@Isair (01.11.2012 21:54): Nektery obrazky vypadaji hodne sterilne, jakoby to nebyla rucne kreslena grafika, ale nejakej render.

Ted je jeste dulezity, aby ve hre byly i takovy ty trademarkovy sierracky vtipny ironicky popisky a komentare vsech objektu na obrazovce. Bez nich by QFG, Larry nebo Space Quest nikdy nedosahly takovyho kultu.
@Artran (24.09.2012 18:30): Dobry tak si to prelozme do normalniho jazyka : Two guys from Andromeda (puvodni tvurci SQ) sli za Activision s tim, aby jim bud uplne prenechali (za to, ze tam nekam placnou logo Activision nebo neco na ten zpusob), nebo za symbolicky penize (cca 1 dolar) prodali prava na SQ a Activision jeste uplne nebyli pripraveni na to, aby se ty bezcenny znacky zbavili.

@Bodkin (24.09.2012 18:29): Kdyz to nebude QFG 6, tak to bude zbytecna prace a nikdo to nekoupi. Coleovi nejsou jmena jako Sid Meier, aby hru prodali svym jmenem. Me a myslim ze i vetsinu ostatnich na Kickstarteru zajima hlavne moznost pokracovani oblibenych mrtvych seriich, jako je Tex Murphy nebo Larry, doufam ze se COleovi vydaji stejnym smerem.
Tak beru zpět. Space Quest tam není. Je to obdobná adventura od stejných tvůrců, kteří právě měli problémy s právy.

"Why don't you guys just go out and pick up the license to Space Quest?

If only it were that simple! We actually did take all the steps before even announcing the Two Guys From Andromeda were back together in the first place. We even talked to the VP with Activision in charge of the Space Quest IP. It wasn't ruled out that there may be something in the future, but for now, they aren't quite ready to move forward with anything on that. We did obtain approval to use the Two Guys From Andromeda name though."

EDIT:
@Bodkin (24.09.2012 18:29): Jo, už jsem to dohledal. Člověk by si měl věci ověřovat, než něco plácne ;-)
@MickTheMage (24.09.2012 18:16): Prava na QFG? Kdo? Pro Activision je to v podstate bezcenna znacka, tedy pokud se jejich CEO neopaji drzenim prav na stary herni francizy. Nemam v tom uz prehled, ale nepochybuju o tom, ze by to za slusny prachy strelili.
@Bodkin (24.09.2012 18:01): Bozinku to je vazne necekanej problem. Bud muzou nazev apod. blbosti "poupravit", aby nebyl stejnej, nebo ta prava muzou za prvni dosly prachy koupit. Pochybuju, ze by je Activision zbytecne drzeli, zustanou jim prava na vydani starych dilu na jinych platformach, novej dil by stejne neudelali, tady se IMHO nejde nedomluvit. Nedelejme z 15 let stary adventurni francizy dojnou kravu nejaky velky zly korporace.
@Artran (24.09.2012 17:45): To je prece rozdil, Spector na Thiefa nebo Deus Ex nechtel prachy od fanousku a to 15 pote, co udelal svou posledni hru...

Podle toho co jsem videl chteji udelat hru podobnou QFG, tak proc rovnou neudelaji 6. QFG s importem a svetem, ktery si fans oblibili v minulych dilech?
@90210 (24.09.2012 17:28): Tohle trochu nechápu. Jestliže jsou Coleovi talentovaní vývojáři, tak bych si myslel, že je dobře, že přijdou s něčím novým. Ehm, nebo ne? :-) S tímhle přístupem by Warren Spector trčel u ikstého pokračování Ultimy Underworld a nikdy by nevznikl Thief nebo Deus ex.
Je fakt, ze teseni na Score s Albionem jako prilohou nic neprekonalo. I kdyz na prvni Excalibury jsem tesil celej mesic :)
4Tulareanus - Might and Magic 6 vypadal skvele, nekdy v ty dobe jak vysla sedmicka jsem si dokonce kvuli nemu predplatil Score, protoze to byl bonus k predplatnymu, a koupil si oficialni prirucku hry, aby pak Andrew v uvodniku prohlasil, ze predplatitele misto sestky dostanou sedmicku. Byla to moje prvni (a plus minus nekolik kusu) i posledni originalka.:=)

Ishar trilogie vysla v cisle po Albionech, to me tehdy moc nenadchlo, pac Ishary jsem uz vsechny mel, byly dost rozsireny. Tehdy Score sklidilo kritiku za covermountovani starych her, ale serii QFG nebo Albion si porad vsichni pamatujeme, zato na "uzasny novy pecky" typu typu Spec Ops nebo G-Police sere pes.
Isair: Jj, to představování plných her v nadcházejícím čísel byl dobrý nápad co se marketingu týče.

A jo, ty plné byly skvělé (Incubation, Ishary, GK, Maupity Island..). Ale primát nejlepšího coveru drží Level :).
Ja si ešte pamätám, ako v čísle s Albionom sľubovali Ishar, čo ma tiež dosť zaujalo, ale čakal som a čakal a v najbližších číslach pokiaľ viem trilógia nebola, neskôr tuším už áno, ale to som už viac sledoval Level. (Tam ma potešil okrem M&M napr. Simon the Sorcerer 2).
Tul: V té době ve Score vycházely samé fajn hry, nejdříve třetí a čtvrtý QFG, poté první a vzápětí ihned Albion... také si pamatuji, jak mě tím článkem a screenshotama v předchozím čísle neuvěřitelně navnadili:).

Jen si pamatuji, že v jednom z těch čísel ještě slibovali sérii Space Questů na kterou jsem se opravdu těšil a které jsme se nakonec nějak nedočkali:(.
Najodlišnejšie na tej dobe bol pre mňa fakt, že originálky v krabiciach boli strašné cenové pálky a so "záložnými" kópiami to nebolo o nič lepšie, lebo vtedy nemal takmer nikto internet, alebo pomalý archaický dial-up, kde si mohol stiahnuť maximálne tak prehistorika. Ďalším faktom bolo to, že väčšina známych v okolí nehrávala vôbec RPG a adventúry a u nich som si skôr mohol zohnať arkády, akčné hry a stratégie. Preto bol napr. ten level (tuším 10/2000) úplnou spásou. Recenziu na M&M VI som čítal ešte v Score 54 (moje prvé Score) a keďže som mal skúsenosti fakt len s dosovkami a lacnými napodobeninami SNES hier, pričom takmer všetko to boli plošinovky alebo závodné hry, fakt ma ten M&M VI nadchol svojim konceptom. Pamätám sa teda, ako sme boli s rodičmi kdesi v nejakom inom meste na "nákupnom výlete" a ja som si vyprosil ten Level s M&M VI a trávil s ním dlhé jesenné večery. A ešte ako mi to vtedy pripadalo ťažké, prebiť sa cez prvý dungeon a všetky tie zvuky netopierov a kobier a tak. Je to zvláštne, ako si niekto povie "uff toto je ťažké, kašlem na to, nebudem to hrať" a iný "uff toto je ťažké" a motivuje ho to ešte viac k tomu hraniu. A Might & Magic VII som dostal ešte ten istý rok na vianoce spolu s Might & Magic VIII, ach to bolo slasti. :D A keď si ešte predstavím, ako dlho mi tie hry vydržali, nie ako dnes...
Tak to já jsem zase konečně začal dostávat kapesné a tak si říkám - co s tím? No a odpověď byl Level 2001/09 - strašně drahej a luxusní časopis (na tu dobu - 170 Kč). Plná hra tuším nic moc, ale koukám na poslední stránku a tam - v příštím čísle bude jako plná hra MM7. Tak jsem o tom přemýšlel, přemýšlel a nakonec se naštěstí rozhodl správně a následující týdny (nebo to byly měsíce) strávil prozkoumáváním krás Erathie.
To je pre mňa strašná nostalgia, ako som po úspešnom ukončení prvého ročníku na gymnáziu dostal v jeden slnečný deň peniaze od rodičov na "nejaký časopis s cd" a tak som došiel do trafiky a zaujal ma Might & Magic VII na obálke (VI som poznal, i keď som ho prvý raz hral, až keď bol ako plná hra v LEVELi, ďalšia nostalgia) a tak som si to kúpil a ani domov som nevydržal a už po ceste to odbalil, že aké sú tam teda plné hry a z obrázkov vyzeralo QFG1 na prvý pohľad absolútne sympaticky a potom tam bolo, že "příště" a nejaká hra, že Albion, strašne vychválené v tej "upútavke" a že oh, to budúce číslo musím mať tiež. Takto nejak sa rodia herné lásky... :)
Nj, ty jsi o něco starší (~ 3 roky), já v r. 1999 snad ani nevěděl, že Score existuje. Naštěstí jsem taky měl šťastnějšího kámoše, který měl na disku právě QFG1 ze Score.
Tak teď jsi mě donutil prohledat krabice s kolečkama a vyhrabat to starý CD. Máš pravdu - dabing tam je, myslel jsem, že ne. Ale ztrácím se v těch verzích - Score menu mi nabídne instalaci Windows verze QFG4 (tu bych se už ale ani nepokoušel spustit) (s volitelnou češtinou) a DOS verze QFG4 (s češtinou). Jinak já sám mám to CD z bazaru (ale už je to pár let, co jsem si ho koupil), takže se možná sehnat ještě dá.
Na Score CD byly 2 verze, jedna disketova a jedna CD s dabingem, ta nicmene nebyla prelozena do cestiny, coz je ale z dnesniho pohledu spis plus, i kdyz ty preklady nebyly uplne spatny.

Kristalove cisty freeware je remake QFG2, mimochodem opravdu vyborny.
Jo, QFG4 ze Score mám doma, ale je to jenom podřadná verze bez dabingu. (QFG1 Score verzi mám taky, ale o trochu míň legálně.) :-)
Na abandonware webech (obzvláště těch solidnějších) se virů asi příliš bát nemusí;).
Jo, tak na viry jsem zapomněl, to s tebou souhlasím, ALE vzhledem k tomu, že QfG 1-4 jsou dosové hry, které spouštím v DosBoxu, tak si myslím, že moc škody v tomhle případě viry napáchat nemůžou (v nejhorším ti smažou namountovanej adresář). Jinak za sebe doporučuju pro QfG 4 aplikovat New Rising Sun's patch (NRS) a rozhodně hrát tu nadabovanou (Gimlim) :-) CD verzi.
ugraugra- Bohůžel je to tak jak psal TombSpirit, Guest for Glory na GoG vůbec není.

Prostě zatím musím jen vyčkávat, z warezu jsem už hodně dlouho nic nestáhl, ne jen že stejně nevím kde bych tohle hledal ale zároveň se snažím vyhýbat warezu i z důvodu virů, nerad bych si natáhl do pc nějakou škodlivou mrchu :).

Oni také tvůrci nemálo kdy (pokud není jasný vlastník práv na značku) své hry uvolňují volně ke stažení - viz Conquest nebo Perihelion.

U zmíněného gogu je problémem, že peníze z většiny jdou velkým distributorům, kteří se na hře nijak nepodíleli, ale vlastní "jen" danou značku (EA, Activision).
Já teda nevidím (minimálně morální) problém v tom, že pokud hra není legálně k dispozici (nějaké archivní kousky z ebaye za $100 nepočítám), tak si ji prostě stáhnout (zvlášť pokud máš v úmyslu si ji koupit, až bude někde dostupná). Už taky dlouho čekám, že by se QfG mohlo objevit na GoGu, ale zatím furt nic.