Obtížnost je celkem vysoko a první dohrání je celkem peklo. Krom zajímavého soundtracku (jedinou další hrou kde během hraní v hudbe na pozadí někdo zpíval a na kerou si vzpomenu je asi Dreamfall) a systému upgradů nemá moc co nabídnout...

Pokud se nerozhodnote s těžce nabitými body nakoupit upgrady a zaútočit na highscore. Pak nastává období volby vhodné zbraně, memorizace levelů, volby nejrychlejší cesty, hledání odpovědí na otázky koho, kdy jak střelit, aby z toho bylo nejvíc bodů a samozřejmě si při tom všem hlídat aim. A pak už jen za maximálního soustředění zpíváte ten který song - stejně je vaše podvědomí zachvíli bude znát nazpaměť a probíháte levely ve snaze dosáhnout maximálního skóre. Uf. Několik dní, ne-li týdnů jsem se tímhle bavil. Dneska mi to zní divně, ale musím přiznat, že to byla prdel.
A byl jsem na tom prvním místě :)

Pro: hudba, trans dostavující se při honbě za high-score O:-)

Proti: první zahrání je celkem obtížné

Jako malej jsem na svým kompu společně s Duke Nukem pařil jenom tohle. Stala se z toho srdcovka. Hra je na hardcore nečekaně hardcore :D Ale když máte hru na easy tak se to všechno ukáže. I když je to hodně rychlá střílečka kde se člověk prakticky nezastaví,tak společně s punkovou hudbou a absencí jakéhokoliv příběhu(tudíž také absenci jakéhokoliv přemýšlení nad hrou) my hra připadala tak neskutečně oddechová. Graficky to je opravdu hrůza, a i na tehdejší dobu už to nebylo nic moc ale má to přesně to co jsem od her vždycky chtěl ale nedostal. Opravdový oddech. Prakticky u všech her něco řešíte ale tady ne tady jen procházíte se skvělým soundtrackem na cestu .(No a zabijete pár nestvůr :D )

Pro: Soundtrack,jednoduchost

Proti: Krátká hrací doba

Freewarové tituly a zvlášť ty z tuzemské mám rád protože se mezi nimi někdy dá najít opravdu dobrý kousek a jedním takovým je právě i Rež. Na hru jsem narazil náhodou jak jinak než na DH a zaujala mě hlavně názvem (Od tvůrců hodně promyšlený marketingový tah :D) takže jsem ji ze zvědavosti stáhnul a po pár dnech povalování na flashce i nainstaloval. Graficky Řež vypadá hodně slušně a chvílemi ani nedává znát freeware původ. Zajímavé byly i různě se střídající prostředí a podobné je to i s nepřáteli kteří jsou poctivě zpracovaní a každý nejen odlišně vypadá ale i jinak bojuje. Jako i jiné hráče mě překvapila obtížnost a hned ve druhém levelu jsem se nestačil divit jak rychle mizí životy a odkud to na mě vůbec lítá. Nicméně bez této vysoké laťky by hra byla na pár minut a takto vydržela skoro hodinku skutečně zábavného hraní. Netradiční ale pozoruhodný je tu soundtrack složený z několika punkových písní. Na základce byl můj třídní zpěvák v jedné punkové kapele takže i já jsem na nějaký čas tomuto žánru propadl a i přesto že se dnes za fandu punku v žádném případě nemůžu považovat některé skladby jsem si s chutí po pár opakováních dokonce zazpíval ;) Škoda je jen absence příběhu, možná to chtělo alespoň nějaký text před misemi o tom kdo, jak a proč ale i tak je Řež sice amatérskou ale kvalitní a zábavnou hrou. A to třeba i díky systému vylepšování zbraní, zdraví či vlastního skóre.
Ke hře jsem přišel náhodou. A sice na Facebooku jedné kapely, která se o této hře zmínila. Ani nevěděli, že v této hře mají své skladby, až letos na to přišli :D

Hra rychle odsejpá a obtížnost dost graduje. Je to zajímavý herní počin a soundtrack je úplný herní vrchol. Písně skvěle ladí k atmosféře hry, kdy hráč chodí relativně rychle a ze všech stran na něj něco střílí. Jak rychle to začlo, tak rychle to skončilo. Hra akorát na jeden volný den :)

Libí se mi i easter eggy typu Hitler na vozíku a to bezva outro :) Písně svých oblíbených kapel jsem poznal a bylo to příjemné. Bohužel není důvod hru opakovat. Maximálně aby člověk vyzkoušel všechny zbraně. Hru jsem dohrál na normál.

Graficky to celkem ušlo, prostředí jednotlivých levelů bylo docela ok. Skákací level byl takový navíc a k ničemu. Škoda, že nebyla vidět zbraň. Vlastně jen crossair vidíte a to je vše. Ani ovládaní není nikde vysvětleno - ale to ostříleného hráče přece nerozhodí.

Pro: SOUNDTRACK, rychlovka na jedno odpoledne, easter eggy, stupňující obtížnost, vtipné outro.

Proti: Absence zbraně v ruce, skákací level, není důvod hru hrát znovu.

Tuzemské freeware tituly moc v lásce nemám, ale hra Řež mě zaujala hned na první pohled nejen kvůli názvu. Musím říct, že jsem se opravdu skvěle bavil, když jsem hrou procházel poprvé, avšak se k ní budu vracet už asi jen z extrémní nudy. Proto je smutné, že závěr s bossfigtem po splněných sedmi úrovních přišel tak po čtvrt hodince. I přes to jde o povedenou střílecí odreagovačku s dost rychlým adrenalinovým tempem a skvělým punkrockovým Soundtrackem, jehož některé skladby můžou být pro někoho příliš radikální... mě osobně to vůbec nevadilo.

Hra celkem obsahuje sedm úrovní s možným výběrem tří obtížností, po jejichž splnění získáváte body ze zabitých nepřátel nebo nalezených secretů. Za ty si můžete následně odemykat vybavení a schopnosti, jako je více zdraví, armor, vyšší rychlost, zbraně apod. . Kdysi bylo možné zasílat své score na internet a mohli jste se tak dostat v tabulce highscores až třeba na první místo. Bohužel byla tato funkce ukončena v prosinci 2008. Grafická stránka hry je dnes už dost zastaralá, ovšem kdysi rozhodně uspokojila.

Kdo tedy hledá nějakou rychlou odreagovačku na pár minutek zahnání nudy, neváhejte a vyzkoušejte českou hru Řež! Během prvního hraní se budete zaručeně skvěle bavit.

Pro: Skvělá odreagovačka, rychlé tempo, punkrockový soundtrack, odemykání zbraní a schopností

Proti: Krátká herní doba, nulová znovuhratelnost

Na tento mnou skoro zapomenutý milník při cestě k hernímu dospívání jsem si vzpomněl před pár dny úplnou náhodou. Kamarádka sdílela na Instagramu příběh podbarvený chytlavým textem: „Já vám dááám, pod polštááář, bombu velkou jak dům,…“ Následoval flashback na doby dávné, kdy jsem většinu her tahal z cédéček, nikoliv z internetu. ŘEŽ byla jednou z těch her, které jsem si tajně instaloval (a odpoledne zase odinstaloval), aby se táta nedozvěděl, co to hraju za chujoviny. Tenkrát jsem se do hry dokázal opravdu ponořit ani ne tak pro její hratelnost nebo grafiku, ale především pro výše avizovaný soundtrack. Řezat nepřátelé za zvuku řízného českého punku byla úžasná jízda. Koneckonců jsem díky hře (a dokonalé Nazi-Czech) objevil Totální nasazení, na které dodnes nedám dopustit, ačkoliv punk rozhodně není má krevní skupina.<span class="Apple-converted-space">

Odporná, ale stylová grafika, nečekaně náročná obtížnost, nabušený soundtrack a vozíčkáři v šaškovské čepici. To je ŘEŽ!

P.S. Dodnes mám na záložním exteráku složku „Soundtrack hry Řež“.

Pro: Na poměry freeware zábavná hra, soundtrack

Proti: Žádný příběh, slabá grafika

Nevím proč, ale měl jsem zafixováno, že Řež by mohla mít problémy se spuštěním na Windows 10. Přeci jenom je to stará freeware 3D akce, se kterou se dneska asi bude těžko někdo zahazovat. Zbytečné obavy. Hra funguje naprosto bez problémů. Je to rychlá a adrenalinová záležitost, která nutí hráče hrát jednotlivé mise tak dlouho dokud si konečně nevydělají na tu lepší zbraň, zdraví či brnění. Nic se nesmí ošidit. Každé vylepšení vám pomáhá k lepšímu výkonu.

Tady nejde o to, zdali dokončíte hru, ale jakým způsobem. Počítá se rychlost, přesnost a důslednost při vybíjení úrovní. Hratelnost funguje neuvěřitelně dobře. Nepotřebuje zbytečně promyšlený design, krásnou grafiku nebo inteligenci nepřátel. Stačí rychlost, headshot a přesné ovládání. Je radost Řež hrát. Pocit ze střelby je parádní. Bavilo mě hrát jednotlivé úrovně do zblbnutí a zlepšovat se. Bohužel to celé skončilo dřív, než bych chtěl. I při častém opakování misí mi stačila hodina, abych odemkl všechny zbraně.

Rozhodně to byla hodně překvapivá hodina. Nečekal jsem, že Řež bude tak dobrá hra. Výtky mám snad jenom k použité hudbě. Ne, že bych měl něco proti kapelám Totální Nasazení, Dukla Vozovna nebo Volant. Všechno jsou to ale takové sluníčkové kapely, které se do Řeže nehodí. Kromě toho mě rozčiluje poslouchat texty, když se musím soustředit na co nejrychlejší a nejpřesnější výkon. Jen málo FPS dokáže implementovat hudbu tak, aby mi nevadila. Řež není jedna z nich.

Celý koncept není vůbec špatný. Kdyby do toho někdo nasypal víc peněz, dal tomu větší péči a víc obsahu, klidně bych si to koupil.

Hlavního bosse jsem dal na první pokus. Zbyl mi doslova jeden bod zdraví. Nechápu, co mají symbolizovat vozíčkáři. Já je pokaždé omylem zastřelil a nebyl jsem penalizován.

Pro: rychlost, přesné ovládání, headshot, adrenalin

Proti: nepadnoucí muzika, jen krátká hříčka

Řež je takovou hrou od které jsem nevěděl co očekávat, zvláště jakmile spustily herní skladby, některé dosti radikální.

Počátek je obtížný už na Normal, postupnými upgrady se ale člověk neustále propracovává, aby stanul v dalších a dalších levelech. Nepřátel je mnoho a docela různorodých, a i přes nedokonalou grafiku jsem spokojen.

V rámci levelu se hodnotí rychlost, posbírání bonusů, počet životů na konci a počet zabitých - tento prvek mě nutil ke stále efektivnějšímu postupu - chtěl jsem docílit skore 36 000 bodů, tato cena pro mě znamenala zakoupení poslední zbraně - ultimátního raketometu.

Nakonec, po docílení všeho, jsem však od hry upustil. Podobně jako u Angry Birds Star Wars 2, jakmile získám nejlepší statistiky - hra pro mě ztrácí význam. I tak si ale někdy pustím jednotlivé skladby - mojí nejoblíbenější je "Nechceš mi dát pade".

65%

Pro: Hra ve které se lze stále zlepšovat. Vložené skladby. Ostré tempo

Proti: Některé skladby jsou poněkud radikálnější. Grafika by upgrade snesla. Hra není tak zábavná, abych po docílení všech vylepšení hrál znova.

Musím, říct že jsem tuto dnes již 21 let stařičkou českou střílečku hned od 1. chvíle miloval, pro její, na tehdejší dobu výbornou grafiku, perfektní intro, hudbu lahodící mysli i sluchu.
Sice jako poskakovací level na čas byl na hardcore skoro neuhratelný, ... kdybych neměl průpravu z Quka 2 a 3, ... ale když jsem se hecnul a chtěl, získat bazuku, ... nic mě nemohlo odradit.

Pro: úsměvné postavičky šášuli na vozíku, Hitlera, zombíci metající salvy projektilů, super garafika na tehdejší dobu a v Naší republice určitě nejlepší, pěkně zparacované zvuky hry, perfektní skladby tehdy i teď, skvělé intro, atd.

Proti: poskakovací level na Hardcore vám trochu vysosá nervy, když Vás s posledním životem sejme štír/pavouk, docela slušná lekačka v levelu kde je metro, a když Vaše postava umírá, tak vás z letargie vytrhne její řev ;+)