Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pokémon Silver Version

Pocket Monsters: Silver

13.10.2000
22.09.2017
88
12 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Na západ od kraje Kanto, ve kterém se odehrávaly hry první generace série Pokémon, se nachází region Johto. Protagonista pochází i tentokrát z malého městečka (New Bark Town), a i v tomto případě sousedí jeho dům s domem pokémoního profesora, který se tentokrát jmenuje Elm. I Johto má svou pokémoní ligu, města se stadiony a mnoho pokémoních nadšenců. Kromě toho je tento region domovem pro celou stovku nových, resp. nově objevených pokémonů. Kolují i pověsti o legendárních ptačích pokémonech Ho-Oh a Lugia a nikdo netuší, jaká tajemství skrývají ruiny Alphu... A aby toho nebylo málo, poražením Elitní čtyřky hra nekončí, ale otevře se cesta do regionu Kanto, kde kromě místních trenérů a stadionů čeká i sám Red, protagonista předchozích pokémoních her...

Druhá generace pokémoních her přinesla mnohé změny a vylepšení: ať už jde o uvedení střídaní dne a noci a vůbec plynoucího času, dva nové typy pokémonů, možnost získat pouze jednoho legendárního ptáka (ve verzi Silver je jím Lugia); pololegendární psi Entei, Raikou a Suicune již nejsou statičtí, neustále mění svoji lokaci. Zapomenout by se nemělo ani na baby pokémony, jejich breeding a následné líhnutí pokémonů z vajíček, Shiny pokémony (vzácná barevná odchylka), pokémoní virus, nové druhy pokébalů.

Jak už to u pokémoních her bývá, ani ve stříbrné verzi není možné chytit všechny nové pokémony a dokonce ani část z generace první. Kromě zmíněného Lugia se pokémoni Ledyba, Phanpy a jejich vývojové fáze, Delibird a Skarmory vyskytují pouze zde (japonská a mezinárodní verze se v tomto bodě liší).

Silver verze vyšla spolu s verzí Gold v Japonsku v roce 1999, v USA a Austrálii v roce 2000 a evropské verze vyšly až v roce 2001. Jako v případě her první generace, i Silver se dočkal remaku, tentokrát v rámci generace čtvrté pod názvem SoulSilver. Pro systém 3DS byla hra vydána v roce 2017, i tentokrát se hraje pomocí virtuální konzole.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.