Giovanni: Co ti brání? :)

Btw, trochu podobné jsou jiné Questy (Conquest nebo King), nebo některé tituly Legendů.
Tuhle hru a značku mám strašně rád, divím se že v ní nikdo už nepokračuje. Mimochodem ta hra má nádherný grafický styl. Co bych dal za možnost si to znova zahrát.:)
4Malignus - Spis to vychazi z fantazie autorek a znalosti povesti ruznych kultur...
Musa: hlavne ten les a chodenie tam bez mapy, človek mal fakt pocit, že sa stratil v obrovskom lese :D
Já mám pocit, že QfG / KQ vycházejí z nějakých románů či povídek. Podobně jako Phantasmagoria. :-)
4Drolin - Myslim ze ne, cetl jsem kdysi nekolik rozhovoru s autorkou QFG Lori Ann Cole a tam vetsinou zminuje z ceho serie vychazi, zkus to vygooglovat. Pripadne to nekdy (nejlip po statnicich) muzu oskenovat ze Score a nekam hodit. Prvni dil KQ byl mam pocit snad i driv, nez gamebooky, nevim.:0)
Takhle v menším rozlišení jsou ty lokace ještě hezčí než na velkém monitoru.

Btw, nevychází QFG/Kings Quest série z gamebooků?
4Isair - Ale tak to vis, ze jsem treba 1. nebo 3. dohral i za zlodeje. A v ty kombinaci povolani vidim velky plus cely serie.

Vrhani dyk imho nebylo jen ve VGA verzi, ale i v puvodni EGA verzi, protoze ten remake na soubojovym systemu originalu nic nemenil.
Já nejradeji hraji za čisté povolání (moc to nemixuju), takze ted mam naprosto "obycejneho" zlodeje, ktery neumi kouzlit, ale i tak je to zabava.

QFG 3 pravda neni moc pro zlodeje, ale paradoxne me prubeh hrou za nej bavi i ve 3. díle nejvic (oproti ostatnim charakterum), preci jen neni nad to okrast jak Simbani o Magicky buben, tak Leopardy o Kopi Smrti:) (a ne se je jak blbecek snazit presvedcovat), navic vytrenovany zlodej ujde i v melee soubojich (v QFG 2 VGA pak navic pri soubojich muze hazet dyky) a vetsinu tuzsich nepratel muze jednoduse obejit/proplizit se (i kdyz nema problem ani s jejich odstranenim). Ale nejvic se mi za zlodeje libi asi QFG 5, kde prakticky velkou cast hry muze projit stealth a nepratele omracovat obuskem.
4TombSpirit - Proste jen nerad hraju za zlodeje...

Je pravda, ze v prvnim dile toho uvidi asi nejvic. Jako jediny se dostane do gildy a toho domu vedle obchodu, ale v dalsich dilech do mist pro zlodeje dostanes vsechny postavy, ale zlodeje nedostanes na souboj magu do leopardi vesnice nebo na turnaj o leopardi zenu ve tretim dile atd.. Imho si hru nejvic uzijes hranim za jina povolani s tim, ze si das ty zlodejsky skilly.
90210: Taky možnost, já jsem se ale nemohl smířit s tím, že v jedničce nenavštívím zlodějský cech (potom, co jsem ho objevil). S přesvědčením ale osobně problém nemám, protože na průběh hry to nemá moc vliv (kromě Honor v dalších dílech) - neměl jsem prostě pocit, že bych tím někomu nějak ubližoval. :-) (Naopak jsem musel vidět úplně všechny lokace, které QFG1 může nabídnout.) A navíc to ukradení několika krámů je nic proti decimaci obyvatelstva zdejšího lesa.

EDIT: Hmm, takže za čistého zloděje z přesvědčení nehraješ, ale plnit zlodějské úkoly ti nedělá problém... :-) (Já beru zloděje, aspoň tedy v QFG, prostě jako někoho, kdo se umí tiše a obratně pohybovat a řeší úkoly "mazaně". To jak s těmito schopnostmi naloží, už je něco trochu jiného.)
Naposledy jsem celou serii odehral za maga, kteremu jsem pri tvorbe / exportech daval body do skillu, ktere neumel, takze se z nej casem stal jack-of-all-trades. V prvnim dile se samozrejme jeste do zlodejske gildy nedostal (to muze jen zlodej), ale v dile druhem uz umel (mj.) lockpick a stealth, takze vesele vykradal baraky a plnil ukoly pro sefku zlodeju. Treti dil neni pro zlodeje staveny, neni tam ani zlodejska gilda, ale ve ctvrtem dile muj mag opet nemel problem dostat se do zlodejske gildy a osvobodit jejiho sefa a to same vcetne kradeze praveho black birda v dile patem. Hral jsem tedy za maga, ale hru jsem si spestril prakticky vsemi vychytavkami hry za zlodeje, za cisteho zlodeje se mi z presvedcecni totiz v zadne hre moc hrat nechce. Muj mag-vseumel navic v 5. dile vsechny kosil v melee boji v arene.
Já jsem si taky oblíbil zloděje, protože v jedničce je to tuším jediný charakter, kterému můžu přidělit body tak, aby uměl úplně všechno (ano, uznávám, Parry moc smysl nemá), a taky se může tuším jako jediný dostat do cechu zlodějů (ostatní myslím neznají ten "signál", i když teď mě napadlo, že se ho možná můžou naučit od Bruna). (Jinak mně je nejbližší mág, zvlášť mám rád to "hromadění" kouzel, kdy ve čtyřce už jich mám snad 30. A taky se snažím hádanky řešit nejprv kouzly, i když (nebo možná právě proto, že) je to IMHO často ta nejlehčí varianta.) Umět všechno může ulehčit řešení některých hádanek (teď mám na mysli celou sérii).

Dvojku a trojku jsem proletěl relativně nedávno a ze zvyku jsem si vybral taky zloděje (taky jsem hrál obě hry prakticky poprvé), i když myslím jsou zde nějaká místa, kam se dostane jenom bojovník.

No a ve čtyřce, což je poslední hra ze série, kterou jsem hrál (i když kvůli bugu - smrt Domovoiovi zatím nedohrál), jsem při importu zase klikl na "Thief"... (Ani čtyřku jsem nikdy pořádně nehrál...)

Teď bych chtěl nejprv dohrát Dragonfire (každý den se modlím, aby se QFG série objevila na GOGu, i když i vzhledem k počtu verzí a bugů ve čtyřce to asi nebude jen tak) a pak asi projedu celou sérii s mágem a až se k tomu dostanu znovu, tak s bojovníkem/paladinem...
Tak rád bych se zeptal, jaký charakter (Bojovník, Mág, Zloděj /popř. Paladin/) v Quest for Glory sérii preferujete? Popř. pokud máte pro nějaký díl oblíbený raději jeden druh charakteru a v dalším díle hrajete raději za jiný, tak sdělte.

Já teď snad poprvé hraji celou sérii se zlodějem (dříve jsem už sice všechny díly se zlodějem odehrál, bohužel s nově vytvořenou (neimportovanou) postavou). A řekl bych, že hra za něj je taková nejzajímavější (navštíví velké množství rozdílných lokací), ovšem i za ostatní charaktery je hra velmi zajímavá. Výběr to je těžký, ale na druhé místo bych umístil Mága a na třetí tedy Bojovníka/Paladina (který má podobný průchod hrou jako bojovník, pouze v QFG4 má několik "větších" změn), kterého(které) na poslední místo umistuji hlavne kvuli vcelku primocaremu, oproti ostatnim charakterum mene zajimavemu postupu hrou. No tak tedy za který hrajete nejraději vy?
No nak u toho keriku, jak jsem musel na nej hazet kameny, tam staci zvysit rychlost hry na max a hra prestane padat. Pak je tam jeste jeden crash s chernovy wizards a ten mi vyresil teda dosbox popr. ten Turbo.
Jo aha, no tak doufam, ze ti alespon ta verze z dj old games pujde bez problemu:), alespon mne sla pekne (pouze jediny crash, ktery vyresilo zvyseni rychlosti hry na max.). Ale i tak jsem si ji radeji opatchoval vsemi dostupnymi patchy.
Isair: zle si ma pochopil, mne tá postava normálne naimportovať tuším išla, aj som chvíľu hral, ale neužil si to, kvôli tým crashom...
No podľa mňa idú, ale bez problémov asi nie, ja som importoval len z trojky do štvorky, ale štvorka mi potom nešla no...
to nerikej ni z legrace, protoze remake dvojky je pro me asi jedine rozumne schudne reseni jak celou serii nekdy projit. opravdu nepredpokladam, ze bych se v dohledne dobe do puvodni verze druheho dilu pustil a dokonce jej zdarne dokoncil:)
ja som pôvodne chcel, ale ťažko by to bolo možné, keďže som hry prešiel v poradí 1,3,5 :D a mimochodom skúšal som použiť save z jednotky do remaku dvojky a nechcelo mi to vôbec vziať.
dohral tu nekdo celou serii s prenasenim postavy od jednicky az po konec petky?
Díky moc, kurnik, mal by som sa učiť na skúšku, ale mám nutkanie to ísť vyskúsať. :)
No mne to v tej bažine padalo vždy keď som to hral doma a nie u kamoša, a aj v dosboxe, aký je priamy link na to dj old games prosím ťa?
Ta win verze mi prisla jeste zabugovanejsi a kupodivu mi ta dosova pod win sla lepe.
V te bazine to resi budto dosbox, nebo prave ten Turbo program (nebot je to zpusobeno rychlosti procesoru).
taky jsem nikdy nezazil bezproblemovou verzi... zvlast ten bug s padanim hry v bazinach byl smrtici (az neprekonatelny - reseni?)
Časom to ešte skúsim, dík. No ja som skúšal cez windows, cez dosbox, malú verziu, verziu s dabingom, anglicky, s českými textami, a potom ešte asi dva rôzne patche a nikdy to nepomohlo...
Last jedi: QFG4 doporucuji hrat v dosboxu, napriklad si muzes stahnout na Dj old games nejaky balik, ktery jiz obsahuje dosbox (hra se spousti tedy automaticky v dosbxou), opravuje to dost chyb (krere jsou tedy zpusobene hlavne rychlosti procesoru), dale co si pamatuju tam byl nejaky bug, na ktery pomohlo zvysit rychlost hry na max., samozrejme radeji doporucuji i na zmineny balik si radeji jeste stahnout vsechny dostupne patche (nevim jestli je balik obsahuje, ale mozna ano). Jinou alternativou je potom Turbo program (kterym muzes snizit rychlost procesoru).
Ja som mal v QFG4 problém s tým, že mi to v určitých konkrétnych situáciach padalo a to som skúšal dve rôzne verzie hry aj patch, ale raz keď budem mať dostatočne náladu, nerviť sa s tým a ešte to poskúšať, tak to snáď aj dohrám. Momentálne by som mal dohrať ten remake dvojky, ale už som to asi trištvrte roka nezapol, ale tak ono mi to (dúfam) neutečie. :)
JJ, na čtyřku se (znovu) chystám a doufám, že se bugům nějak vyhnu (nebo se vyhnou ony mně).
A nějak matně si rozpomínám na to, že nepomohlo odpočívat (např. hodinu), ale musel jsem "doopravdy" čekat - tj. čas strávený odpočíváním se nepočítal.

Last jedi: Sry za zmatení, já jsem míchal dvě herní situace (Bruno před městskou zdí a rozhovor)
pro me byla nej atmosfera ve ctverce (zel komplikovane bugama), remake jednicky nasleduje hned za ni
Tombspirit: Pokiaľ viem, tak s Brunom sa dá rozprávať len keď stojí opretý o mestskú bránu. v situácií on + bandita treba počkať a potom sa bezpečne odtiaľ dostať.

btw: ohľadom tých game over som nikdy nepochopil úplne ten, kde sa hráč dotkne týpka stojaceho pred kasárňami a potom je tam čosi ako "ta podlaha se hýbe" game over, wtf? Inak je to rozhodne môj najobľúbenejší diel, prešiel som ho asi 7x :)
Už jsem to chvíli nehrál, ale není to ten, jak na něj stačí použít lupičský signál? :)
Jo tam jak potkas Bruna, ktery te chce zabit dykou, tak musis na urcitou dobu pockat (coz je i docela logicke), nez odejde a az potom to projit, kdyz tam jdes ihned tak ho potkas a game over:).
Já jsem měl vždycky problém dostat se pryč po tom rozhovoru mezi Brunem a tím druhým banditou. Ať jsem šel kam chtěl, v 95% případů jsem tam potkal Bruna a jeho dýku...
A taky mě dostalo, když jsem zjistil, že pro ty body, co mě chyběly do 500, je potřeba s Brunem promluvit (nebo možná mu i dát money, teď už si nejsem jistej) A (!) odejít z obrazovky. Ty body přibydou až potom.
Co se týče banditů, tak ten co si u vchodu do města hází s dýkou je celkem předvídatelnej. Nelíbil se mi hned od začátku. :-)
situace, kdy jsem se vcelku pousmal byla mimojine ke konci hry pred sidlem banditu. hlidal tam minotaurus s kyjem (ve kterem je ukryto 50 minci) a po jeho porazeni se hero nadme pychou s hlakou" "JA JSEM ALE ZLEJ!":)
na zaverecne slavnosti je potom minotaurus pritomny v davu slavicich, ale v obvazech
Ano, presne tak. Pokud si dobre vzpomina, tak smrt dracim dechem měla práve jeden z těch vtipnějších komentářů k úmrtí. Tohle je vlastně jediná hra, u které můj hrdina umíral schválně, abych si přečetl k jeho smrti koment. :-)
preklad do cestiny byl vubec kvalitni, delala ho tenkrat prave redakce score a remake jednicky vysel jako plna hra u casopisu az po vydani tretiho a ctvrteho dilu, takze v tomto uz meli asi trochu praxi:)

smrt ve hre nasledovala tusim take po vypiti draciho dechu v hospode, kdy se hrdina promenil na hromadku popela:)
Zajímavé byly i způsoby smrti hlavního hrdiny, například: "Sežrala tě tma..." nebo "Noc tisíce tanců" ... :-)