Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Prime World: Defenders

05.06.2013
20.03.2014
05.06.2014
01.04.2015
23.05.2019
70
11 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Prime World: Defenders je tower defense strategie odehrávající se ve světě dvou znepřátelených frakcí (Dokht Imperium a Keepers of Adornia) o vzácný zdroj energie prime. Reálie světa jsou převzaté z připravované moba hry Prime World.

Hra nabízí přes 20 příběhově propojených misí, v nichž stavíte obranné věže a snažíte se porazit vlny nabíhajících nepřátel, dřív než projdou úrovní a ukořistí váš prime. Krom samotné akce vás čeká sbírání náhodně losovaných karet, které posléze můžete kombinovat, a tak trvale vylepšovat svůj arzenál věží a kouzel. Postupem hrou váš profil sbírá zkušenosti a vylepšuje se pomocí perků. Krom hlavních misí můžete plnit náhodné výzvy, kdy se generují vlny nepřátel a mění místa, na kterých můžete stavět věže.


Poslední diskuzní příspěvek

Nemůžu si pomoct, ale ve srovnání s jinými TD hrami mi tahle přijde hrozně jednoduchá - bez hloubky. Vnímáte to taky tak? Srovnávám hlavně s hrou Defense Grid: The Awakening, kterou jsem dohrál do konce.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 55
Prime World: Defenders ukazuje systém, na kterém pracuje většina mobilních her a má tedy i problémy s ním spojené. Prvních pár kol je v pohodě a hraje se stejně jako ostatní tower defence hry, ale postupem času jde znát, že základ je položen na možnosti si během hry dokupovat herní měnu skrze mikrotransakce, což je poslední dobou prvek přítomný prakticky v každé mobilní hře. V pc verzi je však tento prvek nahrazen možností si dokola hrát mapy s menším prvkem náhodné generace, ve kterých můžete tuto měnu s trochou štěstí obdržet. Tady jde znát asi největší problém, který tato hra má. Pokud ji chcete celou dokončit, tak některé z těchto misí musíte hrát a nemít ke hře puštěnou audioknihu, tak bych jí asi jen těžko dohrál až dokonce, protože hraní téměř stejných map stále dokola velice rychle omrzí.

Samotné herní mechanismy také velice kolísají. Mezitím co jiné tower defence hry jsou založené na nutnosti kombinace věží, zde většinu misí v pohodě dohrajete s 2-3 stejnými věžemi, které si vylepšíte na maximum.

Pozitivní stránkou hry je však příběh, který je vyprávěn v komixových cutscénách, který i když je celkem tuctový, dokázal hru pro mě oživit. Jestli tenhle žánr téměř vždy něčím trpí, tak je to absence nějakého příběhu. Kdybych si ale měl vybrat, tak bych v tomhle případě dal přednost lepší hratelnosti, která by možná udělala z Prime world: Defenders jednu z předních her ve svém žánru.

Pro: Příběh vyprávěný skrze komixové sekvence, vizuální zpracování.

Proti: Nutnost opakovaného hraní téměř stejných map, slabé herní mechanismy.

+10
  • PC 75
Hodnocení 7,5/10 , Splněné Achievementy 85 z 134 , Curator

Tower Defense hry mne velice baví. Vztah k nim jsem pěstoval postupně již od útlého dětství, kdy jsem na ně poprvé narazil na portále superhry.cz

Princip těchto her je jednoduchý: máte základnu a musíte zastavit hordy padouchů na zemi a ve vzduchu, aby se nedostali k vaší základně. Vytváříte věže, které útočí na nepřátele podél cesty k vaší základně a doufáte, že je sundáte dříve, než dosáhnou svého cíle. Prime World však přidává do hry prvek, který není až tak úplně v hrách tohoto typu běžný, a tím jsou sběratelské karty a magie.

Jak budete postupovat tímto světem, získáte celou řadu karet, z nichž každá představuje různé věže nebo schopnosti, které můžete použít proti nepřátelům. Řízení této sbírky a schopnosti, které využívají, je klíčem k postupu. Máte přísná omezení počtu karet, které můžete mít, stejně jako množství, které si můžete vzít do bitvy. Klíčem k vašemu pokroku je systém Forging, který vám umožní vyvíjet a rozvíjet sbírku karet jejich kombinováním a fůzováním dohromady. Toto je proces, který zvyšuje schopnost věže během bitvy, jejich vylepšení násobí jejich sílu útoku o faktor 2 nebo 4. Tento systém funguje velmi dobře a dělá zázraky, zmírňuje monotónnost, která normálně doprovází žánr Tower Defense.

Svět je dobře zpracovaný a vizuálně nádherný, obzvláště pro tento žánr. Příběh stačí k tomu, aby vás zajímal a dával důraz na vaše úsilí, ale neočekávejte, že by měl epický průběh. Vynikající kamerový systém, který vám umožní získat plný, 360-stupňový pohled na bojiště v kterémkoli daném okamžiku, vám pomůže ukázat, jak nádherný je. Monotónnost je také redukována díky skvělému designu věží a rozmanitému seznamu nepřátel.

Hra je jedna z nejlepších TD titulů, které jsem hrál.
+10