@Ferdish (05.09.2022 19:43): To si asi aj počkám, ale stále pôjde z toho, čo som videl z pôvodnej verzie o veľmi odlišný typ hry. Ale tak uvidíme, backlog je veľký, len práve už dohranie Elden Ringu mi spustilu určitú hernú krízu - ako som to dohral, zrazu som nevedel pri žiadnej ďalšej hre poriadne obsedieť.
Tak som sa dnes konečne k tejto hre dostal.

Tento rok sú to pre mňa zatiaľ fakt žne, najprv Sekiro, Hades, Elden Ring a teraz očarený a pohltený týmto. Už teraz sa bojím, že čo bude potom, keď to dohrám. :(
@Adieu (komentář): Chápu samozřejmě, že hlavní trh zde byl konzolový a nebýt konzolového trhu, nikdy by nejspíš nebylo možné nasypat tolik prostředků a vytvořit tak masivní a krásný svět. Ale konzole nejsou pro své ovládání platformou pro střílečky, tudíž tamější akční systémy bývají tvořeny jinak, a co bych povídal, mnohem mělčeji a stupidněji. Neberte si to, konzolisti, osobně, miluji motocyklové simulátory a hraji je pouze na gamepadu, nicméně co je to skvělý kill se střelnou zbraní, o tom si můžete nechat leda tak zdát.

:D

Jinak ano, RDR2 klidně mohlo být ještě lepší, ale díky bohu za ty dary.
Jako mně je to jedno, ale moc nechápu co R dělaj. Třeba se fakt tak moc soustředěj na GTA6 že vše ostatní jde stranou. Což by bylo jedině dobře :) nebo na GTA5 online, což by bylo smutnější :D
Zas jestli odšťavní každého svého programátora jako citron a GTA VI tu bude v dohledné době, zlobit se nebudu. :D
@SilentWolf (12.07.2022 09:57): Hmm, tak nic.. Dokud to nebude ofiko, furt snad nějaká naděje je. Jinak si prostě někdy v budoucnu počkám zase na PC. Představa, že na obstarožní GTX 1060 a 4xxx Intelu to frčí líp, než na PS5 mě to nedovolí rozjet znovu, ještě 30 fps :D
Těším se, až si to s patchem zahraji znovu a připomenu si, že žádné jiné hry za to opravdu nestojí. :D
Za mě zatím nejlepší zpráva, že opravdu chystají PS5/XS patch na RDR2. Trochu mě mrzí, že odpískali remake té jedničky.

Na novinky se těším, ale za A) bude tak ta 5 let s jejich tempem a za B) už stejně nemají koule šokovat nějakou kontroverzí.. Počítám, že další GTAčko bude nuda, jenom zase technicky vypiplaná.
@BUMTARATA (06.07.2022 00:03): Já doufám, že jo :) vždyť koho dneska baví přejíždět lidi a mlátit šlapky bejsbolkou, s tím jsme se už vyblbli.

Ale nějaká nová ajpina by nebyla špatná, ale jelikož jednu hru dělaj 10 let tak pochybuju.
@Walome (05.07.2022 23:56): Jako to by se mi líbilo hodně, ale právě nevim, jestli není naivní tohle od té série vůbec očekávat, jako že by zašli tak daleko, že bys mohl dostat pokutu za blbý parkování…
@BUMTARATA (05.07.2022 19:25): GTA 6 bude masakr. Nez prisla petka byl jsem totalne bez zajmu protoze 4 mi prisla zoufala a celkove mi prislo ze clovek ze zabijeni slapek a delani bordelu tak nejak vyrost. A svete div se, GTA5 bylo relativne civilni a bordel se delal jen za Trevora.
No a RDR2 bylo tak pri zemi, ze doufam, ze gta6 na tom bude stejne. Technicky to bude jeste dal a ocekavam zase o neco immersivnejsi gameplay.

A kdovi, treba se dockame i interieru.

Na RDR3 si klidne pockam do 40, pokud jeste bude existovat stredni Evropa tak ja nikam nespecham.
@BUMTARATA (05.07.2022 19:25): souhlasím, jakkoliv mám GTA rád, tak bych mnohem raději viděl RDR3, nebo novou IP, třeba toho mýtického Agenta...a kdysi se dokonce spekulovalo že dělali na středověkém RPG, ale to byl asi skutečně jen rumor. Zajímalo by mě kdo vůbec Rockstar vede/drží vizi, když odešli Houseři i Benzies.
@ajne (27.06.2022 11:47): jasně však já se nehádám :)

Já mám třeba asi kliku a za tu dobu co jsem to hrál (měsíc v kuse tj 30 + hodin určitě) tak vše bylo ok. Já sám neškodil, nikdo neškodil mně (občas mě někdo zastřelil) a cajk. Ale jedna známá co to hrála hojně tak kdykoliv se objevil na mapě jiný hráč tak začala nadávat a bát se :D
@ajne (27.06.2022 11:47): Bežne to funguje tak, že ak niekto kazí svojim prístupom misiu či je toxický, hráči si môžu odhlasovať jeho vyhodenie. A pokiaľ aj náhodou odíde sám, misia sa neskončí a tí čo ostali hrajú istý čas v menšom počte, až kým im z queue nepríde ďalší záujemca. Netuším, prečo to napríklad u GTA Online nefunguje a miesto toho sa dejú absurdity, ako keď po niekoľko minútovom načítaní misie jeden z členov okamžite odíde a preto ihneď nasleduje ďalšie aj niekoľko minútové načítavanie do pôvodnej hry. Ani Red Dead Online na tom nie je z pohľadu užívateľskej pohodlnosti ideálne a chvíľami to až pôsobí akoby v Rockstare nikdy nehrali žiadnu kvalitnú konkurenciu, od ktorej by mohli odpozerať, ako sa to má vlastne robiť. Alebo akoby im to úplne jedno, keďže im to zarába tak či tak.
@Walome (27.06.2022 11:05): Vždyť to nerozporuju, jen říkám, že by to mohli mít nějak ošetřené, aby jeden troll hned neshodil x minut načítanou a konfigurovanou hru obratem a všem. Jinak mne se na tom právě líbí to, že si člověk zahraje s naprosto neznámými lidmi z různých konců světa. Ale bohužel je to tak, že v tak masově rozšířené hře je těch blbů dost, a nepochybuji o tom, že spousta z nich se hlásí do úkolů a odchází schválně jen pro to, aby prudili ostatní hráče.
@ajne (24.06.2022 20:13): nejde o to že je to blb co to z kazí všem, ale přijde mi že u těch cizích lidí nikdy nevíš co udělaj, kdy odejdou, jak moc to uměj, neuměj atd. Jako třeba u Fify je to cajk ale u nějakejch coopů mi přijde hrozně divný hráz s cizíma.
@Korbitch (23.06.2022 13:55): Problém u toho zahrání jednou dvakrát do roka je to, že se tam člověk dostane do jednoho pole s hráči, co u toho sedí pořád, a pak nemá člověk šanci, protože tihle to mají v paži. Nebo u GTA (u RDR jsem multiplayer nezkoušel) v případě loupeží naopak většinou dostal do týmu nějakého blba, který dokázal spolehlivě lehnout kdykoli se tým dostal trochu dál, což znamenalo reset mise. Nebo se člověk dočkal konečně začátku mise (našli se lidi, nakonfigurovala se postava, vše se načetlo), rozeběhl se, načež jeden z těch expertů se rozhodl, že se mu to hrát nechce, odešel ze hry a ukončil to všem. Takže cca z deseti pokusů rozjet nějakou takovou akci byl tak jeden hratelný.
Tak neříkám, že je to zázrak. Ale jednou, dvakrát do roka si tam jít zastřílet, proč ne...
A jinak musím uznat, že časové limity během úkolů považuju za největší demenci. Fakt nerozumím tomu, proč při lovu bandity mi běží čas. Místo toho, aby si člověk v klidu připravil strategii.... Hrozný nesmysl.
@M.a.t.t. (23.06.2022 13:37): jako nejlépe ohodnocená mise v coopu je to, že musíš něco někam dovézt přes půl mapy a trvá to cca 15 minut :D a to je celý. Trochu útočí AI, když máš štěstí, útočí i živý lidi, jinak se neděje vůbec nic.

A nejvíc línej mi přišel halloween event, kde máš misi, kde nabíhají lidi a ty je máš střílet - tak tady místo lidí byli zombíci. Zombíci na koník a s puškama :D jsem čekal prostě klasický zástupy línejch zombíků, ale oni jen reskinovali lidi. Nicméně kůň s hořícíma kopytama byl cool, to zase jo :)
@Korbitch (23.06.2022 13:04): to já jsem velkej fanboy ale online mě prudí. Dal jsem tomu aktivní měsíc kdy jsem to hrál každý den (i kvůli bonusům) a tím jsem skončil, občas to zapnu ze zoufalství s kámoškou a aspoň si pokecáme.

Mi přijde že tam vůbec není využitej ten svět ani téma, prostě taková Online game: The game.
@Walome (23.06.2022 12:49): Tak samozřejmě o tom onliny jsou. Já se tam zabavim klidně i sám.
Jo, střílet se s někým nemá moc smysl, pokud to nevyhledáváš cíleně. Když mi chce někdo napadnout misi, to mi vadí, ale chápu, že to k tomu patří a přidává to do toho napětí co bude, nebude. Když mě někdo sundá jen tak na ulici a mám tu správnou náladu, klidně tam s nim takhle budu půl hodiny blbnout.
@Korbitch (23.06.2022 10:06): to zkus. Když zapneš Moonshine, hra Tě vyplivne u moonshine, když si dáš Bounty Huntera, tak tě to vyplivne u šerifa atd. Ale ano, BH mi po koupě licence taky zmizel. Nevim proč (možná to jde vyvolat v menu ve hře?). Já vždy začínal na freeroam.

Celkový rank vidíš v menu v těch rolích (teď si nevzpomenu jak se to jmenuje). Vidíš tam i ty odměny které dostaneš. A level vidíš když ve hře zmáčkneš L1.

Ale jako ten online je děsně o ničem. To je fakt jen o tom že si pokecáš s kámošema a u toho děláte nějaký random eventy.

@Korbitch (23.06.2022 12:43): mně přijde škoda že ty respawny jsou děsně rychlý a skoro nemá smysl na někoho střílet protože ti to pak hned oplatí... tak o čem to je.
@M.a.t.t. (23.06.2022 12:29): Tak mám asi štěstí na lidi. Neříkám, že na debila nenarazim, ale tak prostě stačí vypnout a zapnout a už tam není. Mě se zase třeba včera stalo, že jsem doprovázel karavanu a najednou kolem mě začal kroužit hráč. Takže prst na spoušti a čekáš co bude. Jakmile se objevila nepřátelská NPC, začal po nich střílet a já si oddych :D Před cílem se mě pokoušel sundat nějaký mamlas od nádraží, ale stačila jedna rána z Rolling Blocku a frajer si mohl prohlédnout krásnou animaci kdo a čím ho sundal :D Jinak jsem si zvolil bounty huntera, takže lítám po mapě a lovim bandity. Do této aktivity ani nikdo nezasahuje, takže poho. Když člověk dostane chuť na divoký západ a nějaký to střílení, je to určitě lepší aktivita než jezdit po dohraným singlu a hledat náhodný enemáky. Single podruhé až bude čeština....
@Korbitch (23.06.2022 12:21): Vidíš a to ja mám úplne opačné skúsenosti. Naposledy keď som to zapol, asi po 2 hodinách som hru znechutene ukončil, pretože jednu úlohu mi permanentne ničil nejaký camper, ktorý si aj z nahlasovania robil dobrý deň a nikto proti nemu nedokázal poriadne zakročiť. Keď som chcel skúsiť inú misiu, tú mi zase znepríjemňoval hlúpy systém, ktorý odmeňuje napádanie iných hráčov a kazenie ich snahy. Tak som sa na to úprimne vykašlal. GTA Online mi príde po stránke obsahu celkovo lepší (hoci to teda nie je žiadny zázrak) a hoci sú kreténi aj tam, je možné si aspoň vytvoriť súkromný server pre tých, ktorí sa chcú venovať PVE obsahu a nie PVP. Red Dead Online toto nemá, alebo aspoň nemalo v čase, keď som to s ním vzdal.
@Paul (23.06.2022 11:06): A přitom mi přijde, že na něm fakt mákli. Když jsme to hráli tehdy, byl velký problém, aby se kamarádi dostali do úkolů. Dost často v něm byl třeba jeden s dalšími hráči a další dva se do úkolu nedostali. Na mapě bylo prd co dělat a celkově to působilo mrtvě. V sobotu jsem hrál s člověkem, který v tom má 800h a nestačil jsem zírat jak to všechno šlape a kolik je po mapě aktivit. A na rozdíl od GTA tu na kreténa moc často nenarazíte.
Jó, měl bych 3 dotazy. Kde najdu svůj celkový rank? Kde najdu rank bounty huntera? A koupil jsem si vyšší bounty licenci a teď když zapnu hru, vidim freeroam, moonshiner atd, ale bounty sekce je pryč. Proč?? A vůbec, jaký to má smysl tohle dělení? V čem se to projeví? Vyzná se v tom někdo?
@ajne (23.06.2022 07:52): nedivím se, já si o hře taky nic nezjišťoval. Jediné, co jsem věděl, že koním se smrksávaj koule a že se tam mění roční období (což nakonec nebyla pravda :D ).
Sláva, hurá. Stuttering zmizel. Po letech jsem se víc ponořil do onlinu. Nová sestava si žádala nové nastavení. Ultra, ultra, ultra, hele DLSS pohoda... Ale občas docházelo k ani ne vteřinovému zadrhnutí. V přírodě jednou za čas a třeba v Saint Denis při akci s ostatními hráči co chvíli. A tak jsem se vrhnul zase do nastavení. Hodně teda potrápilo, přitom benchmark s přehledem přes 100fps. No, a potom jsem si uvědomil, že lze přepnout na vulkan. No sláva :D A celkově mám dojem, že ten online poladili. Zatím dobré dojmy.
@Walome (22.06.2022 08:14): To je dobrý, já si počkám na ten remake :-D Jinak OK, to jsem vůbec netušil, že je to prequel. Nějak automaticky jsem počítal s tím, že to navazuje na první díl, a žádné recenze jsem nečetl, neboť si raději dělám obrázek sám. Takže tahle informace mi úplně utekla. Až tady v diskuzi.
@Garret (22.06.2022 16:46): Tak super. Mně teda obecně nevadí hrát starší hry a jednička mi přijde pořád hodně fajn (i když výhrady bych měla). Každopádně tak nějak tuším, že dvojka ji výrazně trumfne. A příběhově to snad bude ve výsledku jedno (kdo hrál jedničku v době vydání, taky příběh dvojky neznal :))
Sakra, a já si schválně pořídila jedničku, abych to hrála pěkně chronologicky, a vůbec mě nenapadlo, že dvojka je prequel a je lepší to hrát opačně...

Ovládání jedničky mi případá sice poněkud konzolový ("nečekaně"), ale relativně v pohodě. Ukládání je teda debilní. Jinak je to myslím i dnes furt dobře hratelný.
@ajne (22.06.2022 07:51): tak si od někoho půjč xbox a hezky si zahraj první RDRedemption se vznášejícíma se ikonkama domečku pro ukládaní hry a příšerným ovládáním :) jsem si to z nostalgie chtěl dát podruhé a nedalo se to. A to samý Vice ity - dřív jsem to hrál rok co rok a dneska na to nemám trpělivost.

Jinak to, že je to prequel, jsem nevěděl cca do poloviny hry, protože jsem si to samozřejmě nepamatoval :D takže jsi o nic nepřišel. Jen ten epilog je mnohem silnější, když víš co se děje pak a asi i dává víc smysl, proč Dutch přežil, ale jinak úplná pohoda.
@M.a.t.t. (21.06.2022 16:46): No u remaků a Rockstaru je bohužel teď trpká pachuť, protože to co provedli s trilogií GTA je pro mne nepochopitelné. Dát svoje nejslavnější hry do rukou externích patlalů a vydat nefunkční nedodělek... Nechápu, jak něco takového mohli dopustit. Dodnes originální verze zadupou v mnoha věcech remaster do země, a spousta věcí se už možná nikdy nezmění. Takže bohužel, asi vyhrála vidina snadných peněz. Pokud by ale byl remake ve standardech, na jaké jsme u nich zvyklí, tak by to byla bomba.
@BUMTARATA (21.06.2022 14:48): Ja si to veľmi dobre uvedomujem, iba som trpko konštatoval, že Rockstar by to dokázal zvládnuť, fanúšikovia by to ocenili viac než dosť, a miesto toho venujú čas niečomu, čo im očividne prináša zisk bez výraznejšej snahy.
@M.a.t.t. (21.06.2022 13:17): Prostředí je to nejmenší a taky nezapomeň na časový posun mezi oběma díly, v případné expanzi by tedy museli pro potřeby imerze updatovat celou část z dvojky, a stejně by se na ní nic nedělo, ale jako jo, asi bych se pochcal, kdyby oznámili (stand-alone) remake jedničky.
@ajne (21.06.2022 12:49): Najabsurdnejšie pôsobí, že v dvojke je už zakomponovaná takmer celá plocha, na ktorej sa odohráva prvý diel a i v tom epilógu pôsobí dosť nevyužitým dojmom. Keby teda Rockstar chcel, mohol by vytvoriť veľký príbehový datadisk v štýle remaku jednotky, prácu už majú čiastočne uľahčenú. Hráči by boli iba radi ale oni nechcú. A prečo by aj mali, keď miesto toho môžu radšej dolovať milióny z relatívne tuctoveho GTA Online a prípadne z ešte tuctovejšieho Red Dead Online :)
@Paul (21.06.2022 12:23): Aha, tak to jsem netušil. Jak si to člověk nemůže zahrát, tak se o to ani nějak nezajímá. Jinak remaster jedničky na PC, o tom se nějak mluvilo, ale jestli jsem zahlédl někde jen nějakou kachnu nebo se na tom skutečně pracuje nevím.

Jinak ano, RDR2, KCD a W3 které si tak každý rok dávám znova, a pořád se u nich skvěle bavím. U KCD by bylo super pokračování, aspoň bychom měli zase tip na výlet/dovolenou, Sázavu jsme si už prošli :-D