Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Resistance: Retribution

Resistance: Houfuku

79
4 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 3rd person akce *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
17.05.2009 PSP
25.07.2012 Vita
Vývojáři:
Humanity's hope begins with one man's retribution.

Prostořeký mariňák James Grayson se v řadách Britského královského námořnictva už něco nasloužil své vlasti. Ta stěží odolává náporu rasy invazivních parazitů, jež v prosinci 1949 vyrazila z téměř půlstoletí devastovaného Ruska na vyhlazovací tažení Evropou. Smrt bratra z Graysona udělala neřízenou střelu, která se po vlastní ose vydala likvidovat konverzní centra Chiméry široko daleko. Než stačili Jamese zatknout, stihl mstící se dezertér po souostroví zničit přes dvě desítky takových struktur. Zásluhám navzdory by neušel válečnému tribunálu, kdyby o jeho propuštění nepožádalo velení převážně francouzských odbojářů, Maquis. Dokáží si v Paříži společně poradit i s obludností tyčící se vysoko nad Eiffelovu věž?

Necelé dva měsíce po dílčím angloamerickém vítězství v Británii začíná operace Overstrike s cílem zopakovat úspěch v srdci skomírající země za kanálem La Manche. Paříže s centrální strukturou obrovských rozměrů má být dosaženo oklikou přes zruinované Porýní. Chiméra mění v důsledku londýnského debaklu strategii, kterak dál infikovat & expandovat a nedůvěřivý Grayson se opět nejraději probíjí sám. V každé z misí zasazených do vylidněných měst jako Rotterdam, Bonn či třeba Gerolstein rozkryjete plány stvůr, které na dobytém území stačily odpovídajícím způsobem zahnízdit, mimoto také zapojit do boje v Anglii nevídané sebevražedné a vodní formy. Vyspělá pozemní a vzdušná technika nepřítele plní úlohu minibossů.

Při přestřelkách využívejte krytí za překážkami, k nimž vkleče či vstoje automaticky přilnete. Váš arzenál je i tentokrát fúzí lidské a mimozemské technologie. Všechny střelné zbraně mají nějaký sekundární mód, zatímco plazmové granáty se lepí na protivníky. Měřák nad hlavou ukazuje zbývající výdrž občasného spojence, jehož angažmá po vytyčeném segmentu ukončí buď skript, nebo CGI cutscéna. Z některých situací vyváznete jen rychlým mačkáním tlačítek ▲OX■ v naznačeném pořadí. Propojení PSP a PS3 se spuštěným Resistance 2 (2008) v Retribution odemyká kampaňový Infected mode, kde zlatooký Grayson disponuje seberegenerací a dýchá pod vodou. Multiplayerové servery byly vypnuty 5. května 2015.

Dva týdny před pokusem osvobodit Francii z dusivého sevření chiméřích pařát se při obraně východního pobřeží Spojených států amerických vyznamenal hasič Tom Riley v rovněž handheldovém Resistance: Burning Skies (2012).


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.