@Rapier (14.06.2018 19:46): Zkus tohle, jestli mluvíš o tom o čem myslím, že mluvíš.

1. Navigate to your Quake Live folder (SteamsteamappscommonQuake Live)
2. Right-click the "quakelive_steam.exe" flie and select "properties"
3. Go to the "compatibility" tab
4. Check the "Disable Display Scaling on High DPI Settings" box
Nejjednodušší připojení dnes bude přes steam link. Na známé heslo (pro nováčky: dh2018) se zeptá rovnou Steam a pak se spustí QL s tímhle serverem.

Kdyby to náhodou nešlo, tak v konzoli QL zadat postupně password dh2018 a connect dhcz.by.dawn-server.de:27960. Připojování "na kamaráda" zřejmě fungovat nebude.

Teamspeak obvyklý, ten na testovacím serveru není, resp. není pronajatý.
@PRIVATE MARTIN (14.06.2018 17:17): ano už ho mám v knihovně, přidáš si ho a hraješ furt ale aby jste neřekli, tak si dnes to QL koupím, těch 260 Kč obětuji.

Zakoupeno právě teď! Staženo a nainstalováno.

A hned jsem narazil na první problém. Hra se pod Win7 spustí ale nejsem schopen kliknou na setting a navolit si detialy a tak, nějak tam problikává něco v pozadí. Co s tím?
@Crash (14.06.2018 15:15): hej to ne! Zakazuje se! :) Já vám dám žampióny. :)

@Steve (14.06.2018 15:07): jako hele není to moc ale korunka ke korunce. Víš co já teď utratil peněz? Ani se raději neptej. SSD, monitor, nová bedna pro PC, servis auta ... pak Ti přijde i 10 Euro hodně. :)

Sakra chlapi nelákejte mě bo to dnes na steamu koupím.
@Rapier (14.06.2018 14:53): tak 10€ se v tom snad ztratí, ne? :D U online MP her je fakt potřeba to koupit hned, když to máš s kým hrát. Protože nikdy nevíš, jestli se třeba všichni nepřesunou k něčemu jinýmu.
@Fatality (14.06.2018 12:19): tak snad už konečně bude ve slevě. :) Dik za info. Do seznamu přání jsem jsi ho už přidal.

@PRIVATE MARTIN (14.06.2018 14:27): hele za střílečku se mi to zdá pořád hodně ale pouvažuji o tom :)
Teď jsem měl nečekané výdaje za auto (no nečekané...) a musím začít šetřit na nové PC, než se mi to staré rozsype pod rukama, viz. HW diskuze. :)
Tak měsíční testovací provoz dedikovaného serveru je v provozu; server je přístupný na dhcz.by.dawn-server.de. Když se vám bude chtít, můžete otestovat, jak jste na tom s pingem. Kwoky v Brně má nějakých 25, takže ani dále na východ by to nemuselo být o moc horší.

Nové komplikace se ovšem objevily - především je nutné heslo napsat do konzole (password dh2018) a pak teprve dát connect a hlavně nefunguje připojování "na kamaráda" ze Steamu nebo hlavního menu QL, všichni musí přes connect. Už to řeším s podporou.

Administrace serveru přes webovou konzoli jinak vypadá dobře, Meatball a Steve se z toho asi tak úplně nevykroutí, protože někdo bude muset nastavovat blbosti na konec. :-)

Uvidíme, jak se to vyvine - zatím jsem lehce pozitivní.
@Steve (13.06.2018 02:05): meatball samozřejmě taky nemá problém, a i o to žezlo se rád podělí. Jestli po změně providera nevzniknou nové komplikace, tak pak klidně žezlo komplet veme zpátky, pakliže by ten německý server nebyl v provozu.
No já se tak trochu těšil, že to začne pomalu ale jistě přebírat Meatball. Se zakládáním nemám problém, ale je to prostě něco, na co musím občas myslet a případně to nějak chaoticky přesouvat a pak čtvrtky nejsou ve čtvrtek a já nevím co je za den a tak. Pak jsou tu teda ještě technické potíže. Mezi windows updaty a cestující IP adresou se mi již sice daří kličkovat, ale víte že i tak to občas spadne. Takže nějaký stres by mi ubyl, kdybych server master žezlo posunul dál :)

Pokud ten server pojede v pohodě a půjde ovládat se vším všudy, tak by to zlepšení bylo. Co na to Meatball?
@watchOut (12.06.2018 18:01): Taky nemám problém přispět, jen mi není jasné, co to přinese za výhodu oproti stávajícímu stavu? Asi stále dostupný server, což by bylo na jednu stranu fajn, ale na druhou stranu, to že neměl kdo založit server, se nám stalo asi tak dvakrát. Takže za markantní problém to zatím nepovažuji, ale k tomu by se měl vyjádřit hlavně Steve, který to tady poslední rok pořádal.
Napsal jsem jim, že bychom to chtěli otestovat, tak uvidíme, ale když byly ještě centrální servery, tak taky nejblíže ve Frankfurtu a šlo to. Snad to tedy na Pingu celé neztroskotá.
Poslyšte, vyštrachal jsem nějakou německou nabídku na pronájem dedikovaného QL serveru za cenu, kterou bych byl ochoten pro všeobecné blaho zaplatit. Křížil bych nějak plány Stevovi nebo Meatballovi, kdybych takový soukromý server nechal zřídit? Nebo už máte něco rozjetého?

@Kunick (11.06.2018 18:29): Nápodobně. ;-)

Mno tak mi to pro zichr kleklo celý. Čili prepačte, doufal jsem, že naše první společná hra po tom roce bude lepší, ale bohužel. Ani jsem si to pořádně nemohl užít když enemáky jsem viděl co dvě vteřiny a na týmspýku slyšel co třetí slovo. Na zastaralou podu hodím bobek a do příště bude upgrade. :D