?
@HELLER (20.03.2013 07:19): Do odkazů jsem hodil plugin FixUp, který si tam určitě dej, opraví širokoúhlé zobrazení a hromadu dalších věcí. V RichardBurnsRally jen najdi rozlišení a napiš si tam svoje a ulož. Pokud nechceš, aby ti hra zamrzala při přepínání mezi okny, tak u Fullscreen= přepiše true na false. Možná to pak chce ve FixUp.ini přepsat WindowedFix z 0 na 1. Píšu to hlavy, mělo by to být nějak tak. Navíc opavuje i vertikální synchronizaci. Pro začátek to stačí.
Zdravím,
když chci zkusit zahrát tuto hru, existují nějaké patche, které vylepší jak kompatibilitu s Win 7 64bit, tak i grafickou stránku hry včetně podpory HD rozlišení ?
To bude tím, že jsem to video dal dohromady spíš z krizovek, které mi přišly na pohled tak nějak atraktivnější než čistá jízda, které je na ytb všude plno :-) S hudbou už je to věc názoru, každý máme jinou vkus a já jsem nejdřív použil hudbu a podle ní jsem stříhal záběry, zvuky v RBR jsou hrozné, tak jsem se snažil je použít co nejmíň
Mít to replay jako Driver 1, jak si v něm všecko nastavíš, dáš play, a máš film hollywoodské kvality :)
Hoonza: Ja te pochopil, ale jak jsem rekl, hodne zalezi na tom, jake moznosti ma replay prehravac. Kdyby v nem sly nastavit poradne kamery atp, stacilo by i jen prehravani vpred a prima konverze do videa, zbytek uz by se upravil.
No myslím, že jsi mě vůbec nepochopil, ale to je jedno. Kdybych měl jen natáčet replay tak jak je, tak by to nevypadalo tak, jak jsem zamýšlel.
Hoonza: Normalne se to dela tak, ze si ulozis celej replay jako video a potom to upravujes normalne v nejakem softwaru, ale tak nevim, jak vypada ten replay prehravac u RBR, takze je mozne, ze by to stejne moc dobre neslo.
Díky, no tak největší drbačka byla s tím, že asi 90% záběrů jsem si dělal komplet sám, prostě to není tak, že bych si zapl replay a pak jen v klidu frapsem nahrával. Musel jsem přes jeden program hýbat s kamerou abych ji dostal tam, kam chci, patřičně ji nazoomovat a vzhledem k tomu, že v RBR replayích není možnost posunout čas zpátky, tak to bylo hodně na dlouho a některé záběry jsem musel natáčet třeba 20x než to kompozičně vyšlo tak jak jsem chtěl. Kdo to s CamHackem nezkoušel, tak nepochopí :-))
Hoonza: Urcite je tam jeste misto pro zlepseni (samozrejme nepocitam ty cerne useky), ale jinak hodne dobre :)
Kdysi jsem trávil dlouhý čas tvořením takového promo videa, které by hru ukazovalo co nejrealističtějc, nebyl jsem ale schopen ho dodělat, tak jsem ho hodil na youtube aspoň v nedodělané verzi (v černých pasážích prostě chybí scény, snad se bude líbit:
RBR Promo (incomplete)
Dá, ale zejtra to zkusím na volantu. Snad ho na Win7 ještě rozchodím, protože už pod XPčkama měl nějaké problémy. Holt není nejnovější :)
To jsem si myslel, ale právě mě zajímalo jestli na padu se to hrát dá. Takže asi jo :).
Paul: Gamepad, na klávesnici se to nedá moc hrát.

EDIT: Musím říct, že se mi grafika líbí o mnoho více, než třeba u dema Dirt 2. Sice není tak hezká na pohled a nejsou tam žádný megacool wow efekty, ale vypadá to celé hodně realisticky. A to i přes to, že většina stromů a keřů je 2D. Hra to je ale těžká, citelně mi chybí možnost závod restartovat, pokud se někde rozsekám. Protože stačí malá chybička a už létají plechy. Pak mi zpackaný závod zkazí celou sezónu.
Špičkové rally závody, ani jsem netušil, že je mám (starší Score DVD). Objevil jsem je až dneska. Teď jsem asi po 2 hodinách udolal trénink :) Chvilku předtím jsem hrál CMR3 a ten se s RBR opravdu nemůže rovnat. Po Flat-Outech konečně dobré, úplně jiné a o mnoho náročnější poježdění.
Rally Bohemia se tuším taky dělá, ale tyto RZ se dají jezdit jen online s pluginem a mám dojem, že je to snad i nějak placené
jaj, nechal bych si libit Rally Bohemia.

Nevim me se s volantem vseobecne moc dobre nejzdi... mozna je to tim, ze trochu zanasi doleva a ze ten stul na kterym je pocitac neni zrovna nejpevnejsi :)
Hrál jsem to na volantu (Logitech G25) a je to fakt zážitek. Na šipkách se při troše cviku dá taky hrát, ale je to celkem o ničem :) Jinak doporučuji stáhnout nové auta, protože ty původní nemají úplně nejlepší setupy, ty novější jsou víc vychytané, jede se s nimi líp (a taky líp vypadají samozřejmě)...

Jinak kdysi do toho vyšla i nová trať - RZ Strýčkovy, podle reálné předlohy z Rally Příbram. Hodně povedená věc, ale dost obtížná - prostě český uskákaný asfalt, který vás nakopne zrovna když to potřebujete nejméně :)
no s volantem sem to neskousel, ovsem kdysi sem videl borce v herne jak s tim hooodne zapasi:), ale hrali to snad kazdy den, takze je to asi bavilo.....no chce to hodne casu si zvyknout, ja nez sem to "zvladnul" na sipkach, tak mi to naky ten den trvalo....
ja si kvuli nemu poridil volant bo vsude psali jak se to bez nej neda hrat... jestli nekdy zas zkusim, tak radsi bez nej :)
Todle je dost nedoceněná hra. Je to jediné rally, kde se ty WRCa chovají tak, jak zhruba mají a právě pro to ji tolik lidí nedokáže překousnout :) Stačí se mrknout na replay - žádná jiná rally hra nevypadá tak skvěle a realisticky v pohybu jako RBR. Je to vyloženě pro náročné závodníky :)