Prison City

29.08.2023

Prison City je akční 2D pixel-artová plošinovka, která je jakousi poctou filmům a hrám z 80. a 90. let minulého století. Původně se jednalo o koncept vytvořený v rámci RetrogradeJam 3, přičemž díky tvůrcům z Retroware se z něj později stala plnohodnotná komerční hra.

Příběh hry nás zavede do alternativní historie USA v 90. letech, kdy je kriminalita na tak vysoké úrovni, že policie přestane chaos zvládat a vláda předá policejní práva do rukou soukromých společností, což jim propůjčí i s tím spojenou moc. Z měst se tak stanou hotová vězení obehnaná zdmi a jsou plné kriminálníků. Tedy až do doby, kdy se za zdi dostane teroristická skupina a zločince vybaví zbraněmi, což z nich udělá jakousi soukromou armádu. A zde nastupujete na scénu vy, bývaly policajt Hal Bruzer, který tomu všemu má učinit přítrž.

Hra se nese v duchu dobových akčních plošinovek především z konzole NES, přičemž na mysl přijde třeba Contra. Hal místo střelných zbraní však spoléhá na své čakramy a také na ruční granáty. Podíváte se do osmi různých lokací, přičemž každý z nich mění svůj vizuální styl, nechybí ani boss fighty, rush mód nebo různé modifikátory hratelnosti, kde si lze upravit obtížnost.