Remnant: From the Ashes

20.08.2019

Mimozemská rasa The Root již celá tisíciletí pokračuje ve své dobyvačné cestě vesmírem a zanechává po sobě pouze spoušť a destrukci. Další zastávkou na jejich trase není nic jiného, než naše Země, kterou se jim taktéž povede ovládnout a vyhladit půlku lidstva. Není však vše ztraceno, jelikož přeživším lidem se povedlo objevit artefakt World Stone, dovolující vmžiku cestovat na jiné světy. Malá jednotka vojáků se tak vydává na misi najít zdroj síly The Root a osvobodit svou planetu...

Remnant: From the Ashes je third-person akce od tvůrců série Darksiders, odehrávající se v postapokalyptickém světě s prvky fantasy a po stránce hratelnosti značně inspirovaná sérií Dark Souls. Na rozdíl od svého vzoru se však souboje soustředí převážně na zbraně na dálku mnoha druhů, ne na blízko. Hra je taktéž primárně zaměřená na kooperativní multiplayer, který podporuje skupiny až tří hráčů. Herní svět sestává z celkem čtyř různých světů s unikátním prostředím i sadou nepřátel, mezi kterými lze libovolně cestovat a plnit úkoly. Hráčské postavy mohou levelovat, získávat nové vybavení a dále ho vylepšovat. Samozřejmostí jsou i obtížné bossfighty.

Tato hra je důkazem, že počítače ještě nejsou lepší než stroje. Zdejší náhodně generované mapy asi měly sloužit znovuhratelnosti, ale řeknu vám, raději si znovu projdu první Dark Souls sice se stejnými, ale dobře promyšlenými a krásnými levely, než Remnant, který má levely pokaždé trochu jiné, ale jsou všechny unylé, zaměnitelné, prázdné a nezapamatováníhodné.

I když se tvůrci sérii Dark Souls inspirovali, úplně nepochopili, jak v DS fungují bossové. Oni totiž jsou v Dark Souls možná někdy malinko OP, ale s trochou umu se naučíte číst jejiích pohyby a při každém dalším pokusu máte větší šanci, že je porazíte. V Remnant bosse přečtete docela brzo, tvůrci proto zvýšili jejich náročnost tím, že u téměř každého boss fightu na vás zaroveň posílají nekonečné vlny nepřátel. A ti umí velmi často i střílet. Takže nejčastěji chcípáte ne na to, že jste udělali nějaký špatný krok, ale na to, že jste se věnovali určitému nepříteli a pak vás zezadu zabil někdo jiný. Třeba i na dálku. A dávat si na všechny během boss fightu pozor je téměř nemožné. I ve dvou jsme některé bossy tak tak dávali a hrát to solo musí být ještě větší vopruz.

Jinak je to ale celkem zábavná hra. Střílení je fajn, zbraní je dost a každá je zároveň trochu jiná... jen mám pocit, že tato hra těží zejména z toho, že podobných her, kde by byl zároveň bezproblémový online co-op (hrát totiž co-op v DS je napřesdržku), zase tolik není.

Shrnutí:
Solo hráčům bych hraní asi úplně nedoporučil. Tato hra toho totiž oproti Dark Souls, Bloodborne nebo Ashen nemá zase tolik co nabídnout. Pokud jste na to ale dva, je to hned větší zábava.