Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Redout

02.09.2016
29.08.2017
14.05.2019
72
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Redout se řadí mezi pokračovatele dnes již legendárního Wipeoutu. Tudíž opět usednete do kokpitu futuristického "vznášedla" s raketovým pohonem. Můžeme si vybrat mezi několika druhy, přičemž každý se vrství do čtyř tříd. Své stroje můžeme upravovat v garáži, kde jim přiřazujete několik atributů jako rychlost, odolnost, ovladatelnost a další. V multiplayeru lze vyzvat až 12 dalších hráčů, se kterými můžete bojovat i zbraněmi.

Na rozdíl od Wipeoutu ale nesbíráte náhodně vygenerované zbraně během závodu, ale vybíráte si je před ním v garáži. Hru pohání Unreal Engine 4 a je také určena pro virtuální realitu. Mezi podporovaná VR zařízení patří Oculus Rift, HTC Vive nebo Razer OSVR.


Poslední diskuzní příspěvek

@Psyx (25.06.2019 10:40): no popravdě bych chtěl něco jako Wipeout kopii jako je Grip kopie Rollcage. Zbraně, perfektní soundtrack, herní kvalitu! Samozřejmě nejsi první který, píše stejné neduhy jako ty, no proto mi to zatím za to nestojí utrácet peníze. Otázka jestli někdy bude?!?

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 65
K Redoutu se upínaly zraky fanoušků zběsilého futuristického závodění, že by konečně slušný nástupce WipEoutů? Mé vzpomínky na WipEout, Rollcage nebo POD jsou dost vybledlé a tak si netroufnu srovnávat, ale musím uznat, že odpich vozítka mají a rychlost závodění se blíží k postřehovým vyhýbacím hrám. Tratě se často vinou divočejš než horská dráha: klopení tratě, vývrtky, skokánky a podobné záludnosti. Ani nečekejte nenáročnou arkádu, na první umístění se musí člověk dost snažit.

Grafika se mi líbila, aspoň co z těch rozmazaných šmouh kolem trati mohu soudit. Na dvou mapách jsem bohužel zaznamenal silné poklesy fps, takže detaily musely rychle dolů. Soundtrack dostal útrum jakbysmet, skladby nejsou marné, ale každá mapa má přidělenou určitou píseň a restartují se společně s tratí, z popěvku "darkness, darkness" bych se za chvíli zvencnul.

Kampaň je docela mohutná na závodní hru (s DLCčky), možná až na škodu, mapy se dost opakují a ani módy nejsou tolik odlišné. Tratě se mimochodem dají přeskakovat. Samotné závodění vždy skončí na co nejčistším průjezdu okruhu. Ve hře se pár zbraní nachází, ale osobně jsem prošel celou hrou bez jejich používání. Soupeři se v rychlosti zvuku defacto mění na projektily míhající se sem tam a rozhodně se s nimi nedají zažít souboje na tělo jako v normálních závodních hrách.

Pro: odpich a rychlost, šílené tratě, zlaté medaile nejsou zadarmo

Proti: soupeři, slabá ekonomika v postupovce, nevypočítatelnost gravitace/fyziky při skocích, občas sadističtí autoři představí novou mapu v instagib módu (jedna chyba=restart)

+6