Record of Lodoss War: Deedlit in Wonder Labyrinth

27.03.2021
16.12.2021
28.01.2022

Deedlit in Wonder Labyrinth je 2D metroidvanie od tvůrců Touhou Luna Nights, vzniklá na základě série fantasy novel Record of Lodoss War japonského tvůrce Ryo Mizuna. Děj předchází událostem knihy The Crown of the Covenant a hráčům představí elfku Deedlit, probouzející se na zcela neznámém, snovém místě, aniž by věděla, jak se tam ocitla. Aby našla odpovědi na své otázky, vydává se Deedlit na dlouhou cestu skrze nebezpečnou krajinu.

Hráč je vržen do polootevřeného světa, v němž potkává nepřátelé i staré známé z předlohy, bojuje s protivníky, řeší hádanky i výzvy a hlavně prozkoumává nelineární mapu plnou tajných lokací a pokladů. Hlavní postava disponuje mečem na blízko i lukem s šípy na dálku, kdy lukem lze řešit i některé puzzly. Postupně během hry elfka získává také nové typy zbraní a předměty. Deedlit si také přivlastní dva typy elementů, vzdušného ducha Sylph a ohnivého Salamandra, propůjčující speciální schopnosti. Mezi oběma elementy si lze libovolně přepínat a využívat jejich přednosti dle situace. Element lze až třikrát navýšit sbíráním Soul Screamers po poražených protivnících, na druhou stranu se úroveň snižuje po utrženém zásahu.