Ta regenerace amputace nezpůsobují ty lahvičky, ale jeden zásadní twist z předchozího dílu... :D
Ethan je prostě "mrtvý"
@IceCreamYouScream (10.05.2021 17:56): Současně to částečně funguje i bez toho vysvětlení. Někde v nějakém file ze sedmičky myslím že je, že ty léčící lahvičky způsobují velmi rychlou regeneraci, i amputací pokud je to dostatečně rychle.

Ve světě RE kde jsou díky pokroku v medicíně a bioinženýrství možné šílené věci to vlastně působí normálně.
Tohle je už v tý sedmičce, na začátku useknutá ruka, pak mu to přišijou sešívačkou a je jako novej...Ethanovo ruce vůbec zažívaj středověk a přitom jsou očividně nezničitelný.
To jsem jedinej, kdo se alespoň na sekundu pozastavil nad tím, jak si Ethan nasadil useknutou ruku a vesele střílel dál? :D What the fuck? Je to aspoň někde vysvětlený nebo je to další japonskej standard nad kterým se nemáme pozastavovat? :D
Mě ty kladné recenze a lákavé prostředí přimělo dát další šanci Resi 7...a na třetí pokus mě to tedy konečně chytlo a užívám si to, dokonce jsem koupil i season pass, abych ten příběh měl komplet. Tak jsem rád že i VIII tu má zatím velmi pozitivní ohlasy.
Zo zvedavosti som na steame skúsil demo tejto hry, nakoľko tuto sériu absolútne nepoznám, nikdy som nič podobne nehral a tento žáner ma vôbec nezaujímal. Akurát som len zistil, že hra je pôvodom z Japonska.

Tak som to skúsil a hneď mi niečo udrelo do oči. To prostredie, bolo také povedomé, z časti "zaklínačovské" alebo karpatské, proste to jedno ako to nazveme. Ta dedina, tie povedomé maľby a nakoniec interiér toho gotického zámku niekde v Sedmohradsku kde bol ten hrozivo obézny obchodník. Nič podobného som zatiaľ nevidel, ale je to asi top za posledné obdobie.
@Bursoft (06.05.2021 12:17): zas ve 4 mi to přišlo ideální. Střelit do holeně a pak třeba s Adou dát efektivní kopačku se saltem dozadu. Bylo to drobátko over the top, uznávám. Ale člověk musel rozvážně mířit, nešlo střílet za chůze apod.

Na Remake 4 se proto hodně těším.
@SilentWolf (06.05.2021 11:50): Jako proti sedmičce je to dost přehnaný s tou akcí, ale třeba čtyřka a další díly byly zase hodně akční.. podle mě to chce nějak zkombinovat RE 4 a 7. A to prostředí je parádní.. Kupovat to teď nebudu, spíš kouknu na nějaký streamy, ale časem se k tomu třeba odhodlám, normálně jsem strašpytel, ale pokud to není tak strašidelný, tak to snad zvládnu :D
@Charllize (06.05.2021 11:28): no jako kdyby ta akce aspoň stála za to. Ale je to strašně neohrabané a ne v tom dobrém slova smyslu. Neohrabanost, chceš když se bojíš vystřelit, to je super. Ne když do nepřítele sypeš náboje po desítkách, netrefuješ se a mezi tím jak proskakují skrz model hráče a zakrývají celou obrazovku, tak na sebe leješ léčivky. A když už je moc zle, tak si pod nohy hodíš minu a doufáš v nejlepší. To fakt ne.
Recenze to má OK, tak snad se to bude prodávat. Nevím, dřív když vyšel novy Resi tak se u obchodu dělala fronta. Dneska už ani tohle není jistota.
Prej se u sedmicjy lidi moc báli, tak na základě odezvy osmičku capcom udělal víc ruzovejsi. To je jak u blbejch tohle, vždyť o to v ty serii jde aby byla desiva. Chtějí prodat víc, lidi by se báli tak to cely podelame. Příští díl bude na plazi s ruzovyma kockama a paintball pistoli :)
@Paul (06.05.2021 08:33): no tak pokud tě nechytla, tak asi ne. Protože právě tam je nejlepší ta první polovina. Pak je to akční pitomost, kde máš v inventáři 12 min nebo výbušnin či co to bylo, stovky nábojů do samopalu apod..

A zde je to bohužel takové prý od začátku. Ale tak, předbíhat nebudu. Zahraji si to určitě. Jen ne teď.
No, tak já si to zatím asi nechám ujít. Je to prý extrémně akční, nábojů máte pořád tři zadky, výbušnin taky. A ta akce se mi tu zas tolik nelíbí. Prostředí dokonalé, ale asi to chvíli počká. Škoda.
@Sykii (26.04.2021 20:06): počkat, jaký jass? :D já sledoval (teď už obě) videa na Games.cz a přijde mi, že na to jak Pavel Makal hraje každou hru co vyjde, tak tady s tím úplně extrémně bojoval a na základě jeho dvou průchodů bych si hru fakt nekoupil, protože tam ukazuje všechny ty neduhy, jako když do vás mlátí nepřátele, proskakují vámi jejich modely a vidíte jejich nedokonalosti protože jsou skoro furt u vás. Přerušují vám animace útoků apod.. a celé to vypadá jako jeden velký směšný clunkfest. Já včera hrál to druhé demo a úplně v pohodě. A Pavel zas věčně bloudil a osekával nepřátele nožem.. :D achjo.. Prostě herní novináři. :D

Každopádně uvidím no. Asi chci spíš Returnal a Resi8 počká. Ale těšil jsem se víc na Resi8 a Returnal jsem celou dobu hejtil. Je to teď divné.. :D :D
@Sykii (26.04.2021 07:29): mě to odradilo z gameplay videí prvního dema a včera navnadilo, když jsem zkusil sám druhé demo (ti novináři vrhají fakt špatné světlo na hry, když to hrají tak jak hrají). Ale pořád nevím, zda radši chvíli nepočkat.. :D
já doufám, že to bude také VR - takže kupuju až když to bude na PS VR. stejně jako předchozí díl. - tam jsem zaujímal během hraní tutéž pozici jako postava ve hře - takže například plížící se skrčený nízkou chodbou / tunelem pod podlahou - když v tom světla pomalu zhasínají a v úplné tmě po tom co se otočíte na vás vybafne "zombie máma"
Očekávám žhavou čtyřku s upírskými sestrami a BDSM seanci s jejich madam matkou, jinak no buy for me!
@marwel (22.01.2021 09:18): je to tak. Navíc ten sníh <3 nechci ti spoilerovat, ale pokud to bude jako první polovina sedmičky, bude to špica. Druhou polovinu sedmičky bych nejraději zapomněl.. :D

Jinak ten vlasatý týpek je někdo v sérii známý? Že to bylo odhalení dramatické jak "what a twist!?".
Graficky to vypada zase fantasticky. Ten jejich engine mam opravdu rad. Mam pocit, ze jsem za posledni roky nehral hru s realistictejsi grafikou nez jsou prave RE2 a RE3 a to u nich velkou merou prispiva k te spravne napinave atmosfere. Sedmicku jsem jeste nehral, tak snad to do kvetna stihnu.